top of page

Лист з Канади до Євромайдану

Світлана Комінко (Ванкувер)

Лупайте сю скалу, нехай ні сніг, ні холод не спинить вас… (Іван Франко)

Для мене особисто саме в ці дні стали очевидними, зрозумілими і, як ніколи актуальними, слова нашого Каменяра, Івана Франка. Але для цього треба було багато пережити, поподорожувати по світі, порівняти, проаналізувати і усвідомити. Багато років назад, коли ми вивчали цей твір в рамках шкільної програми, ми не повністю усвідомлювали значення цих слів. Але з роками вони набирали все більшого патріотичного значення.


В житті все можливо: і все нове – це давно забуте старе. Як і колись борці за волю України, так і в ці холодні листопадові дні каменярами стали всі, хто сьогодні вийшов на захист самого головного – на захист свого права бути собою. І це не може залишити осторонь. Розривається серце від болю і в той же час наповнюється радістю; рветься душа, а всі думки на Майдані, де проходить революція не лише в свідомості тих, хто її творить, а й тих, хто за нею спостерігає. І не зважаючи на тисячі кілометрів, які відділяють нас від рідної землі, ми відчуваєм, що навіть Атлантичний океан не може бути перешкодою для людської душі, яка рветься додому, в нову Україну, яка з кожним днем стає сильнішим суспільством.

Не можна дивитись без сліз на все те, що відбувається сьогодні на Майдані і по всій Україні. Не можна не вклонитися мужності всіх українців, особливо студентів, які сьогодні встали на захист своїх інтересів та цінностей, свого права бути вільними людьми, що можуть обирати свідомо своє майбутнє!

Дорогі українські студенти! Дорогі українці!

Я безмежно вдячна вам за те, що ви є, за те, що кожним своїм кроком доводите, що ніхто немає права топтати людську гідність, що ви, як і громадяни демократичного світу маєте право на майбутнє, гідне тих мільйонів наших дідів і прадідів, які відстоювали нашу державу, нашу мову. Що ви маєте право на якісну освіту, яка дасть вам можливість отримати знання, а не просто поставить вас у чергу за дипломом, що ви нічим не гірші від ваших сусідів-європейців, і зможете себе проявити і досягти успіху, якщо будете мати для цього можливості.

Памятайте, що світ ділиться лише за однією ознакою, якою є добро і зло, або по-іншому правда і кривда. І це не важливо якою мовою ти спілкуєшся і не має значення, до якої ти ходиш церкви. Важливо, хто ти є і які цінності поселились в твоїй душі, важливо, щоб ти міг жити по совісті. ЄвроМайдан – це якраз і є доказ всьому світові та українській владі, що люди вже втомилися від того, як нехтують людською гідністю. ЄвроМайдан – це протест проти комплексу меншовартості, який століттями насаджувався у свідомість моролюбивої та до болю терплячої української нації. Але кожному терпінню приходить кінець і я низько схиляю голову перед українською молоддю, яка не хоче і не може вже більше терпіти.

Дорогі мої, стійте до кінця, не піддавайтесь на провокації та маніпуляції різних політичних сил. Виборовши Європейський курс для України не знімає відповідальності, як Україна буде рухатись цим курсом і хто буде вести нашу державу цим курсом. Тому, дуже важливо саме зараз взяти на себе відповідальність і довести розпочату справу до кінця. Ніхто не має права скористатися вашою перемогою у власних інтересах. Ваша боротьба та протистояння задля європейської України, задля суспільства яке зростає на очах і доводить всьому світові, що з ним потрібно рахуватися.

Ми всім серцем вболіваємо за вас і як вся українська громада в Канаді, намагаємось внести свою частку в спільну перемогу, яка вже близько Молимося за всіх вас і за нашу Україну. Разом переможемо! СИЛЬНІШІ РАЗОМ!

Яка краса: відродження країни! Ще рік, ще день назад тут чувся плач рабів, Мовчали десь святі під попелом руїни, І журно дзвін старий по мертвому гудів. Коли відкільсь взялася міць шалена, Як буря, все живе схопила, пройняла, – І ось,- дивись, в руках замаяли знамена, І гімн побід співа невільна сторона. (О.Олесь)

З вірою в Європейську Україну та перемогу, Світлана Комінко, тернополянка з далекого Канадського Ванкуверу викладач ТНЕУ (1994-2003)

ЄвроМайдан – Ванкувер: info@ukrainianvancouver.com skype: svitkom P.S. Якщо потрібна допомога, будь-ласка, звертайтеся.

1 view0 comments

Commenti


Post: Blog2_Post
bottom of page