top of page

Що є океан, як не мільйони крапель?

Ростислав Галелюк (Ванкувер)

Підходить до завершення 2014 рік. Для нас це був рік втрат і випробувань, ствердження нації і чергових розчарувань в її лідерах, народження Нової України і загибелі кращих українців… Цей рік назавжди залишиться в нашій пам’яті, адже він зробив нас іншими…

Багато ми здобули і багатьох втратили. Наше покоління отримало своїх Героїв. Усвідомлювати це важко. В кожного з нас цього року хтось помер – знайомий, друг, брат, однокласник чи однокурсник. Українець.


Ross

В муках народжується нова країна. Я хочу в це вірити, а тому вірю. В такий період переоцінюєш багато. Ця переоцінка відкидає фальш, і залишає вартісне, справжнє… Коли стає важко, я думаю над тим, що добро, любов і справедливість завжди перемагали. Скільки було тиранів, скільки було бездушних ідеологій та систем, але зрештою історія викинула їх за борт.

Важливо розуміти, що ті країни, котрі ми зараз називаємо «розвиненими», теж з чогось починали. Канада не є винятком. Багато поколінь емігрантів з усіх усюд уклали своєрідний суспільний договір та працювали, аби змінити реалії на краще. Освіта, медична система, інфраструктура, – та все, все назагал колись було іншим. Недосконалим, проблемним. Все потребувало змін.

Не Мойсей, не Супермен, не Месія задумували зміни. Не святі горщики ліплять, – кажуть у нас. Не святі будують суспільство. Однак цеглина до цеглини, поверх за поверхом закладались підвалини країни, на яку зараз ми можемо дивитись як на приклад. Робили це такі ж люди, як і ми.

Кожен камінь мріє стати Храмом. То аксіома. Зараз я бачу будівельників, які мають вдосталь досвіду, запалу та знань, аби створити нове українське суспільство. Кожен з нас має до цього долучитись.

Коли перечитую ці рядки, виникає бажання назвати то все ідеалізмом, посміятись з самого себе і повернутись до так би мовити «реалій життя». Однак саме прагнення до кращого, до ідеалу піднімало нас з ліжка, виганяло з роботи, університетів, і вело на Майдан. Саме прагнення до кращого, до ідеалу зробило розвинені нині країни такими, якими вони є. І саме це прагнення зробить Україну могутньою сильною державою.

Секрет простий: не бути байдужим. Робити те, що в силах, працювати на грані, вичавлювати з себе триста відсотків можливого.

Все те, що ми робимо, є лише краплею в океані. Але що є океан, як не мільйони крапель?…

Слава Україні! З прийдешніми святами – Новим Роком та Різдвом Христовим!

Хай цей рік стане роком миру та спокою на нашій рідній землі…

У мене багато планів на рік прийдешній. А у вас?

1 view0 comments

댓글


Post: Blog2_Post
bottom of page