top of page

Микита Кожум’яка (Niki Tanner) – перша українська 3-D анімація (2013)

Джерело:  http://www.hurtom.com


Попри те що в основу покладена українська казка про Кирила Кожум’яку, мультик суттєво відрізняється від неї розвитком історії, цілями, засобами вираження і, головне, героєм, який є сином Кирила, маленьким хлопчиком Микитою. Будучи компіляцією з фантазії творців та найрізноманітніших легенд, книжок, а може, й інших мультфільмів, «Микита Кожум’яка» творився паралельно з однойменною книжкою Антона Сіяніки, що вийшла друком торік.

Роботу над анімаційним фільмом почали в далекому 2007 році. Спочатку проект фінансувало приватне джерело, яке після 2008 кризи збанкрутіло. У 2011 спроби продати проект зазнали провал. Тоді продюсери звернулися до держави. Загалом основні труднощі виникли через відсутність фахівців, які могли б працювати з 3D-технологією. Спеціально для мультфільму були записані 7 пісень. Головний саундтрек до “Никити Кожум’яки” виконала співачка Інна Бордюг відома в народі, як українська співачка Злата Огневич – представниця України на пісенному конкурсі Євробачення 2013.

Короткий анонс першої української 3-D анімації: Перший повноекранний вітчизняний мультиплікаційний блокбастер за мотивами української народної казки про Микиту Кожум’яку, який переміг вогнедихаючого дракона.


Оригінальна назва: Микита Кожум’яка Світова назва: Niki Tanner Рік виробництва: 2011 Рік виходу на екрани в Україні: 2013 Рік виходу на екрани в світі: 2013 Тривалість: 80 хвилин

Режисер: Ростислав Гарбар, Сергій Гаврилов, Михайло Костров Художники: Северин Савчук, Юлія Баска Художник-постановник: Світлана Мороз, Наталія Зеленюк Продюсер: Дмитро Бєлінський Сценарист: Сергій Гаврилов, Вадим Шинкарев Композитор: Сергій Белоусов, Михайло Некрасов, Геннадій  Татарченко Виробництво студії (2009): “Карандаш-Продакш” Компанія-виробник (2013): ТОВ “Панама Ґран Прі”

Бюджет: 28 млн. гривень Жанр: анімація, фантастика

0 views0 comments

Recent Posts

See All
Post: Blog2_Post
bottom of page