top of page

Йорданські віншування над Селом Спадщини Української Культури в Альберті

Наталя Гриців (Едмонтон)

 «Нехай у вас святиться, веселиться Йорданськая водиця! Як нині, так за рік, і на цілий вік!                                       Дай Боже! »

19 січня 2013 року звучали Йорданські віншування над Селом Спадщини Української Культури в Альберті.

Село лежало в білих снігах, під тихим сріблистим небом, з котрого міріадами мініатюрних кришталевих люстерок і зірочок сипався густий сніг. Він засипав стежини, кружляв у повітрі, нечутно опускався на церковні хоругви, на високий прозорий Йорданський Хрест із льоду, на колядників, на барвисті вінки і хусти дівчат і молодиць та смушеві козацькі шапки. Кришталеве дзеркало Йорданської води, що лежало прозоре і зимне, чекало свого освячення. В тій воді, як учить традиція, – сила Всесвіту, небесних світил і рідної  годувальниці-землі.

«Гей ти пане господарю, Щасти Боже із Йорданом! Із водицев із царицев…»

Освячена молитвами священників з трьох українських церков Села Спадщини, окроплена свяченою водою, оживала на очах древня українська традиція, щоб зробити ще один крок у майбутнє: з 2012 – в 2013. І так, як кажуть давні віншування: «з року в рік, і на цілий вік».

На фото з архіву Курсів Українознавства в першому ряду зліва направо – Мар’яна Михайляк, володарка Нагороди Гетьмана 2012 року, Наталя Гриців – координатор заходу, Тетяна Адамик – вчителька Курсів, Мар’яна Сех і Аня Лагода – Голова та замісниця Голови МУНО Едмонтону та Крайової Управи МУНО відповідно. В другому та третьому рядах –  Віра і Роман Михайляк, українська поетеса та літературознавець Леся Гижа,  Андрій Андрієчко, Іван Адамик, Володимир і Ірина Цимбалюк – господарі Сільської Домівки підчас Коляди, Михайло Сех та Володимир Гриців – уступивший Голова Едмонтонської та Крайової Управи МУНО.

Адміністрація та волонтери Села Спадщини, студенти Курсів Українознавства імені Івана Франка з учителями та директором п. Лілією Сухою, молодь Українського Національного Об’єднання (МУНО), колядники недавно створеного  Центру Художнього Слова «Сяйво», і багато новоприбулих до Едмонтону українців – четвертої хвилі еміграції, надали святові того неповторного відчуття – ніби ми побували в Україні. В українській Домівці Села Спадщини Української Культури атмосфера панувала неповторно святкова, колядники колядували коло кожного стола, дівчатам  і хлопцям, Господареві і Господині і всім, хто того дня завітав до цього чудового Музею.

Колядники Курсів Українознавства ім. Івана Франка, молодь МУНО, колядники недавно створеного  Центру Художнього Слова «Сяйво», їхні друзі та родини в Сільській Домівці Села Спадщини. Світлина Курсів Українознавства ім. Івана Франка.

Від імені всіх учасників бажаємо землякам – українцям гарного і плідного Нового року, доброго здоров’я та родинного щастя.

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Commentaires


Post: Blog2_Post
bottom of page