top of page

Тофіно – одне з безлічі місць куди можна поїхати з Ванкуверу на вихідні


Краєвид з Радарної гірки неподалеку від Тофіно

Чорноморець (Ванкувер)

Гасло на номерних знаках наших авто «Прекрасна Британська Колумбія», і з цим неможливо не погодитись.  Однією з перлин провінції є національний парк «Pacific rim», що на західному узбережжі острову Ванкувер.  Відвідати парк можна за вихідні (краще мати 3 дні).

Більшість готелів знаходиться в районі невеликого міста Тофіно, решта біля міста Аклуелет, що приблизно 20 км на південь від першого. Дорога від Нанаймо  до Тофіно займає 3-4 години залежно від того чи будете ви зупинятись на каву в Порт-Алберні, що зручно розташований на середині шляху.

По дорозі відкриваються дивовижні краєвиди на гірські вершини, ріки та озера, але відволікатись від керування автом дуже небезпечно  через серпантинність траси.


Дощові ліси подібні до джунглів

Природа, хоч і подібна до тої що ми звикли бачити в околицях Великого Ванкуверу, але різниця все ж таки суттєва: особливо це спостерігається за перевалом.

Воно й зрозуміло, бо тут випадає в два рази більше опадів ніж у Ванкувері, а точніше 3 метри води за рік. Тому незаймані дощові ліси на західному узбережжі острову Ванкувер більше нагадують джунглі Корковадо Коста-Ріки (пам’ятаєте кіно Джурасик Парк?) ніж, наприклад, гущавину  у нашому Стенлі парку.

Деякі кедри стоять ще з часів монголо-татарської навали на Україну, тоб-то мають вік по 700 років. Більшість відвідувачів Тофіно – це молодь, яка приїхала у пошуках океанських хвиль для серфінгу.  Лонг Біч, що неподалеку, це одне з найкращих для цього місць.  Тут можна взяти на прокат необхідне обладнання та замовити уроки для починаючих.


Морські леви побачивши касаток забили тривогу

Але я приїхав, щоб побачити одних з найбільших ссавців планети – китів.  Хоча китові тури можна замовити і з Ричмонду, де я мешкаю, але в Тофіно ці велетні живуть просто за рогом, наприклад на тому ж згаданому вже Лонг Біч.

Цього разу мені вдалось спостерігати сірого кита та пару касаток.  Сірий кит мирно собі пасся навкруги маленького острівця.  Він занурювався під воду приблизно хвилин на 5,  де збирав з дна свою їжу. Час від часу, коли він виринав щоб набрати в легені повітря, можна було бачити і чути потужний фонтан води.

Касатки, хоч і менші розміром, але за звичай їхня поведінка більше активна, що справляє незабутнє враження.  Так було і цього разу. Дві красуні касатки жіночої статі несподіванно з’явились біля остівка, на якому приймали сонячні ванни


Зрозуміти поведінку касатки так само неможливо як і поведінку вродливої жінки

колонія морських левів.  Леви, побачивши хижаків, забили тривогу.  Ватажок левів подав команду всім стрибати у воду: і тут почалось.  Колонія намагалась триматись купи, відтискаючи китів від свого острова, але касатки виявились спритнішими: їм вдалось відбити одного лева від зграї і заманити небораку далі у відкрите море. Тепер він став іграшкою двох чорно-білих розбійниць, кілька разів відчайдушно намагався втекти назад  до своїх, але тільки даремно тратив сили.

І ось, коли ми на човні, затаївши подих чекали що вода зараз стане червоною, касатки, так само несподівано, як і на початку драми,  покинули свою безсилу жертву гойдатись на хвилях  і ліниво,  як дві кращі подруги з вулиці Робсон, попрямували собі в океан по своїх жіночих справах.

Тофіно це тільки одне з багатьох місць куди можна поїхати.  Поїздка на двох, на два дні автом мені стала десь в 500$ .  Але, як-що не перетинати протоку на паромі, тоб-то їхати з Ванкуверу в іншому ніж на захід напрямку, та ще й зупинятись в тенті, а не готелі, то можна відпочити набагато дешевше, а природа у нас скрізь чарівна, як правдиво написано на наших номерних знаках.

1 view0 comments

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page