top of page

26 квітня – річниця Чорнобильської ядерної катастрофи

Прес-служба Конґресу Українців Канади

Chornobyl Reactor 1986 - Photo Volodymyr Repik

Chornobyl Reactor 1986. Photo by Volodymyr Repik


26 квітня 2012 р. світ відзначатиме 26 річницю Чорнобильської ядерної катастрофи в Україні. Чорнобильська ядерна катастрофа корінним чином змінила життя тисячів людей в Україні та в Білорусі. Навіть сьогодні Україна продовжує долати довготермінові наслідки, пов’язані із здоров’ям, економічними та екологічними проблемами цього лиха, якого можливо було уникнути. Конґрес Українців Канади звертається з проханням до усіх канадців  вшанувати  пам’ять   людей, які постраждали  від цієї  трагедії.

“Як українські канадці ми молимося за тих, хто постраждав і продовжує страждати в результаті  наслідків цієї катастрофи і багатьох інших подібних їй, що вплинули начастини нашого  світу,  – заявив національний президент Конґресу Павло Ґрод. – Давайте зберемося разом і вшануємо 26 річницю Чорнобильської ядерної катастрофи у наших громадах і не дозвольмо собі забути мить, котра змінила Україну і світ”.

26 квітня 1986 року Чорнобиль був місцем найбільшої ядерної катастрофи світу. Совєцькі можновладці скривали катастрофу перед світом. Тим не менш, в  результаті звільнення значної кількості випромінювання в атмосферу не потрібно було багато часу, щоб про катастрофу, а також повний провал радянської влади у напрямку забезпечення безпеки тих, хто живе  ближче  до атомної станції, стало відомо в інших країнах.

Наприклад, місто Припять, розташоване у двох кілометрах від Чорнобильської електростанції, було евакуйоване лише через 36 годин після катастрофи, а евакуація інших ближніх сіл зайняла ще декілька днів. У той же час у Києві, тількичерез п’ять днів після аварії сотні людей взяли участь у Першотравневому параді на вулиці, неусвідомлено  піддаючи  себе  небезпечним радіоактивним  забрудненням, вивільненим  реактором.

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page