top of page

Іпотека для покупців першого власного житла

Ірина Рудавська, спеціаліст з іпотечного кредитування та нерухомості (Ванкувер)

Існує думка, що покупці задають забагато питань, коли купують своє перше власне житло. Майбутніх власників цікавить все: як це все працює, які відсотки, яка процедура, як виплатити швидше, чим одна процентна ставка є кращою за іншу, чи крутиться Земля чи то все чутки…)


budinok

А насправді всі питають лише одне – про процентну ставку по кредиту – і на тому пошуки інформації по іпотеці закінчуються. І хоча діюча процентна ставка важлива, це не має бути основним визначаючим фактором для отримання іпотеки. Якби я зараз вперше купувала житло, то з моїм більш ніж 10-річним досвідом купівлі та продажу нерухомості, я би одразу сконцентрувалася на наступним основних питаннях:

 1. Як довго я планую жити в цій конкретній квартирі\будинку\таунхаузі;

 2. Чи планую я одружуватися\розводитися\народжувати дітей\заводити котів чи собак\привезти батьків;

 3. Яка максимальна сума покупки і навіщо мені такі високі виплати по іпотеці;

 4. Як виплатити мою іпотеку швидше, при тому якнайменше відсотків заплатити банку;

 5. Чи заробляю я достатньо для купівлі нерухомості в такому дорогому місті, як Ванкувер, чи краще перебратися в Калгарі;

 6. Як купити будинок вартістю 1 млн за 100 тисяч і тому подібне.

Та якщо говорити серйозно, то витрати на купівлю або продаж житла доволі великі. Особливо в провінціях Британська Колумбія і Онтаріо, де є податок на купівлю. А от в провінції Альберті його немає. Тому якщо Ви думаєте про покупку або продаж вже скоро, то варто перерахувати всі виплати ще раз, а потім ще раз.


budinok2

Переваги для тих, хто купує житло вперше у Британській Колумбії:

 1. Ви не платите податок на купівлю!

Умови : Ви купуєте житло вперше, прожили в Британській Колумбії 12 місяців, сума покупки не є вищою за 475 тисяч.

Податок складає 1% від перших 200 тисяч і 2% від решти.

Тобто, на 450 тис податок складає (200.000 х 1%) = (250.000 х 2%) = 7 тис дол.

Якщо сума покупки від 475 тис до 500 тис, то Ви платите частковий податок.

Якщо 500 тис плюс, то Ви платите податок повністю.

 1. Ви можете використати гроші, що Ви поклали на RRSP (Registered Retirement Saving Plan) – максимально 25 тисяч. Ця опція є вигідною для людей, що багато заробляють і виплачують високі податки. У їхньому випадку краще максимізувати RRSP для отримання від Податкової Канади (Revenue Canada) та внести ці гроші як першу виплату.

Що треба знати про RRSP і про що забувають спитати:

 1. гроші мусять бути на рахунку як мінімум 90 днів до того,як Ви можете ними скористатися для першої виплати;

 2. Ви повинні повернути ці використані грошу назад на RRSP протягом 15 років, починаючи від наступного року від покупки;

 3. банки часто пропонують RRSP кредит , тобто кредит на покупку RRSP, під значно менший відсоток, ніж звичайний кредит – від 3.5 %.

 4. Вам не обов’язково використовувати всі гроші з RRSP на початковий внесок. Якщо Вам потрібно лише 15 тисяч на початковий внесок, то Ви можете забрати всі 25 тисяч із RRSP, і на решту 10 тисяч зробити ремонт, або виплатити більш дорогі позики, чи просто відпочити. Головне, забрати гроші з RRSP не пізніше 30 днів з дня покупки житла.

В решті деталей покупці, що вперше купують житло, нічим не відрізняються від тих, хто купує вдруге чи втретє чи в десятий раз. Тільки нервуються більше.


bud3

Варто знати на майбутнє:

 1. Середньостатистична канадська родина переїжджає раз на 4 роки.

 2. Чим нижча процентна ставка на початку іпотеки, тим менший процент, що Ви виплатите банку.

 3. «Плаваючі» процентні ставки завжди менші, але на них важче кваліфікуватися.

 4. Чим вищі виплати, тим менша загальна сума виплачених процентів банку.

 5. При теперішніх низьких процентних ставках та 25-річному строку виплат приблизно 60% виплат йде на «тіло» кредиту, тобто на погашення основної суми іпотеки.

Існує думка, що за 25 років Ви виплатите суму іпотеки вдвічі більшу – це не є правдою. При процентній ставці 3% (що в такому діапазоні вже останні 6-7 років) за 25 років Ви виплатите приблизно 30 тисяч і відсотки, якщо іпотека складала 100 тис. Тобто не вдвічі більше, а на 30%. А це фактично нижче передбачуваної інфляції  за ці майбутні 25 років. Тому не бійтеся купляти. Якщо купили, то не шкодуйте! Ваш дім – Ваша фортеця! А також найбільша інвестиція в майбутнє Ваше та Ваших дітей.

ВІД РЕДАКЦІЇ: Зконтактувати з Іриною Рудавською та отримати професійну консультацію з іпотечного кредитування  можна перейшовши за цим посиланням. Також читайте більше статей щодо ринку непрухомості у Ванкувері у нашій рубриці Бізнес.

1 view0 comments

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page