Ірина Широка (Ванкувер)
18го грудня, у Ванкувері з величезним успіхом пройшов щорічний український фестиваль колядок. В ньому прийняли участь організатори свята – хор «Світанок», Корейський Католицький церковний хор та незалежна співачка Памела Морган. На фестивалі зібрались поціновувачі як українських, так і канадських колядок.
![Українські колядники у Ванкувері](https://static.wixstatic.com/media/b7aca7_d2c43970473e43b8aefdac557c1befc8~mv2.jpg/v1/fill/w_115,h_76,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/b7aca7_d2c43970473e43b8aefdac557c1befc8~mv2.jpg)
Хор «Світанок» продовжує цю традицію протягом останніх десяти років. Історія музичного колективу сягає своїм корінням до 1989. Протягом цих років Світанок підтримував українські традиції, відтворюючи їх у піснях. З відданістю і сумлінням він продовжує розповсюджувати хорову музику для українських і неукраїнських громад Ванкуверу і всієї провінції зокрема.
На недільному вечорі приємно здивувала публіку відома на весь світ коляда Щедрик. Історія якої кличе нас в дохристиянський світ. Багато українських колядок несуть язичницькі мотиви, оспівуючи початок світу, вплив божества на природу і на господарство зокрема. Офіційно коляда Щедрик була написана українським композитором Миколою Леонтовичем в 1913, відколи і почала набирати світову популярність.
![Українські колядники у Ванкувері](https://static.wixstatic.com/media/b7aca7_eb0f24f54a98453ba9373f83073856c7~mv2.jpg/v1/fill/w_115,h_76,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/b7aca7_eb0f24f54a98453ba9373f83073856c7~mv2.jpg)
Ще одна композиція, яка привернула особливу увагу гостей, має німецьке походження і вважається найвідомішою колядою в світі. «Свята Ніч» – єдина різдвяна пісня, яка переведена на 44 мови і виконана більш ніж трьохсотьма артистами. На цьогорічному фестивалі коляда прозвучала на 4 різних мовах – англійській, українській, корейській і німецькій.
Хор Світанок висловлює велику подяку всім, хто прийшов і розділив радість передноворічного концерту. Музичний колектив бажає усім смачної куті, веселих свят, і нехай Різдвяна коляда принесе у кожен дім щастя і радості на весь рік. Христос Народився!