В неділю 13 квітня 2014 р. українці та угорці Ванкуверу приєдналися до поляків біля Vancouver Art Gallery, щоб вшанувати пам’ять загиблих в результаті двох трагедій польського народу – обидві з яких відбулися в квітні.
![](https://static.wixstatic.com/media/b7aca7_9a4080bb90b047c881f4d1002ed23661~mv2.jpg/v1/fill/w_108,h_72,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/b7aca7_9a4080bb90b047c881f4d1002ed23661~mv2.jpg)
Навесні 1940 року за наказом керівництва СРСР було страчено близько двадцяти тисяч представників польської інтелігенції. Ця подія найбільше відома як Катинські розстріли, але масові захоронення розстріляних поляків є не тільки під Катинню (Смоленська область). Розстріли відбувалися також на інших територіях – зокрема у Харкові та Твері.
Сімдесят років потому, поляки пережили ще одну трагедію. 10 квітня 2010 року близько ста високопосадовців Польщі на чолі з президентом Лехом Качинським мали відвідати меморіальний комплекс на Катинському кладовищі. Під час посадки у Смоленську сталася авіакатастрофа, і всі присутні на борту літака загинули.
Поляки не вірять у офіційну версію причин та наполягають на подальшому дослідженні обставин трагедії. Біля Ванкуверської Галереї вшановували пам’ять загиблих саме під такими гаслами – закликами відновити розслідування та встановити справедливість.
Поляки передають подяку всім, хто підтримав акцію!