top of page

Інформація для громадян України, що прибувають до Ванкуверу / Refugees from Ukraine

How to help Ukrainians – information for BC residents:


If you live in BC and would like to help people fleeing the war in Ukraine you can sign up with local Refugee Settlement Coordinators (Ukrainian Canadian Congress in BC and allied organizations) via  this registration form (personal data protected). We will reach you as people start arriving here and your profile will match their needs.

You can also send your inquiry / offer to help here uccvancouver@gmail.com.

Your kindness and offer to help is greatly appreciated by all Ukrainians!

 

Інформація для громадян України, що планують прибути до Ванкувера (Британської Колумбії) 


1. Зареєструйтесь у загальній базі даних наших волонтерів від Ванкуверського відділу Конґресу Українців Канади, щоб ми могли зв’язатись та допомогти вам після приїзду.

Посилання на реєстраційну форму для новоприбулих: https://forms.gle/FkMw8gtFSVoboafG6

2. Якщо вам потрібні послуги україномовного іміграційного консультанта у Ванкувері, ви можете звернутись, наприклад, до: Svitlana Zelenchuk, Daria Gr, Iryna Matsiuk, Marharyta Skotnytska (info@mainstreamimmigration.ca, 778-751-8043). Умови співпраці уточнюйте безпосередньо у консультантів.

3. Якщо ви уже прибули у Ванкувер, зверніться за допомогою до Конґресу Українців Канади Відділу Ванкувер: uccvancouver@gmail.com

4. Для загальної інформації щодо проживання у Ванкувері можете долучитись до Facebook-спільноти Українці у Ванкувері / Ukrainians in Vancouver

5. Перегляньте статтю ванкуверського юриста про тонкощі подачі на офіційний статус біженця в Канаді.

 

Інформаційні ресурси щодо переїзду в Канаду із покроковими інструкціями:

Офіційний сайт уряду Канади (www.canada.ca) – єдине офіційне джерело інформації.  Гаряча телефонна лінія (англійською): +1 (613) 321 4243.  Офіційна інформація українською мовою. 

Неурядові джерела інформації українською мовою:


Головні правила, процедури та новини в темі (не)біженства в Канаду для українців, які тікають від війни (оновлюється):


Група у Facebook, де можна знайти чимало деталей і задати питання:


Декілька pdf-файлів з порадами щодо подачі документів:

 

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО МОЖЛИВОСТІ ПЕРЕЇЗДУ В КАНАДУ У ЗВ’ЯЗКУ З ВІЙНОЮ В УКРАЇНІ:

Канада на даний момент часу прийняла ряд важливих кроків на спрощення процедури розгляду документів (аплікацій) українців, які подали заявку на прибуття до Канади, в тому числі візиту родичів та близьких осіб.

Це означає, що для отримання дозволу на прибуття до Канади українцям треба подати свою аплікацію у встановленому порядку. Разом із тим, для розгляду в терміновому порядку таких заявок потрібно вказати особливу позначку аплікації Ukraine2022. Найбільше шансів отримати позитивну відповідь є у осіб, прямі родичі яких знаходяться зараз у Канаді; які мають запрошення від Канадських роботодавців; запрошення на навчання; запрошення на отримання статусу резидента країни.

Міністерство імміграції, біженців та громадянства Канади IRCC заявило, що мають на меті відкрити цю програму для подачі заявок протягом наступних двох тижнів. Це буде альтернатива до програми з біженства.


Спрощена заява на тимачсовий в’їзд терміном до 2-х років;


Подаватися зможуть усі громадяни України;


Без обмежень на кількість заявок від українців;


Українці на тимчасових візах у Канаді зможуть подаватися на відкритий робочий або студентський дозвіл;


IRCC також оголосило про спеціальний спонсорську програму возз’єднання сімей для постійного проживання, деталі якого будуть розроблені в найближчі тижні. Детально мовою оригіналу 

Безліч людей в Канаді шукають шляхів допомогти родичам та друзям в Україні приїхати до Канади. Ситуація з переселенцями з України та трактуванням їх статусу змінюється. Чи варто прямо сьогодні подаватися на біженство на кордоні? Спеціалісти з імміграційних питань радять НЕ поспішати подаватися зараз на біженство і сходяться на тому, що варто дочекатися спеціальних програм для українців та потім прийняти рішення.

Станом на сьогодні рекомендовано робити туристичну візу. А вже після приїзду до Канади податися та отримати дозвіл на роботу. Детальна покрокова інформація українською мовою з відео інструкціяами за посиланням

Також зверніть увагу на основні терміни та поняття які використовуються в іміграційному процесі: 

Міграція – це процес переміщення або через міжнародні кордони, або в межах однієї країни, що включає будь-які пересування людей, незалежно від причин. Мігрант – це людина, яка переміщується з одного місця, регіону або країни до іншого. Розрізняють два основні види мігрантів: добровільні мігранти (які покидають місце свого проживання за власним бажанням у пошуку кращої долі. Наприклад, трудові мігранти, які виїжджають на заробітки, особи, які їдуть навчатися за кордон, члени сімей трудових мігрантів тощо); вимушені мігранти (громадяни певної країни, які вимушені її покидати, оскільки з різних причин їм там уже небезпечно: переслідування, війна, збройні конфлікти, стихійні лиха тощо). До вимушених мігрантів відносяться: – шукачі притулку; – біженці; – особи, які потребують тимчасового захисту; – особи, які потребують додаткового захисту; – внутрішньо переміщені особи (ВПО, переселенці).

30 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page