top of page

ЄвроМайдан 2.0 у Ванкувері – фото та відео звіт

Віталій Кубацький (Ванкувер)

ЄвроМайдан 2.0 у Ванкувері, в минулу неділю, 1 грудня 2013 зібрав близько сотні небайдужих українців, що прийшли висловити свій протест щодо кривавого розгону Майдану у Києві кілька днів перед тим і проявити солідарність із своїми співвітчизниками на Батьківщині.


Vancouver, Robson Suare, 1.12.2013

Акція зібрала представників усіх поколінь та хвиль діаспори, але мабуть особливо приємно було що основну частину протестуючих складали саме молодь та студенти.


Учасники мітингу у Ванкувері

Із офіційного, співорганізаторами мітингу виступили відділи Конґресу Українців Канади, Ліґи Українців Канади, Молодіжного Українського Національного Об’єднання,  “мотором” Ванкуверського Євромайдану була п. Світлана Комінко, яка є головою освітньої організації O.W.L. – Open World Learning та викладачем BCIT. Підтримали акцію представники місцевого відділу ВО “Свобода”, Тов. ім. Івана Франка, церковних громад Ванкувера та ін.

Учасники мітингу у Ванкувері


Інформаційними партнерами виступили газета “Український Ванкувер” і радіо із острова Ванкувер “Наш Голос”, ведуча якого Павліна Демчук-МакКвері згодом взяла інтерв’ю щодо акції у одного із організаторів  п. Мірка Петріва, почути його в записі можна тут: Наш Голос

Ізюминкою акції став чудовий музичний супровід від п. Євгена Гольцова, який акомпанував виконанню національного гімну на саксофоні (дякуємо за відею Андрію Баранському):

Не облишили своєю увагою ЄвроМайдан у Ванкувері і місцеве російськомовне радіо “Вера”, яке взяло інтерв’ю у п. Світлани Комінко. Щоправда, вона його потім прокоментувала так: “Тільки що давала інтерв’ю Російському радіо у Ванкувері про події в Україні і як українці підтримують майдан. Просто в шоці від телефонних звінків і комментарів типу: “на площадь свезли наркоманов и алкоголиков, а нормальные люди трудяться на Востоке Украины. Избиваюи милицию и нападают на нее. Из Западной Украины привозят отряды боевиков-бандеровцев, которых там уже 20 лет готовят.”

Якщо так думають люди, які живуть на Заході, то я уявляю, скільки таких самих в Україні. Звертайтесь до Сходу, Криму, до всіх тих, хто до цих пір черпає інформацію з російських ЗМІ. Послухайте самі запис переранкової програми і обоаязково телефонуйте і спростовуйте інформацію. Ми не можемо мовчати.” (цитата із Фейсбук п. Світлани). Повністю інтерв’ю у запису можна прослухати тут: http://radio.russianvoice.net

Подія не залишила поза увагою і місцеві канадські телеканали. Відповідний випуск новин CBC можна проглянути тут:


Окрема подяка п. Надії Стефин, яка приїхала до Ванкуверу із Мельбурна, Австралії, і прийняла активну участь у підготовці недільної акції, підготувавши англомовні прес-релізи для канадських ЗМІ та проводячи роз’яснювальну роботу серед англомовної аудиторії як на вулицях Ванкувера так і в соціальних мережах. Зокрема читайте її статтю для популярної місцевої газети Georgia Straight.

Закінчилась акція бадьорою ходою під супровід повстанських пісень від Robson Square по Burrard street до набережної біля Canada Place.


Учасники мітингу у Ванкувері по завершенні ходи

Окрім того, учасники акції записали короткі відео звернення до своїх земляків в Україні. Особливо емоційним був п. Євген Гольцов, який в першу чергу звернувся до своїх російськомовних співвітчизників із Сходу України:


Для тих хто готовий допомогти українському ЄвроМайдану не лише морально, але й матеріально- є така можливість, наводимо звернення п. Світлани Комінко, Координатора Ванкуверського Євромайдану:

Терміново! Україна потребує твоєї допомоги!


ЄвроМайдан Ванкувер та громадська організація O.W.L. Open World Learning збирає кошти на підтримку людей, що боряться проти злочинної влади в Україні. Люди вже втомилися і замерзли. Їм потрібна наша допомога на продукти, медикаменти, а також на підтримку громадського телебачення. Будь-ласка перераховуйте кошти на рахунок RBC:

Beneficiary (payee): O.W.L. Open World Learning Bank name: RBC Royal Bank Bank address: Hastings and Kensington Branch 6570 East Hastings Street Burnaby, BC V5B 1S2 Beneficiary’s bank account: Transit # 00440 Financial Institution #003 Account # 1015569 SWIFT code: ROYCCAT2

Особлива подяка людям, які фільмували та фіксували для історії ці непересічні для зазвичай спокійного та аполітичного Ванкуверу події: Станіславу Настенку (Фотоальбом), Анастасії Гольцовій (Фотоальбом), Юлії Мітчел з Києва, Андрію Баранському та ін. У статті використані їхні фото і відео матеріали.

Постійне оновлення іформації щодо подій довкола ЄвроМайдану та обговорення ідей як ми можемо допомогти співвітчизникам в Україні йде на ФБ-сторінці “Українці у Ванкувері“.

Звіт щодо Ванкуверського ЄвроМайдану 1.0 (24.11.2013) можна прочитати у статті “Сильніші разом – Євромайдан У Ванкувері“. Дивіться також фотозвіт Леоніда Душина  і Станіслава Настенка.

1 view0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page