top of page

Українська молодь безкоштовно буде навчатися в Канаді та святкувати 150-річчя країни кленового листк

Open World Learning (Ванкувер), медіа-реліз

Майже півроку тривав конкурс «Видатні українці Канади», започаткований канадсько-українською освітньою громадською організацією O.W.L. – Open World Learning. За цей час в ньому взяли участь понад 500 українських старшокласників та студентів зі всіх куточків країни. Визначення переможців проходило у кілька етапів, а зараз 12 переможців вже готуються до незабутньої освітньої подорожі в Канаду!

Для участі в конкурсі, який ми присвятили 125-річчю перших українських поселень в Канаді й 150-річчю Незалежності Канади, учасникам необхідно було представити власний відеосюжет про долю одного з видатних українців, який зробив вагомий внесок в життя та розвиток країни кленового листа. Початок творчого змагання старшокласників та студентів 1-3 курсів відбувся 30 вересня. Ми планували завершити конкурс у січні, але потім прийняли рішення продовжити конкурс до 1 березня – настільки великою виявилася зацікавленість української молоді до своїх співвітчизників, які навіть за океаном змогли довести, що Україна – країна неймовірно талановитих, творчих та мудрих людей!

Ми пишаємося тим, що ідея отримала такий масштаб: яскраві, цікаві, насичені фактами сюжети про канадських українців викликали інтерес як в Україні, так й в Канаді! Багато представників українських діаспор надсилали в O.W.L. листи зі словами захоплення та вдячності авторам досліджень. Тому лідерам громадських організацій з Торонто, Оттави, Монреалю та Ванкуверу, які проводили відбіркові інтерв’ю із 46 півфіналістами конкурсу та визначали переможців, прийшлося дуже непросто. Але вибір зроблено, і ми з радістю представляємо Україні 12 переможців, які нагороджені головним призом: поїздкою в Канаду з метою вивчення англійської мови та знайомства з канадським суспільством й представниками української діаспори в червні 2017 року!

Важливо, що серед талановитих школярів та студентів, які змогли підкорити Канаду, є діти героїв Небесної Сотні, учасники Майдану, волонтери. Та просто світлі й позитивні люди. Ось їх історії.

Революціонерка з дитинства

Ірина Дідич


Одинадцятикласниця Ірина Дідич з села Стрільче Івано-Франківської області (героїня її конкурсної історії – Люба Гой) має великий досвід участі та перемог в олімпіадах з географії, екології, математики, інформатики. А ще займається в літературних підліткових школах, в таборах фотографії та музики. Тому й творчий конкурс від O.W.L. здався дівчині цікавим.

– Я донька Героя Небесної Сотні. З ранніх років допомагала батькам в організаціях екологічних акцій, у волонтерській роботі, зокрема під час Революції Гідності та АТО.

Захоплююся туризмом (походи в гори, сплави по річках, туристичні табори та вишколи), подорожами (нові міста, нові країни), фотографіями, книгами (фентезі forever) та й, в принципі, будь-чим, що може прикрасити моє життя. Мрію стати прикладним лінгвістом, – розповідає Ірина.

Майдан назавжди змінив життя

Назарій Держило


Молодий львів’янин Назарій Держило відомий в Україні з часів Революції Гідності. Тож ми пишаємося, що він став нашим спочатку конкурсантом, а зараз — фіналістом (герой конкурсної історії – Олег Антонишин). Подробиці його житті такі:

– Так склалися життєві обставини, що на Майдані Незалежності у м. Києві 6 лютого 2014 року я отримав важке поранення внаслідок вибуху в Будинку Профспілок: втратив одне око, отримав термічні опіки другого ока, відкриту черепно-мозкову травму. З Божої ласки та при допомозі добрих людей я одужав. Майстерно проведені Олегом Антонишиним реконструкції та пластики повернули мені обличчя, що вселило мені твердий намір міцно стати на ноги та добитися успіху. Після завершення навчання в Національному університеті «Львівська політехніка» я хочу продовжити освіту за кордоном: освоювати інноваційну та перспективну технологію видобутку сланцевого газу, бо це – вірний шлях до здобуття фактичної економічної та політичної незалежності України. Раніше я не дуже задумувався про майбутнє, але тепер розумію, що для досягнення успіху необхідні знання та досвід. Відповідно, вивчення англійської мови дозволить мені стати висококваліфікованим фахівцем та бути корисним своїй державі.

В житті все просто. Лише дій!

Марія Калайда


Марія Калайда з Ужгорода (герой історії – Василь Єленяк) запам’яталася нам не лише конкурсною роботою, але й поглядами на життя:

– Мене звати Марія, мені 18, і я думаю, що в світі все надзвичайно просто. Коли ти хочеш, щоб стало трохи більше доброти, то, йдучи вулицею, усміхаєшся і стараєшся нагодувати маленького чотириногого друга. Коли хочеш, щоб стало хоч трошки більше любові – даруєш її діткам, які за своє життя її ще, можливо, ніколи не відчули. Коли хочеш більше світла — вкручуєш лампочку в під’їзді, на відсутність якої всі так довго нарікають. Коли хочеш, щоб твоя Україна стала кращою, щоб сучасна економічна ситуація змінилася – ти вчишся на економіста, а коли вже й в усьому світі лад навести прагнеш — йдеш на спеціаліста з міжнародного бізнесу. Я живу за таким принципом, бо світ починається з мене, і я можу його змінити.

Багатогранний аніматор збирає українські обряди

Анастасія Камінська


Киянка Настя Камінська (герой конкурсної історії – Петро Яцик), яка навчається на факультеті психології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, в навчальному закладі не тільки здобуває фах, але й використовує широкий простір для громадської роботи. Своєю головною відзнакою називає багатогранність:

– Люблю пізнавати все нове. Намагаюся чим більше побачити, дізнатися і навчитися, щоб пізніше не шкодувати за втраченими можливостями. Найбільше моє захоплення – література. Із задоволенням декламую вірші, часто беру участь в аматорських театральних дійствах. Працюю з дітьми як аніматор, займаюся цим уже сім років. Часто куховарю разом з мамою, вважаю українські страви окремим видом мистецтва. Намагаюся частіше подорожувати Україною, щоразу відкриваю для себе щось нове. Кожна місцевість має свій колорит, розмаїття звичаїв та обрядів. Співаю у молодіжному хорі, від бабусі знаю багато старовинних українських пісень. Люблю гори, щороку підніматися на Говерлу – сімейна традиція. У вільну хвилинку цікавлюся новинами медицини, практикуюся в наданні першої медичної допомоги, вважаю це надважливим умінням для кожної людини.

Вперед, до космічної індустрії!

Дмитро Березніцький


Дмитро Березніцький (герой конкурсної історії – Пилип Коновал) пишається тим, що народився на Хмельниччині. Зараз він мешкає у Харкові — навчається на другому курсі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

– Найбільше мене цікавить тематика парламентаризму, прав людини та історії.Також постійно намагаюся вдосконалювати рівень моєї англійської. Цікавлюся сучасними новинками у сфері технологій, особливо космічних, бо вважаю, що космічна індустрія вже незабаром стане невіднятною частиною нашого життя. Слідкую за літературними новинками. Особливо цікавими для мене є книги про стартапи, розвиток власної справи та інновації. Люблю National Geographic та The Economist, бо вони дають можливість постійно розширювати кругозір. Моя велика ідея полягає у тому, щоби завдяки своєму фаху і роботі змінювати життя людей та українського суспільства на краще. Впевнений, що усе вдасться! – вважає Дмитро.

Волонтер – бо це важливо

Любомир Харович


15-річний Любомир Харович зі Львову (герой конкурсної історії – Лео Мол) також є небайдужим сином своєї країни, тому беру активну участь у волонтерських організаціях – «адже це важливо для мене», – пояснює хлопець.

– Я веселий, активний, привітний та кмітливий. Навчаюсь у 9 класі в гімназії ЛНВК ім. Василя Симоненка. Моє хобі — гра на фортепіано та гітарі. Вже шостий рік відвідую музичну школу за спеціальністю «вокал». Для мене життєво важливою цитата є: “Не важливо скільки днів у твоєму житті. Важливо скільки життя у твоїх днях”, – розповідає Любомир.

Весь час для тих, хто потребує уваги

Анна Малишева


Киянка Анна Малишева (герой конкурсної історії – Іван Огієнко) є студенткою 3-го курсу Київського національного університету культури і мистецтв та має велике серце:

– Маю досить велику сім’ю: 4 братів та чудових батьків. Ще з малих літ батьки прагнули всебічного розвитку своїх дітей, тому приділяли велику увагу навчанню, спорту та музиці, за що їм безмежно вдячна! Музика й надалі супроводжує мене по життю. Наразі, співаю в християнському молодіжному хорі, викладаю в недільній школі. З 14 років була частиною команди лялькового театру, з якою почала відвідувати школи, дитячі будинки. Саме тоді я зрозуміла, що хотіла б ще більше часу приділяти дітям позбавленим батьківської любові, дарувати їм свою любов! Познайомившись з командою молоді благодійної організації «Надія для сиріт», вже протягом декількох років відвідую дитячі будинки різних міст України. Саме служіння дітям робить мене по-справжньому щасливою! – впевнена дівчина.

Архітектор для… раю

Олександр Хабайлюк


Олександр Хабайлюк з Івано-Франківська (герой конкурсної історії – Іван Пилипів) має цікаві плани на життя:

– “Залишатися тим, ким ти є насправді ”- це те, що насправді для мене важливо, це те, що мене надихає і робить по-справжньому щасливим. Мені дуже хочеться відчувати свою присутність в цьому світі й саме тому я намагаюся не лише брати, але й віддавати або іншими словами: волонтерство – це невіднятна частина мого життя. Мені подобається аналізувати, досліджувати та створювати щось нове. Окрім того, захоплююся архітектурою та українським фольклором. Якщо б я опинився в раю, то хотів би проектувати там будинки, слухаючи при цьому українські народні пісні.

Англійська мова – як перепустка в майбутнє

Стародубець Катерина


Катерина Стародубець з міста Херсон (герой конкурсної історії – Альберт Бандура) навчається в «Херсонській загальноосвітній школі-інтернаті ім. Т.Г. Шевченка»та розповідає про себе так:

– Також я навчаюся у дитячій музичній школі №1: займаюся співами та граю на фортепіано. Раніше хотіла займатись цим професійно, але згодом змінила свою думку, і тепер це просто моє хобі. Також останнім часом я всіляко намагаюсь вивчити англійську мову, тому, що це знадобиться мені для вступу до вищого навчального закладу та для майбутньої професії, адже я мрію стати перекладачем, або мати свою готельну чи ресторанну справу.

З турботою про дітей

Олена Скалянська


19-річна Олена Скалянська з міста Суми (герой конкурсної історії – Олександр Романко) в минулому була студенткою Одеського національного економічного університету, а зараз навчається у Вроцлавській політехніці та працює над освітнім проектом в Сумському державному університеті.

– Вільний час присвячую волонтерським проектам в дитячих будинках, школах-інтернатах та громадських організаціях. Серед них: збір комп’ютерів для дитячих будинків Сумської області, організація дитячих свят, створення food bank для потребуючої верстви населення, проведення екологічних проектів, координування освітніх ініціатив. Захоплюсь подорожами, походами в гори, малюванням та вивченням іноземних мов, – розповідає про себе Олена.

Найбільша пристрасть – подорожі

Анна Прокопчук


Анна Прокопчук з міста Рівне (герой конкурсної історії – Пітер Дмитрук) — представниця західної України. Освіту здобула у Волинському університеті, за спеціальністю – викладач англійської та німецької мов, також вивчала комп’ютерну графіку та дизайн у приватній академії.

– Дуже люблю творчість і креатив. Маю хобі – розмальовую прикраси, зокрема кулони. Дуже люблю читати: полюбляю творчість Джека Лондона, Джона Фаулза, а світ Гаррі Поттера для мене є найзахопливішим. Обожнюю музику, вона займає особливе місце у моєму житті: супроводжує всюди, кожного дня. А найбільша моя пристрасть – це подорожі! Незабутнє те відчуття, коли прокидаєшся вранці, виходиш з намету, а ти – серед дикої природи Карпат, – розповіла нам Анна.

Коли захоплення стає частиною життя

Сергій Дубовик


Сергій Дубовик зі Львова (герой конкурсної історії – Любомир Романків) зміг вразити наших суддів роботою про видатного вченого та комп’ютерного винахідника, бо сам багато часу в житті приділяє саме цій сфері:

– Я студент-другокурсник Програми комп’ютерних наук Українського Католицького Університету. За час навчання в УКУ брав участь у Всеукраїнській олімпіаді ACM ICPC, на якій разом із командою посів III місце серед нетехнічних ВНЗ, зайняв 2 місце на хакатоні SpinOff Hack з системою для покращення буккросингу. Крім того, я захоплююсь гірським туризмом та астрономією. А ще в мене є 3-річна сестра, завдяки якій мої дні проходять значно веселіше, – розповів нам Сергій. Вітчим Сергія Дубовика та батько маленької честрички, Іван Пасевич, загинув, захищаючи Луганський аеропорт.

Ось такі переможці в конкурсі «Видатні українці Канади» від компанії O.W.L.: нестандартні, захоплені, талановиті та перспективні!

2 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page