top of page

Як регіонали вляпалися у всесвітню котовасію

Сергій Горицвіт (Одеса)


Хоч нинішню партію влади очолює вкрай потішний своїми потугами говорити державною мовою прем’єр Микола Азаров, а її почесним головою є наш гарант –  «проффесор» Віктор Янукович, вона ніколи не відзначалася почуттям гумору.

А цими днями завсідники соціальних мереж в Інтернеті, здебільшого у Facebook, влаштували справжнє тестування регіоналів на недолугість. А приводом для цього стала гротескна історія з опозиційним білбордом у Дніпродзержинську, на якому було вміщено фото миловидної бабусі з котиком на руках і написом «Взнала, що внук голосував за «регіони» – переписала хату на кота».

Як повідомило незалежне видання Дніпродзержинськ online, розташований у місті перед в’їздом на міст із правого на лівий берег білборд ні в кого не викликав заперечень. Люди всміхалися, розуміючи що перед виборами кожен має право на свій розсуд висловлювати свої симпатії чи антипатії до різних політичних сил.

А ось місцеву владу це чомусь зачепило за живе. Та справжня катавасія почалася після того, як губернатор Дніпропетровщини від Партії регіонів категорично зажадав “розібратися з цим неподобством”.

І пішло-поїхало. Спершу увечері 13 серпня невідомі зірвали чи заклеїли верхню частину білборду зі словом «регіони», а в ніч на 15 серпня бригада з обласного центру демонтувала і знищила у Дніпродзержинську п’ятнадцять білбордів, що належали опозиційному кандидату в народні депутати Максиму Голосному.


Зникла і бабця з котом, а проти автора цього дотепного зображення Голокосного порушено кримінальну справу. Після «серйозної розмови з високопоставленим чиновником» до реанімації потрапила власниця рекламної площі. Ось такою нешутейною була відповідь місцевих провладних регіоналів на безневинний випад опозиційно налаштованої бабусі та її пухнастого улюбленця.

Що недозволеного уздрів керівник обласної організації Партії регіонів у цьому зображенні, важко зрозуміти. Коли один із лідерів ПР Михайло Чечетов, хизуючись  прийняттям у Верховній раді антиукраїнського мовного закону Ківалова-Колесніченка заявив «Мы их развели, как котят», образивши цим не лише парламентську опозицію, а весь народ, це регіоналами сприймалося як норма. А ось спроба рядового опозиціонера дати їм адекватну відповідь була зустрінута в штики.

Губернатор, що так незугарно відреагував на злощасний білборд спровокував таку котовасію у всесвітній павутині, що вона сягнула й далеко за межі України. Увесь світ дружно регоче з дубоголовості  регіоналів, які на завершення свого панування ризикують не увійти в історію, а вляпатися в неї.


До речі, майже одночасно з цим білбордом за наказом місцевої влади було знищено ще один із написом: «Ми крадемо і брешем, а ви оберіть нас ще!». І хоч тут критика безіменна, регіонали чомусь сприйняли її як натяк саме на них. Майстри «покращення життя» і суцільної «стабілізації» занепаду цим фактично самі себе викрили, показавши як на них шапка горить, бо знає регіональна киця, чиє сало з’їла.

А тим часом Facebook, а почасти Twitter та «В контакті», щодня примножують все нові й нові зображення й текстівки на тему бабці з котом. Найдотепніших і найдошкульніших вже можна налічити більш з півсотні. Один із блогерів зобразив кота-опозиціонера схожим на лідера кубинського повстання Че Гевара, тільки із символом українського державного прапора на береті, а у підпису зазначив: «RevolutionСotevara».

Ось так бабусин мирний котик враз став символом боротьби, символом бунтарського духу, справжньою страшилкою для регіоналів. Знавці минувшини навіть зауважують, що кіт був на знаменах Спартака як символ незалежності. А дехто жартома припускає, що тепер ми влаштуємо не помаранчеву, а першу у світі котячу революцію.


А щодо соціальної мережі в Інтернеті, то вона, схоже, невдовзі може перерости з майданчика для спілкування на справжній революційний Майдан.

Про епатажний   білборд уже гудить вся міжнародна павутина. На одному з малюнків бачимо кота, який сповіщає, що відмовився від бабиної хати, бо у нього тепер дещо інші плани. Ми бачимо його у військовій формі з кулеметом, а на броньовику написано: «На Межигір’я!». Інший плакат повідомляє, що вже кіт записався в УПА. Отже кланятися владі і шукати з нею компромісу ні він, ні його господиня не збираються.

Серед нових демотиваторів на цю тему можна відзначити кілька малюнків присвячених Януковичу. Тут є пародія на його всім добре знайомий білборд «Твоя думка – важлива! Почую кожного». Тільки народну масу тут уособлюють миші, а замість портрета гаранта конституції зображено кота.

Інший малюнок повідомляє, що нинішній президент, боячись поразки на виборах, наслідував приклад бабці-опозиціонерки і під враженням від коментарів на «Цензор.нет» теж переписав свої маєтки на кота.


Дісталося на горіхи за «красномовність» і Азарову. На присвяченому йому малюнку він рече: «Узнав шо всі шото пєрепісивают на какогото кіта… Німагупонять», а внизу намальований не кіт, а морський кит. А ось у відповідь на хід регіоналів козирною  мовною картою у перевиборних баталіях блогери підказують їм оригінальну ідею: «Зробимо котячу мову другою державною! М’яв!». Не обійшли своєю увагою кіт та бабця і Ющенка, Королевську та інших любителів «порулити» в Україні.

На деяких малюнках можна бачити і здійснену мрію героїв дніпродзержинського білборду. Бабця у кріслі спікера парламенту проводить голосування, а котик їй допомагає. Ось вона проголошує: «Голосуємо – колишню команду проффесіоналів годувати на 15 гривень у день… доки не здохнуть». На іншому малюнку бабуся-спікер закликає провести кастрацію і просить голосувати «за», а кіт її підправляє: «Бабо, не кастрацію, а люстрацію!!!». Либонь, мова має йти про усунення від влади ставлеників колишньої комуністичної імперії та заборону компартії.


А поки що ця нерозлучна пара опозиціонерів до влади веде з нею двобій. У відповідь на те, що регіонали сплюндрували їхній найперший плакат, бабця навіть поставила в церкві свічку їм «за упокій». Тепер зображення будь де кота в ході передвиборної боротьби сприймається як символ народної опозиції. Уже з’явилися подібні плакати в столиці та в Галичині, їх можна бачити надрукованими на футболках, на всіляких наліпках.

З кожним днем лавина таких нових малюнків із досить ущипливими текстами наростає. Підключилися до цього і наші співвітчизники з діаспори. Щоправда, малюнок, який  надійшов із Лондона, не дуже оптимістичний, бо його автор сумнівається у перемозі на виборах опозиціонерів. Тому-то кіт із своєю господинею вирішили в разі поразки емігрувати на п’ять літ до Бразилії.


Та, маючи таку масову підтримку, вони своєї сатиричної зброї складати не збираються. Захисникам регіоналів, які мимрять щось то про російське походження фото бабці, то про те, що не гоже роздуковувати портрети без згоди на те її особисто та її кота, нічого рівнозначного цій акції протиставити не здатні. Вони лиш скиглять, мовляв, і бабця не така, і кіт не кіт, навіть вважають їх за походження львів’янами, а самих героїв малюнків обзивають бандерівцями.

А киянка родом із Дніпродзержинська розповіла, що з великим задоволенням розміщує пости своїх земляків усюди і додає: «Дякую вам за сміливість та небайдужість. Хочеться, щоб ця влада боялася народу а не навпаки, і не думала що всі бидло… Зараз молодь значно прогресивніша та розумніша за це болото, дуже вірю що наше покоління зможе кардинально змінити Україну». Не злякався переслідувань і погроз і автор білборду Максим Голосний, він заявив, що це не піар, а намагання розбудити наше суспільство, і доки він у строю, не залишить спроб це зробити.

Отак після яєць та вінків Януковича та його команду стали атакувати тепер коти. Регіональна влада, сама того не бажаючи, спровокувавши цю котовасію і дала нам у руки не вила, а більш гостру зброю – сміх. Не дарма ж філософи радять людству сміючись розставатися з минулим.


•••

ВІД РЕДАКЦІЇ: Дивіться більше фотожаб про бабусю і кота на тематичній сторінці на Фейсбук – постійно оновлюється!

0 views0 comments

ความคิดเห็น


Post: Blog2_Post
bottom of page