top of page

$200,000 витрачено на судову тяганину довкола Української Православної Церкви Св. Петра і Павла у Нь

Віталій Кубацький (Ванкувер)

Минулого тижня у суді Нью-Вестмінстера черговий раз слухалась справа щодо належності майна Української Православної Церкви Св. Петра і Павла (304-8th St., New Westminster, BC). Нагадаємо, що конфлікт щодо цієї церкви тягнеться уже роками і щодо нього уже відбулось кілька попередніх судових засідань.

Ukrainian Orthodox Church of Sts. Peter & Paul, New Westminster, BC


А трохи передісторії можна прочитати тут  і тут. Якщо коротко, то суть дискусії полягає в питанні кому належить приміщення вищезгаданої церкви (за різними оцінками ринкова ціна біля 1 млн доларів).

Громада церкви на чолі із своїм Президентом, п. Анатолієм Цяцькою, вважає що приміщення належить їм і вони активно  захищають свою церкву від знищення (закриття і продажу), інша сторона – Консисторія Української Православної Церкви Канади на чолі із Митрополитом Юрієм наполягає, що приміщення церкви належить саме Митрополії, а теперішня громада є самозванцями, які захопили чуже майно.

Конфлікт довкола ванкуверської церкви давно уже перейшов провінційні межі і активно обговорюється по всій Канаді. Адже громада УПЦ Св. Петра і Павла ще раніше оголосила про перехід до УПЦ Київського Патріархату, в той час як керівництво УПЦ Канади дедалі частіше звинувачують у намаганні позбавити церкву національного обличчя та співробітництві із Московською Патріархією (читайте більше про це тут   і тут).


Легітимний відхід Нью-Вестмінстерської парафії разом із приміщенням церкви може стати дуже невигідним прецедентом для офіційного Вінніпега (там знаходиться престол Митрополита УПЦ Канади). Тому на ліквідацію цієї загрози кинуто усі ресурси. Президента громади УПЦ Св. Петра і Павла п. А. Цяцьку було позбавлено членства в УПЦ Канади, хоч час п. Цяцька наполягає на нелегітимності цього рішення. Справу щодо церковного майна перенесли в суд.


За словами учасників цього процесу судові витрати з обох сторін сягають рекордних сум – називаються цифри від 185 до 300 і більше тисяч доларів.


На останньому судовому засіданні в Нью-Вестмінстері, за словами очевидців, сенсації не відбулось – остаточне рішення знову відтягують, черговий суд відбудеться за півроку, у жовтні. Кажуть наступне засідання триватиме 2 тижні і кожна із сторін вважає, що саме вони будуть переможцями.

Недарма народна мудрість каже, що де двоє чубляться, виграє третій. В даному випадку схоже що найбільше у цій справі виграють канадські адвокати, які покладуть собі до кишені чергову кругленьку суму за будь якого рішення суду. Питання, чи готові парафіяни і далі жертвувати у церковну казну на підтримку канадських юристів, вочевидь залишається риторичним.

При підготовці матеріалу використано відео із каналу UkeTube

0 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page