top of page

Tim Horton’s програє у Ванкувері?

Британська Колумбійка (Ванкувер)

Нещодавно мені на очі попалася цікава статистика. Виявляється, кафе Tim Horton’s програє Starbucks’у  за кількістю відкритих точок продажу на всьому Північно-Західному канадському узбережжі. У Ванкувері зараз працює 59 Tim Horton’s, що в 2 рази менше, ніж Starbucks. Їх 108. В той самий час, наприклад, у Калгарі приносять дохід 130 кафе Tim Horton’s  і 121 кафе Starbucks. А в Торонто це співвідношення має ще більший розрив: 297 Tim’s проти 160 Starbucks. Є про що задуматися. І я замислилася.


tim hortons

Першим кафе в Канаді у нас, новісіньких емігрантів, було Tim Hortons.  Побачивши відому вивіску в аеропорті, ми, геть виснажені довгим незвичним перельотом, попленталися туди – дух перевести та кавусю пити. Кава видавалася нормальною, вай-фай був безкоштовним і швидким, а пончики були просто шедеврами. Цей безплатний інтернет ще деякий час нас виручав, поки ми жили в готелі, де його не було. Тож ми знали всі Tim Horton’s навколо.

Згодом нами був вивчений ассортимент і цінова політика, а Honey Cruller став у нас лідером серед усіх пончиків. Я регулярно виступала з палкими промовами перед друзями, закликаючі їх підтримати мене в бажанні закрити всі кафе цієї мережи, бо не можна торгувати такою смакотою і заважати нормальним людям тримати дієту. Тепер моя думка змінилася.

Пончики Tim Horton's

Пончики Tim Horton’s


Зараз я дуже рідко буваю в Tim Horton’s. Змінила свою думку з часом, трохи звикнувши та роздивившись по сторонах, порівнявши їжу і напої в різних мережах у Ванкувері. Кави там, Тім Хортонс, немає. Це на мій погляд. Є просто дуже гаряча вода, і туди трохи додали кавового напою. Хоч пончики і лишилися смачними, але вони є аж занадто солодкими. Навіть мені, солодкоїжці. Є ще супи та сендвічі, які чудово тамують голод в обідній час. Але в той самий час з Тім Хортонс досить успішно конкурують McDonald’s та Wendy’s. Меню в них ліпше, багатше, а ціни такі ж самі приблизно.

Прямий конкурент по напоям є Stаrbucks, який основну ставку зробив на якість кави та смакову насиченість. Гроші платяться недаремно, за багатий смак. Водночас  вони тримаються подалі від виготовлення і продажі пончиків, лишаючи цю привілею Тім Хортонс. І дійсно, за пончиками треба йти в Тім, а за кавою в Старбакс, за обідами в Венді, за бутербродами – в МакДоналдс.

Чому Тім Хортонс не такий успішний у Ванкувері, як по всій Канаді? Думаю, причина тут в каві: вона відверто гірша, ніж у конкурентів. Виграє Тім-мережа тільки пончиками. Але населення Ванкувера воліє більше пити, ніж їсти, а пити ту їхню каву неможливо. Маючи фінансову можливість заплатити трохи більше за значно кращу якість і слідкуючи в більшості своїй за своєю фігурою, споживачі не обирають Тіm Horton’s. Економісти-аналітики мусять відкорегувати рецептуру кавоваріння в Тім’, а поки я йду в Старбакс по свою порцію смаку.


У рубриці “Листи до редакції” Український Ванкувер публікує думки та відгуки наших читачів. Вони не завжди співпадають із офіційною позицією газети.

1 view0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page