top of page

Ілюстрована історія України від найдавніших часів до сучасності. Розділ 4. Протошумерська цивілізаці

Ця стаття є продовженням серії публікацій із книги ванкуверського автора О.Ковалевського “Ілюстрована історія України від найдавніших часів до сучасності”. Попередні розділи дивіться тут.

 • • •

Протошумерська цивілізація на території України

Олександр Ковалевський (Ванкувер)

Льодовик з півночі гнав арійські племена зі своєї прабатьківщини на південь.

Як ми знаємо з попереднього розділу, гіперборейці залишáли свої землі двома потоками. Менша група переселенців рухалася через острів Нова Земля на південь і далі на схід – до Японських островів. Другий шлях, яким рушила основна маса аріїв, проходив у напрямку Скандинавії.

Щойно пройшовши Ютландський перешийок (нині півострів), втікачі через деякий час опинилися на півночі нинішньої Німеччини. Тут вони розділилися на кілька менших потоків. Давньогерманські та кельтські племена розселилися від Рейну до Одри і на південь до Дунаю.

Прабалтійські племена попрямували на схід, вздовж узбережжя Балтійського моря. А оріяни-праукраїнці, обігнувши Карпати з півночі, поселилися на територіях від нижньої Лаби до Вісли, Західної Двіни, Прип’яті, верхнього Дністра і середнього Дніпра. З появою гіперборейців-аріїв період первісної дикості на території Праукраїни закінчився. На наших землях розпочиналася нова епоха.

Освоєння гіперборейцями європейських просторів було важкою місією. Ці землі уже кілька десятків тисяч років були заселені первісними людьми з популяції Homo sapiens (людина розумна). На час приходу аріїв на європейських просторах хазяйнували нащадки кроманьйонців. Між ними і прибульцями з Півночі відразу ж розпочалася жорстока боротьба. Зрозуміло, що вижити у цій війні за життєвий простір аборигени не мали жодного шансу.

На землях, де поселилися гіперборейці (Україна, Північна, Центральна і Західна Європа), кроманьйонці були або частково знищені пришельцями, або поступово ними асимільовані. Частина з них під натиском аріїв відійшла у важкодоступні гірські райони Європи. А більшість зникла з європейського континенту, мігрувавши на схід під захист непрохідних лісів та боліт майбутньої Московії.

Вслід за втікачами гіперборейці не пішли – угро-фінський етнічний континент (Московія) відлякував їх бідністю земель та суворим кліматом. Для землеробів-аріїв ці землі були не придатними для господарювання. Тому вони залишились у Європі. Кроманьйонці ж, заховавшись від непроханих гостей, продовжували жити своїм звичним диким життям. Первісний лад у них продовжувався й далі.

Заселивши землі Праукраїни, гіперборейці-арії взялися хазяйновито обживати нові території, які стали для них другою Батьківщиною. На широких просторах від Карпат і до причорноморських степів з’явилися перші села. Плуг у міцних руках арія вперше за тисячі років розрізав родючі українські чорноземи. У розорану землю впало зерно, щоб прорости щедрими посівами колосових. Довкола хат зацвіли охайні садки, з’явилися горóди та квітники. У селах запахло медом від бджолиних вуликів та хлібом від свіжоспечених паляниць. З’явилися перші міста. Усе, як колись – у Гіпербореї.

А ще через деякий час трапиться те, що й досі не є відомим широкому загалу (а частіше просто замовчується). І що ученим усього світу ще належить достойно оцінити. А саме, у 9-8 тисячолітті до нашої ери оріяни-праукраїнці на території тогочасної України створили першу після Гіпербореї високорозвинену державу! І сталося це задовго до виникнення усіх інших ранніх земних цивілізацій!

У світовій історичній науці давно побутує думка про те, що першою цивілізацією на нашій планеті була так звана Шумеро-Аккадська держава, яка виникла у кінці 4 тисячоліття до нашої ери. Засновниками її вважаються шумери – народ з гірських районів Еламу, і семітські племена Аккаду. Це стало аксіомою. І з цим твердженням вже давно ніхто не сперечається. Тут, здавалося б, усе зрозуміло.

Кам'яна Могила

Кам'яна Могила


Однак, у світлі найновіших досліджень і відкриттів чітко можна побачити, що ця гіпотеза має дві суттєві помилки. Перша полягає у тому, що засновниками цієї цивілізації визнаються племена, які не мають до цього ніякого відношення. Ні жителі гірських районів Еламу, ні семіти Аккаду не є її творцями. Як і інші народи даного регіону. Що ж тоді відбувалося насправді, і хто створив цю дійсно велику культуру? Відповідь на це запитання ми дамо згодом…

Другою помилкою є твердження про те, що Шумеро-Аккадська цивілізація була першою на планеті. Чи так це насправді? Чи були шумери першими?

Вже давно увагу дослідників привертало дивне нагромадження кам’яних брил поблизу міста Мелітополя, відоме серед місцевих жителів, як Кам’яна Могила. Повний периметр цієї гори із 3 тисяч каменів різного розміру становить майже 3 кілометри, висота – 12 метрів. Діаметр споруди перевищує 200 метрів…

…Результатом досліджень стало відкриття 65 гротів та печер, на стінах та стелях яких було виявлено кілька тисяч зображень. Вони дуже різноманітні: це таємничі знаки, написи, лінійно-геометричні композиції, малюнки людей, сцени з життя давніх жителів, зображення диких та свійських тварин, календарі, карти неба тощо.

Крім малюнків було знайдено багато речей: знарядь праці, зброї, предметів побуту. А в одному із гротів була відкрита унікальна скульптура – голова Ведичного дракона Врітру. Ця знахідка засвідчила, що досліджуючи Кам’яну Могилу, учені мають справу не з пам’яткою первісних людей. Оскільки, кроманьйонці та Ведична традиція – це речі зовсім не сумісні. Отож, творцями усього, що впродовж багатьох років відкрили учені, були представники якоїсь давньої цивілізації, пов’язаної з Ведичною культурою.

Сенсація сталася, коли у 1994 році петрогліфами зацікавився відомий шумеролог Анатолій Георгійович Кіфішин. Він зумів прочитати написи, що дозволило отримати інформацію, котра може цілком змінити загальноприйняту версію походження людської цивілізації. Які ж таємниці відкрила нам Кам’яна Могила? І чому вони претендують на роль сенсації світового масштабу?

А.Г. Кіфішин

А.Г. Кіфішин


По-перше, проаналізувавши те, що прочитав А.Кіфішин, та усе, що відкрили учені до нього, можна прийти до висновку, що ця пам’ятка є науково-релігійним комплексом, найдавнішим святилищем, вік котрого нараховує 12-14 тисяч років!… Отож, пам’ятки, подібної Кам’яній Могилі, на нашій планеті більше не існує! Це був духовний центр давньоукраїнських арійців!

Друге. А.Кіфішин був вражений тим, що він може читати написи з Кам’яної Могили! Чому? Тому, що вони подібні до тих, які були знайдені у Месопотамії. З тією лише різницею, що українські є набагато давнішими. Отже, писемність в Україні існувала ще задовго до того, як вона виникла у Шумеро-Аккадській державі! Більше того, клинописне письмо у Межиріччі якраз і пішло від піктографічного письма, відкритого у Кам’яній Могилі!

Далі. Вченими було знайдено написи, зроблені буквами, які дуже нагадують грецький алфавіт та теперішню нашу “кирилицю”. Неймовірно?! Але факт – сучасна “латиниця” та “кирилиця” також, очевидно, зародилися на території України! Пізніше, коли праукраїнці розселялися світом, своє письмо вони принесли у Грецію. І уже тут воно оформилося у писемність, яку ми знаємо і вважаємо грецькою.

Петрогліфи з Месопотамії та Кам’яної Могили

Петрогліфи з Месопотамії та Кам’яної Могили


Четверте. На одній із кам’яних плит Анатолій Кіфішин прочитав напис, зроблений метровими знаками – “Шу-Нун. У перекладі із шумерської це означає “Рука Цариці”. Імовірно, це була назва святилища, а, можливо, і усієї держави.

П’яте. Святилище одночасно було велетенським історичним архівом. Написи на стінах печер і каменях є зібранням законів, міждержавних договорів, описом життя народу, який жив у ті часи на цій території. Це був своєрідний літопис цивілізації Шу-Нун. І, знову ж таки, іншого часопису такого ж масштабу на планеті не існує…

Шосте. Наступна сенсація сталася, коли було розшифровано і прочитано частину піктографічних написів Кам’яної Могили. Виявилося, що Шумеро-Аккадська держава не була першою цивілізацією на нашій планеті, так само, як і Єгипетська. Усі вони є похідними від якогось самого раннього світового культурологічного центру.

І таким найдавнішим центром виявилася протоцивілізація Шу-Нун (“Рука Цариці”), створена мігрантами з Гіпербореї. Це було дев’яте тисячоліття до нашої ери! Наступним етапом світової історії була знаменита Трипільська культура (сьоме тисячоліття до нашої ери). І лише після того (як похідна від Трипілля) виникає Шумеро-Аккадська держава (четверте тисячоліття до нашої ери), а дещо пізніше – Єгипетська!

  Отож, колискою світової цивілізації були землі України!…

 …Цивілізація Шу-Нун існувала на території нинішніх Запорізької, Полтавської, Дніпропетровської, Харківської, Донецької та Луганської областей. Імовірно, це було об’єднання кількох держав, оскільки у написах згадуються різні державні утворення, наприклад – Західне, Північне та інші. На чолі цих держав були царі. Збереглися імена і навіть династичні списки правителів.

Давні букви, попередниці “латиниці” та “кирилиці”

Давні букви, попередниці “латиниці” та “кирилиці”


У той же час, їхня влада не була абсолютною. Народ приймав активну участь в управлінні державою. Існували різні демократичні установи, зокрема – народні зібрання. І це у дев’ятому тисячолітті до нашої ери (!), задовго до знаменитої давньогрецької демократії!

Жителі української протошумерської цивілізації першими на землі почали займались землеробством, про що свідчать малюнки та прочитані тексти. Один із написів звучить так: “Радісно плуг ріже землю”. Часто зустрічаються слова зерно, ячмінь, плуг. Натомість у науці й досі загальноприйнятою є хибна думка про те, що землеробство вперше виникло у країнах Сходу?!

Про розвиток тваринництва розповідають малюнки із зображенням одомашнених тварин та запряжених биків. Сцени із полювання свідчать про те, що жителі Шу-Нун полюбляли м’ясо диких тварин. Ще вони займались збиральництвом. Розвивались у них також різноманітні ремесла, промисли та торгівля.

Чисельні зображення Дерева Життя, фігурки бика, змій, риб, священних собак, крилатих коней, дракона тощо свідчать про те, що давня міфологія також зароджувалася на землях України. Адже усі ці персонажі згодом стануть основними дійовими особами легенд та міфів у багатьох народів світу.

Боги, відомі нам із шумеро-аккадських клинописних текстів, вперше зустрічаються у петрогліфах Кам’яної Могили! Отож, Небесні Правителі – Енліль, Нінліль, Гатумдуг, Ніндара, Енкі, Інанна, Ашнан, Ішкур та інші – теж родом з України! Пізніше, під час розселення оріян по світу, ці боги разом з праукраїнцями перекочують на інші землі і ляжуть в основу багатьох давніх світових релігій, міфів та епосів…

…Нагадаємо, що до приходу оріян вся територія неарійського світу була заселена первісними людьми. Це були в основному кроманьйонці і асимільовані ними залишки неандертальців. Займались збиральництвом, полюванням, рибальством, тваринництвом. Племена, які жили в Європі, в основному перейшли до осілості. Ті, котрі проживали південніше, часто вели кочовий спосіб життя.

Петрогліфи. Зображення з гроту Бика

Петрогліфи. Зображення з гроту Бика


З появою оріян у неарійському світі у людській історії розпочався новий період. З одного боку – закінчилася ера давніх високорозвинених цивілізацій (Гіперборея, Лемурія, Атлантида). Усі вони загинули в результаті жахливого природного катаклізму. З їх загибеллю відійшла у минуле ціла епоха, яка була означена небаченим досі розвитком моральності та культури. Закінчилася ера панування Розуму, домінування духовного над матеріальним, гармонії у відносинах між людьми, природою та Богами.

З іншого боку – закінчується епоха безпробудного варварства і дикості у неарійському світі. З приходом гіперборейців у світ первісних людей, життя останніх повністю змінюється. Арійці принесли з собою нові знання, уміння та цілком відмінні життєві принципи. На освоєних землях вони створюють перші державні утворення, де намагаються запровадити ті ж порядки, які колись панували у Гіпербореї. Підкорені племена, мимоволі ставши частиною відроджуваного арійського світу, опинилися у вирі перетворень і вимушені були запозичувати знання та спосіб життя аріїв.

Петрогліфи Кам’яної Могили

Петрогліфи Кам’яної Могили


 З приходом арійців у світі розпочинається те, що історики назвали ”неолітичною революцією”. І що ті ж історики приписують кроманьйонцям. Насправді, кроманьйонці до цієї “революції” не мають ніякого відношення. Справжніми її творцями були арії, котрі просто запровадили у щоденне життя те, що їм було відоме ще від часів “Золотого віку”, який панував у Гіпербореї.

Світ невпізнанно змінюється. Оріяни запроваджують землеробство. А це означає, що людство переходить до виробляючого, відтворюючого господарства – паразитування на тілі природи закінчується. З’являється безліч технічних винаходів, які негайно запроваджуються у життя. Наприклад, вози, колісниці (кроманьйонці так і не спромоглися винайти колесо), глиняна кераміка, посуд, якісне житло. Розвивається ткацтво. Дикуни знімають із себе грубо зшите хутро та шкіри. Вслід за арійцями вони одягають одяг із якісних натуральних тканин та шкіряне взуття. З’являється металургія, на зміну каменю і кістці приходять метали…

…Але,.. випробувана тисячоліттями життєва філософія аріїв приходить у протиріччя із тією, яка десятки тисяч років існувала в оточуючій їх реальності. Розпочинається конфлікт двох світів, тобто, боротьба світлої арійської ідеології з ідеологією первісного варварства…

…Ми є недосконалі, гріховні, жорстокі, розпутні, занадто матеріальні – тому що поряд з нами, нащадками арійців, живуть послідовники неандертальців і кроманьйонців. А якась частинка їхньої варварської крові нуртує і у нас самих. Вони нібито розчинилися, асимілювалися серед арійців. Але їхня дика сутність все ж періодично проявляється користолюбством і аморальністю, кривавими бунтами, насильством та війнами. У той же час ми є милосердними, духовними, гуманними, щирими, відвертими, творчими – тому, що є нащадками гіперборейців.

Звичайно, арійців, так би мовити у чистому вигляді, уже не залишилось. Мігруючи зі своєї Батьківщини Гіпербореї на південь, оріяни постійно контактували з іншими племенами. Тисячоліття спільного проживання з нащадками первісних людей далися взнаки. В результаті змішування арійців з місцевими аборигенами виникали нові держави, нації та мови.

Також результатом асиміляції стала поява народів так званої індоєвропейської мовної групи. До неї увійшли слов’яни, германці, греки, вірмени, балти, іллірійці, індійці, іранці, фракійці, хети, фрігійці, кельти, італіки, тохарці. Ядром індоєвропейської групи народів є українці, білоруси та поляки, у крові яких вміст арійських генів є найвищим.

Білі ж народи, які не належать до індоєвропейської групи, є цілком осібною гілкою людської популяції. І пройшли свій, цілком відмінний шлях становлення у зовсім іншому культурному середовищі. Найбільш імовірно, вони є результатом еволюційного розвитку кроманьйонців.

Але процес змішування був двохсторонній: з одного боку – дикий світ розвивався, поступово піднімаючись до рівня цивілізованості. З іншого – арійці частково деградували, опускаючись до рівня аборигенів. Сучасний суперечливий світ якраз і є результатом синтезу двох світів, двох ідеологій, двох філософій життя…

…Важкий тягар неандертало-кроманьйонства не дозволяє людству бути досконалим. На свою біду оріяни, а пізніше їхні нащадки українці, розчинили у своєму середовищі велику кількість первісних людей. Ця руйнівна, некерована, антидержавна, дика сила час від часу в періоди лихоліть вибухає жорстокими погромами, бешкетами і сліпою різаниною. Неандертальці знаходять один одного, згуртовуються і починають жорстоко мстити арійцям. Первісна дикість на деякий час перемагає – їхні нащадки руйнують хліборобську культуру, національні основи і моральні засади оріян-українців. Потрібна така ж дика сила, щоб утихомирити бунтівників. Після чого настає відносне затишшя – до наступного бунту дикості.

Уся наша підлість, тваринна жорстокість і гедонізм (коли тілесні насолоди є метою життя) – родом з первісності. Поборювання у собі кроманьйонця та неандертальця і, натомість, оріянізація свого внутрішнього світу і є цивілізаційним шляхом людства. Від того, хто у цій боротьбі переможе, – первісна людина чи арієць – буде залежати подальша доля людства.

Створені аріями потужні розвинені суспільства (так званий “золотий мільярд” – Європа, Північна Америка, Австралія) є лідерами у сучасному світі. Саме це й не дає нашій цивілізації загинути. Людство розвивається, дякуючи науці, технічному прогресу, освіті, демократії та гуманізму, які панують у цивілізованих країнах.

Як довго нащадки аріїв будуть домінувати? – невідомо. Але не має сумніву: якщо вони втратять лідерство, то лице нашої планети дуже швидко зміниться. І нас чекатимуть трагічні часи. Якщо неандертало-кроманьйонець переможе, то людство знову опуститься до рівня первісної дикості.

#історія

0 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page