top of page

Іміграція в Канаду через навчання

Тамара Федотюк (O.W.L. Open World Learning Society, Vancouver)

Перш, ніж розповісти вам про різні імміграційні програми для студентів і випускників канадських вузів, хотілося б поділитися останніми радісними новинами Citizenship and Immigration Canada від 12 лютого 2014.  З 1 червня 2014 входять нові правила видачі студентських віз для бажаючих отримати канадську освіту. Найпривабливішим в нових правилах є те, що володарі дозволу на навчання автоматично стануть власниками права на роботу і зможуть працювати як на кампусі, так і за його межами вже з першого дня перебування на канадській землі. \

Іншими словами, практично з початком навчання можна буде створювати  професійне портфоліо,  доповнювати своє резюме таким важливим для працевлаштування в Канаді – місцевим досвідом роботи. Звичайно, отримати право на роботу без поєднання з навчанням, можна тільки після закінчення вузу і саме з таким правом на роботу відкриваються можливості для імміграції.


рекламный-блок-OWL2

Імміграційні програми для випускників в Канаді та їх базові вимоги

Нижче наведено список деяких програм імміграції до Канади,  доступних для тих,  хто проходить або закінчує навчання в Канаді в якості іноземного студента.  До кожної програми дано назву та базові вимоги ( не в повному обсязі ) .

Canadian Experience Class (Federal )

Згідно з цією програмою,  потрібно довести один рік досвіду роботи в Канаді. Найлегше отримати такий досвід роботи можна після закінчення академічної програми, яка якраз і дає право на роботу після закінчення навчання незалежно від провінції,  де знаходиться студент.  Тут найголовніше правильно підійти до вибору програми та навчального закладу, оскільки не всі вузи Канади знаходяться в реєстрі Citizenship and Immigration Canada . Крім федеральної програми  кожна провінція Канади пропонує свої імміграційні програми для іноземних студентів, випускників канадських вузів.

Провінція Британська Колумбія – BC Graduate Nominee Program

Згідно провінційної імміграційної програми Британської Колумбії,  кандидат на статус постійного резидента Канади повинен закінчити академічну програму в Канаді і отримати диплом молодшого спеціаліста, диплом бакалавра або магістра. Термін навчання повинен бути не менше, ніж 12 місяців. На додаток , кандидат повинен отримати запрошення на роботу на вакансію в категорії “Strategic Occupations.” Якщо ж кандидат закінчив магістратуру або докторантуру в одному з університетів Британської Колумбії в галузі точних та природничих наук,  медицини та інформаційних технологій , то він кваліфікується для подачі документів на статус постійного резидента навіть без запрошення на роботу.

Провінція Онтаріо – Ontario Provincial Nominee Program

Згідно з цією програмою,  потрібно закінчити магістратуру або докторантуру  в одному з державних університетів Онтаріо і довести свій намір працювати в провінції.  Якщо ж студент закінчив не менш, ніж 2-х річну програму на рівні бакалаврату або не менше річної програми на базі диплому  про вищу освіту, так звану postgraduate або post-degree програму і отримав формальну пропозицію на роботу (full-time job offer ), то він теж може кваліфікуватись  як Кандидат для провінційної програми Онтаріо.

Провінція Саскачеван – Saskatchewan SINP

Для того , щоб кваліфікуватись для імміграційної програми провінції Саскачеван,  потрібно закінчити не менше,  ніж 8 – місячну академічну програму в одному з державних вузів Саскачевану і отримати сертифікат,  диплом молодшого спеціаліста або бакалавра. Також  кандидат повинен довести 6 місяців оплачуваного досвіду роботи в Саскачевані (мінімум 960 годин). На відміну від інших програм, для даної програми зараховується досвід роботи, набутий кандидатом під час навчання та оплачуваної практики. І лстанньою вимогою програми є дозвіл на працевлаштування, що видає провінційний уряд  (SINP Job Approval Letter). Випускники ВНЗ Канаді, які проживають за межами Саскачевану в інших провінціях, також мають право подаватися на статус посіяного резидента по провінційній програмі Саскачевану, але для цього потрібно відпрацювати у провінції щонайменше 2 роки.

Провінція Манітоба – Manitoba Provincial Nominee Program

Основні вимоги даної програми – це закінчення річної академічної програми, терміном не менши 8 місяців у ВНЗ Манітоби та отримання постійного та довготривалого контракту на роботу.

Провінція Квебек – Quebec Graduate Program

У порівнянні з іншими канадськими провінціями , Квебек виставляє самі дружелюбні вимоги до імміграції.

Практично випускник будь академічної програми , тривалість якої перевищує 1800 годин , відповідає вимогам провінційної імміграційної програми . Окрім отриманого диплому , потрібно довести знання французької мови. Повні умови і офіційна інформація про імміграційні програмах на сайті CIC і офіційних сайтах провінцій Канади. Звичайно , освіта в Канада – задоволення не з дешевих , але якщо подивитись на це , як на інвестицію в майбутнє і можливість працевлаштування за фахом , то це мабуть сама ефективна інвестиція в майбутнє , яка відкриває можливість на постійне проживання в найкрасивішій , економічно і політично стабільній країні світу. – See more at: http://www.ukrainianvancouver.com/archives/8281#sthash.AThwSpLw.dpuf

#іміграція #освіта

0 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page