top of page

37-ий Крайовий з’їзд Українського Національного Об’єднання в Едмонтоні

Денис Поліщук (Ванкувер)

У Едмонтоні завершився 37-ий Крайовий З’їзд Українського  Національного Об’єднання Канади і Братніх Організацій з нагоди  80-річчя УНО.

Дякуємо газеті “Новий Шлях” за знимок


На протязі трьох останніх днів делегати від Українського Національного Об’єднання (УНО), Організації Українок Канади (ОУК), Української Стрілецької Громади (УСГ) та Молодіжного Українського Національного Об’єднання (МУНО) збиралися у Едмонтоні, щоб обговорити широкий перелік питань.

Під час відкриття конференції у знаменитому залі УНО, тодішній Президент Об’єднання – Тарас Підзамецький звітував про успіхи новоствореного Інституту Молодіжного Керівництва ім. Павла Юзика та іниціативи “Рідна Школа”. До того ж, п. Тарас розповідав про відродження філій МУНО у Ванкувері та Вініпезі та співпрацю з Українцями західноєвропейської діаспори. В кінці, він підкреслив важливість залучання молодіжного покоління та більше представників 4-ї хвилі. Після виступу президентів всіх представлених організацій, відбувся концерт місцевого МУНО та драматичного ансамблю “Сузір’я”.

Наступного дня відбулися дві робочих сесії, одна під назвою “Відносини з Україною” де п. Підзамецький та д-р Роман Петришин представили дві різні моделі подальшого розвитку УНО та його позиції щодо Українського Уряду: одна побудована на політичному націоналізму Євгена Коновальця а інша на громадські діяльності та Укро-Кандськоцентризму. Більшість делегатів симпатизували ідеям п. Підзамецького та Коновальця, хоча зауважили, що треба також продовжувати культурну та громадську діяльність на теренах Канади.

Друга робоча сесія велася доктором Андрієм Нагачевським, директором Центру Фолкльору ім. Кулів при Альбертському Університеті. Під час своєї промови, д-р Нагачевський зрівнював Українську іммігрантську культуру та Українську етнічну культуру на базі своєї роботи у Бразилії та Канаді. В кінці сесії, була прийнята резолюція співпрацьовувати з навчальними закладами заради виховання та розповсюдження не лише іммігрантської, але і автентичної Української культури в Канаді.

Після обіду відбулася вельмицікава розмова з головним спостерігачем СКУ для виборів Верховної Ради України 2012 р., Амбасадором Дереком Фрейзером. На жаль, збори провелися за закритими дверми і все що було сказано можна буде лише розповсюджувати після того як буде опублікований офіційний звіт п. Фрейзера. По зборам, представники від всіх присутніх організацій вирушили до ратуші (де знаходиться перший у світі пам’ятник Голодомору) з метою вшанування пам’ять московсько-більшовицького терору 1932-1933 років. Також, були покладані квіти до меморіалу загиблим у перші світові війні.

Після прочитання звітів різноманітних комісій, відбулися вибори нового Екзекютиву УНО та МУНО. Новий президент УНО став пан Ігор Бардин із Онтаріо, а МУНівці вибрали за голову крайової управи Мар’яну Сех з Едмонтону. Ввечері делегати розслабилися на бенкеті та насолоджувались виступом хору “Дніпро” та загальновідомих танцювальних гуртків “Черемош” та “Шумка”.

Загалом, конференція була дуже успішною а її праця плідна.  Великий акцент був поставлений на мовне питання та розповсюдження так званий “Рідних Шкіл”, а також залучення молоді та зросту МУНО. На відмінок минулої конференції у Монреалю 2009 р., помітна була активна присутність численних представників 4-ої хвилі імміграції.

Нагадуємо, УНО було засновано членами ОУН(М) як Українське Націоналістичне Об’єднання, 17 липня 1932 року у Едмонтоні. Організація була створена з метою об’єднати українських канадців незалежно від християнського віросповідання, з урахуванням завдання збереження української мови та культури в Канаді, запровадження ефективного та активного громадянства, а також підтримку створення незалежної української держави.  За перший рік діялності були засновано майже 90 філій УНО по цілій Канаді.

1 view0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page