top of page

O.W.L. Open World Learning задзвонив перший звоник для українських студентів в Канаді

Світлана Комінко (Ванкувер)

Перші дні осені у всіх у нас асоціюються з початком нового шкільного року, а 1 вересня з Днем Знань, який урочисто до цих пір відзначається в Україні. Мільйони українських школярів та студентів цього тижня розпочали навчальний рік. Але з кожним роком все більше і більше молодих українських людей розпочинають навчальний рік за кордоном, у тому числі і в канадських вищих навчальних закладах.

Перші хвилини на канадській землі для подружжя з Черкас


Згідно соціологічних опитувань, багато наших співвітчизників мріють отримати  освіту за кордоном, яка дасть можливість отримати і хорошу роботу в майбутньому. Канадська громадська організація O.W.L. Open World Learning приклала багато зусиль і допомогла молодим людям із різних куточків України та Росії приїхати на навчання до Канади. Дівчата та хлопці з Києва, Черкас, Чернігова, Рівного, Запоріжжя, Тернополя, Бучача, Івано-Франківська, Харькова, Прилук, Чернігова, Луцька, Новосибірська та Єкатеринбурга розпочали навчання в Британській Колумбіїї та Онтаріо, поступивши в такі навчальні заклади як Kwantlen Polytechnic University, BCIT, Northern Lights College, Alexander College, George Brown College, Fanshawe College,Kaplan  Pacific Language Institute and International Language Academy Canada (ILAC).

 Багато приємних вражень пережила команда O.W.L. Open World Learning у Ванкувері , зустрічаючи українських студентів в аеропорту, показуючи прекрасні краєвиди гір та океану, а також, оргінізовуючи перші вечори знайомств. Нові враження, нові сподівання, нові обличчя, надія на нове та щасливе життя на новій землі із цілком зрозумілими опасіннями за прийняті рішення. Адже попереду стільки невідомого та невизначеного.

Юлія Волошин, студентка Alexander College


“ Минулого року я була майже типовою випускницею, але із особливою мрією – поступити в канадський ВНЗ. Як виявилось,  міцної віри, оптимістичного настрою, щоденної праці та підтримки інших людей було більш ніж достатньо, щоб стати вже не українським, а канадськм абітурієнтом. Буквально за тиждень  до Свята Першого Звоника, я прилетіла  в неймовірне місто Британської Колумбії – Ванкувер, місто, де вирує життя, а його енергійні мешканці українського походження не дали мені відпочити, а завертіли моє життя виром подій та зустрічей.

Через день після мого приїзду, O.W.L. Open World Learning зібрав всіх новоприбулих українських студентів, завдяки чому я швидко знайшла нових друзів. Це неймовірно, але я ніколи раніше до цієї вечірки не зустрічала стільки чудових людей в одному місті. З новими друзями  пізнавати Ванкувер стало ще цікавіше, а Stanley Park, Grouse Mountain, Canada Place, Harbour Centre стали ще більш захоплюючими місцями Ванкуверу, якими вони насправді і є.

Все, що зі мною відбулося у Ванкувері і все, що на мене ще чекає в цьому надзвичайно красивомі місті на березі Тихого океану було б неможливим без підтримки моїх батьків, всіх працівників, студентів та волонтерів  O.W.L. Open World Learning ”, з вдячністю розповідає тернополянка, а тепер студентка одного із ванкуверських ВНЗ Юлія Волошин.

Українські студенти подолали Ванкуверську вершину


Єйфорія перших днів в Канаді та перших днів навчання поступово переходить в будні. Але запорукою того, що “все буде добре” як співає Славко Вакарчук,  стало подолання однієї із Ванкуверських вершин Grouse Mountain групою українських студентів буквально напередодні Свята Першого Вересня. А це вже мало чи не традиція серед українських імігрантів. Якщо хочеш, щоб тобі пощастило в Канаді – піднімайся в гору і в прямому і в переносному значенні. Ну що ж, вересневі студенти вже поступово адаптовують до життя в Канаді, а O.W.L. Open World Learning або Агенція Міжнародних Освітніх Програм “Сова” готується до зустрічі нових студентів, що розпочнуть своє навчання у січні.

3 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page