top of page

Canadian College у Ванкувері: щороку ми приймаємо по 50-70 студентів з України

Підготував Віталій Кубацький (Ванкувер)


Де у Ванкувері навчаються українські студенти? У пошуку відповіді на це питання УВ звернувся до наших земляків, що працюють у місцевих коледжах та вишах. Першими відгукнулись представники приватного сектора освіти.

З нами люб’язно погодилась порозмовляти Міла Луговська, кординатор по роботі із студентами з Східної Європи Канадського Коледжу (Canadian College, далі – CC). Пропонуємо до вашої уваги нашу розмову.

УВ:  Міла, розкажіть як Ви потрапили до СС , теж були там студенткою?

МЛ: Для початку, хотіла висловити подяку УВ за нагоду поділитися власним досвідом з представниками української громади Ванкувера, я рада що наші ряди постійно поповнюються.

Щодо Вашого запитання, до потрапила я до Ванкуверу в 2007 році, при чому тоді я не була в захваті від ідеї поїхати за тисячі кілометрів від близьких та друзів. Але з часом закохалася в це місто і вже ось не перший рік маю нагоду спостерігати за тим, як зростає кількість українських студентів  у Ванкувері. Не можу не відмітити, що зараз, на відміну від 2007, відчувається якась більша згуртованість та підтримка наших земляків.

А до коледжу я потрапила не відразу, довелось пройти через багато. В 2008 це була ще невелика мовна школа Canadian College of English Language (CCEL), де я виявилась першою студенткою з України, вже на той момент з непереборним бажанням залишитись в Канаді для продовження навчання, а також, що було не менш важливим, отримати змогу працювати в цій країні.

Зараз хоч я вже і закінчила 2-річну навчальну програму, але ще досі продовжую відвідувати заняття з предметів, які на мій погляд будуть важливі для подальшого професійного росту (наприклад зараз навчаюсь на факультеті Управління Проектами).

УВ: В чому полягають Ваші обов’язки у коледжі?

МЛ: В мої обов’язки входить насамперед пряме спілкування зі студентами (як тими, які ще знаходяться в своїх країнах проживання і на даний момент лише планують приїзд до Ванкувера, так і з тими, хто вже прибув до Канади), надання інформації про можливості навчання та потенційного працевлаштування, а також щодо продовження свого перебування в Канаді, потенційних можливостей іміграції і т.д. Мушу визнати, що іноді неможливо дати відповіді на всі запитання, які виникають у наших студентів, тоді намагаюсь порекомендувати тих людей, які можуть допомогти.

УВ: Розкажіть більше про СС, якими напрямками підготовки ви займаєтесь?

МЛ: З гордістю можу сказати, що СС це приватний коледж, який приймає студентів з більш ніж 40 країн світу, значний відсоток яких прибуває із Східної Європи, України та Росії. Ми продовжуємо працювати як мовна школа CCEL, але вже з 2008 коледж приймає міжнародних і місцевих студентів на академічні програми.

Однією з причин, чому коледж так швидко виріс є саме індивідуальний підхід до кожного з наших студентів, та надання послуг високого рівня.

В нашому навчальному закладі ви зможете отримати висококваліфіковану освіту на факультетах ( або як в Канаді ми уже звикли говорити «програмах») міжнародної торгівлі, готельного бізнесу та туризму, інформаційних технологій, управління проектами та міжнародного бізнес менеджменту.

Усі програми включають окрім компоненту навчання, також практичну частину, що є важливим фактором, коли справа доходить до отримання візи в Канаду. Так, на період навчання,  студенти дворічних програм (таких більшість) отримують як дозвіл на навчання, так і дозвіл на роботу.

Якщо ж у студента недостатній рівень англійської мови, ми можемо запропонувати як виключно мовні курси, так і більш розширені програми Work&Study.

УВ:  На якому рівні акредитований ваш коледж? Чи дипломи СС мають визнання та практичне застосування в Канаді та закордоном?

МЛ: СС зареєстрований та акредитований організацією PCTIA (Private Career Training Institution Agency), це урядова агенція, якій підзвітні всі приватні навчальні заклади високого рівня підготовки.  Від себе ще додам, що в який би приватний навчальний заклад ви не планували вступати, обов’язково перевірте чи ця школа зареєстрована у PCTIA.

Також СС акредитований  урядовою організацією Британської Колумбії BC EQA (Educational Quality Assurance). Це важливо тому, що тепер згідно з останніми нововведеннями Канадської Імміграційної Служби CIC, випускники нашого коледжу можуть отримувати так званий  post-graduate work permit (тобто право на проживання та роботу в Канаді) на термін до 3-х років.

Важливою перевагою навчання в СС є те, що по закінченню всієї програми, студенти отримують не тільки диплом, виданий Canadian College, але також і додаткові сертифікати, присвоєні безпосередньо нашими партнерами по кожній спеціальності (сертифікати від FITT, від Project Management Institute, CISCO, Microsoft, та ін). Саме ці сертифікати та дипломи і допомагають нашим випускникам в подальшій кар’єрі та визнаються у всій Північній Америці, а також деяких країнах Європи.

УВ: А скільки студентів з України у вас навчається щороку? Чи є останнім часом тенденції до зростання або зменшення кількості новачків?

МЛ: Загальна кількість студентів у СС досягає 500-600 чоловік, з яких українці складають 7-10% (залежно від сезону).  Тобто щороку на мовні та академічні програми до коледжу приїздить по 50-70 студентів з України і можу сказати, що число бажаючих поки що тільки збільшується.

УВ: Така кількість абітурієнтів – досить вагомий аргумент, чому так багато українських студентів обирають саме СС, а не такі відомі та престижні заклади  як от UBC, SFU, BCIT?

МЛ: Не маю нічого проти вищевказаних навчальних закладів. Навіть сама планую поступити там на післядипломну програму MBA, але чи не найбільшою перешкодою є ціна за навчання.

Ми всі знайомі з ціновою політикою для міжнародних студентів у порівнянні із канадцями – для нас оплата часто буде в 2-3, а то й більше разів дорожча. Тому для тих, хто, як-то кажуть, їде до Канади “з квитком в один кінець” і бажає отримати тут якісну освіту, виходом може бути піти в приватну школу, як СС, знайти роботу, імігрувати, а там вже за цінами значно нижчими і до університету податися.

Серед наших переваг є і такі фактори, як невелика кількість студентів у класах (8-15 чоловік), висококваліфікований персонал, порівняно “безболісний” процес зарахування до коледжу і, як вже раніше було вказано, індивідуальний підхід до кожного зі студентів.

Структура програм (чергування циклів навчання – практики) дає нам змогу запропонувати студентам платити посеместрово, тобто їм не потрібно вже залежати від батьків, можна самим оплатити своє навчання, підробляючи між семестрами.

Важливо також відмітити, що коледж має хорошу репутацію в імміграційній службі Канади, що важливо при отримані візи, а різноманіття студентів різних національностей допомагає не тільки мати друзів в будь-якому куточку світу, але й можливо знайти бізнес партнерів на майбутнє та ін.

УВ: А як потрапити на навчання до СС потенційним студентам з  Україні? На які витрати потрібно розраховувати?

МЛ: Зв’язатися з нами досить легко. Високий рівень підготовки персоналу та використання останніх технологічних нововведень дає нам змогу широко бути присутніми в Інтернет просторі.

Наприклад, якщо ви зайдете на сторінки наших веб-сайтів, з вами залюбки постілкуються у чатах, на листи по електронній пошті намагаємося відповідати відразу, а ще є скайп, facebook та всі інші засоби соц. комунікації – все це робить нас набагато ближчими до потенційних студентів, їх батьків, наших представників та партнерів в будь-якому куточку світу.

Серед найбільших витрат буде плата за навчання, авіаквиток та кошти на перші декілька місяців. Нашою великою перевагою є те, що за навчання можна платити посеместрово чи навіть помісячно, а в період практики можна підзаробити трохи на оплату наступного семестру.

УВ: Чи є якісь обмеження чи вимоги щодо віку, попереднього рівня освіти і т.д.?

МЛ: Головною вимогою для вступу в наш коледж є високий рівень англійської мови.  Адже тут до вас будуть відноситись як до повноцінних студентів, які не мають труднощів із вживанням та розумінням англійської.

Ми приймаємо студентів за результатами IELTS або TOEFL, але якщо у вас немає підтвердження з цих мовних екзаменів, ви зможете пройти наш онлайн тест і за його результатами ми зможемо визначити ваш рівень володіння англійською.  Лиш велике прохання не намагатися пройти тест з допомогою друзів чи підручників, адже наше завдання полягає в підборі підходящого саме для вас варіанту навчання.

Також студенти повинні надати перекладений на англійську мову атестат про закінчену середню освіту. Це мінімальні вимоги до абітурієнтів. Ми не маємо вікових обмежень (звісно випускники шкіл будуть не молодше 16-17 років). Якщо у вас є вже вища освіта, це лише допоможе в подальшому працевлаштуванні.

УВ: Що потрібно для того щоб приїхати навчатись у Ванкувері в плані імміграційних документів?  До кого звертатись за консультацією?

МЛ: Саме головне “бойовий настрій”, бажання йти до своєї наміченої цілі та фінансова підтримка. Процес підготовки документів для отримання візи є дуже ретельний. За допомогою можна звернутися як напряму до нас, так і до наших представників у вашому місті чи регіоні (контакти ми надаємо). Усі регіональні представники проходять детальну програму підготовки, деякі з них і самі в свій час навчалися закордоном.

УВ: Не секрет, що нашим співвітчизникам далеко не просто отримати студентську візу в Канаду, навіть якщо зібрані усі необхідні документи та проведена оплата. Чи це означає, що українці у «чорному списку» канадського посольства? Чи доводилось вам захищати наших інтереси студентів перед імміграційними чиновниками?

МЛ: Не можу погодитись з цим твердженням. Нещодавно я мала змогу побувати на прийомі в посольствах Росії та України спілкувалась з імміграційними офіцерами, щоб якраз отримати інформацію із перших вуст. На пряме питання “На що ж саме офіцери в першу чергу звертають увагу при прийнятті рішення?” відповідь була більш-менш передбачувана:

студент повинен довести: 1) логічність свого вибору отримати освіту саме в Канаді і саме по обраній спеціальності; 2) наявність фінансових можливостей, тобто довести спроможність не тільки оплатити своє навчання, але й заплатити за житло, харчування та ін.; 3) довести зв’язок зі своєю країною проживання, іншими словами що вас там тримає, що заставить вас повернутися додому після закінчення навчання.

Студенти не завжди проходять співбесіду, тому вся інформація повинна бути доступно виражена документально. Не потрібно також наголошувати на “робочому” компоненті навчальної програми, головною метою все-таки залишається отримання висококваліфікованої освіти. Напряму впливати на рішення офіцерів представники навчальних закладів звісно не можуть.

УВ: За аргументацією імміграційних офіцерів, основна причина відмов по студентських візах – непереконливі докази, що громадяни України після завершення навчання повернуться додому. Справді, велика частина наших студентів має бажання в майбутньому жити та працювати в Канаді. Чи випускники СС мають шанси легально продовжити термін свого перебування, або й залишитись в Канаді на постійно?

МЛ: Так, 90% українських студентів приїздять до Канади з метою залишитися тут і надалі. Як я уже згадувала, СС нещодавно отримав додаткову акредитацію, яка дозволяє нашим випускникам отримувати post-graduate work permit і, відповідно, залишатись і працювати в Канаді, строком до 3-х років, а в подальшому є змога подавати документи на постійне місце проживання.

УВ: Інша проблема, на яку часто нарікають імміграційні чиновники – нелегальна праця. Чи можуть студенти СС працювати під час навчання, не порушуючи закон?

МЛ: Студенти СС, які навчаються на 2-річних дипломних програмах отримують на весь період програми (в більшості випадків на 2 роки), як дозвіл на навчання, так і на роботу. Умови дозволу на роботу є такими, що загальна кількість годин роботи не повинна перевищувати загальну кількість годин навчання. Дуже важливо не працювати без дозволу на роботу, або коли цей дозвіл закінчився.

УВ: Давайте повернемось до справ навчальних. Чи є у СС домовленості із іншими освітніми  закладами в Канаді чи за її межами щодо перезарахування кредитів, можливостей стажування, обміну студентами і т.д.?

МЛ: Над цим ми зараз посилено працюємо, так як розуміємо важливість отримання вищої освіти для наших студентів в майбутньому. Налагоджуємо стосунки з іншими приватними школами, щоб після курсів англійської мови, чи програм Work&Study, студенти могли вступати до СС. А також ведемо перемовини з університетами по всій Канаді, про можливість зарахування окремих кредитів отриманих у СС і поступлення наших випускників на останні курси для отримання ступеня бакалавру чи магістра.

УВ: А як з Україною? Чи має там СС своє представництво?

МЛ: Звісно, так як ми тісно пов’язані з Україною, то в планах є відкриття філіалу.

УВ: Чи доводилось Вам спілкуватись із українськими чиновниками від освіти?  Чи є у них зацікавленість у співпраці з канадськими навчальними закладами?

МЛ: Дуже цікавим нововведенням у нашій мовній школі є те, що студенти практично не користуються більше книжками та папером, це називається  SMRT English, а натомість приходять на заняття з ноутбуками чи планшетами iPad.

Процес навчання став набагато ефективнішим та цікавішим (пошукайте на нашому youtube каналі CCEL English Certificate SMRT для більшої наглядності) і цим зацікавилися представники різних навчальних закладів не тільки України.

УВ: Як Вас знайти у Ванкувері потенційним студентам? Куди саме звертатись?

МЛ: СС знаходиться в бізнес центрі Ванкуверу за адресою 1050 Alberni Street.  Орієнтовно, біля самого високого будинку Shangri-La, вхід зліва відомого ресторану COAST (палаючий вогонь на патіо ресторану неможливо не помітити).

Зі мною завжди можна зв’язатися по електронній пошті mila.lugovska@canadiancollege.com, Skype (mila.lugovska), Facebook (Canadian College) чи зателефонувати +1 604-688-9366.

Буду рада поспілкуватися.

УВ: Дякуємо за цікаву розмову, бажаємо Вам успіху та до нових зустрічей!

МЛ: Дякую і Вам за запрошення. Звісно, до зустрічі!!!

P.S. Від редакції додамо, що запрошення на інтерв’ю на сторінках УВ залишається відкритим для всіх українців Великого Ванкуверу, що мають вагомі здобутки у сфері бізнесу, мистецтва, освіти, спорту, громадської діяльності і т.д. Якщо ви бажаєте розповісти про себе, свою компанію чи організацію, поділитись секретами свого успіху – звертайтесь до редакції (e-mail:info@ukrainianvancouver.com) і ми із задоволенням з Вами зустрінемось.

0 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page