top of page

Як регіонали вляпалися у всесвітню котовасію

Сергій Горицвіт (Одеса)


А цими днями завсідники соціальних мереж в Інтернеті, здебільшого у Facebook, влаштували справжнє тестування регіоналів на недолугість. А приводом для цього стала гротескна історія з опозиційним білбордом у Дніпродзержинську, на якому було вміщено фото миловидної бабусі з котиком на руках і написом «Взнала, що внук голосував за «регіони» – переписала хату на кота».

Як повідомило незалежне видання Дніпродзержинськ online, розташований у місті перед в’їздом на міст із правого на лівий берег білборд ні в кого не викликав заперечень. Люди всміхалися, розуміючи що перед виборами кожен має право на свій розсуд висловлювати свої симпатії чи антипатії до різних політичних сил.

А ось місцеву владу це чомусь зачепило за живе. Та справжня катавасія почалася після того, як губернатор Дніпропетровщини від Партії регіонів категорично зажадав “розібратися з цим неподобством”.

І пішло-поїхало. Спершу увечері 13 серпня невідомі зірвали чи заклеїли верхню частину білборду зі словом «регіони», а в ніч на 15 серпня бригада з обласного центру демонтувала і знищила у Дніпродзержинську п’ятнадцять білбордів, що належали опозиційному кандидату в народні депутати Максиму Голосному.


Що недозволеного уздрів керівник обласної організації Партії регіонів у цьому зображенні, важко зрозуміти. Коли один із лідерів ПР Михайло Чечетов, хизуючись  прийняттям у Верховній раді антиукраїнського мовного закону Ківалова-Колесніченка заявив «Мы их развели, как котят», образивши цим не лише парламентську опозицію, а весь народ, це регіоналами сприймалося як норма. А ось спроба рядового опозиціонера дати їм адекватну відповідь була зустрінута в штики.

Губернатор, що так незугарно відреагував на злощасний білборд спровокував таку котовасію у всесвітній павутині, що вона сягнула й далеко за межі України. Увесь світ дружно регоче з дубоголовості  регіоналів, які на завершення свого панування ризикують не увійти в історію, а вляпатися в неї.


А тим часом Facebook, а почасти Twitter та «В контакті», щодня примножують все нові й нові зображення й текстівки на тему бабці з котом. Найдотепніших і найдошкульніших вже можна налічити більш з півсотні. Один із блогерів зобразив кота-опозиціонера схожим на лідера кубинського повстання Че Гевара, тільки із символом українського державного прапора на береті, а у підпису зазначив: «RevolutionСotevara».

Ось так бабусин мирний котик враз став символом боротьби, символом бунтарського духу, справжньою страшилкою для регіоналів. Знавці минувшини навіть зауважують, що кіт був на знаменах Спартака як символ незалежності. А дехто жартома припускає, що тепер ми влаштуємо не помаранчеву, а першу у світі котячу революцію.


Про епатажний   білборд уже гудить вся міжнародна павутина. На одному з малюнків бачимо кота, який сповіщає, що відмовився від бабиної хати, бо у нього тепер дещо інші плани. Ми бачимо його у військовій формі з кулеметом, а на броньовику написано: «На Межигір’я!». Інший плакат повідомляє, що вже кіт записався в УПА. Отже кланятися владі і шукати з нею компромісу ні він, ні його господиня не збираються.

Серед нових демотиваторів на цю тему можна відзначити кілька малюнків присвячених Януковичу. Тут є пародія на його всім добре знайомий білборд «Твоя думка – важлива! Почую кожного». Тільки народну масу тут уособлюють миші, а замість портрета гаранта конституції зображено кота.

Інший малюнок повідомляє, що нинішній президент, боячись поразки на виборах, наслідував приклад бабці-опозиціонерки і під враженням від коментарів на «Цензор.нет» теж переписав свої маєтки на кота.


На деяких малюнках можна бачити і здійснену мрію героїв дніпродзержинського білборду. Бабця у кріслі спікера парламенту проводить голосування, а котик їй допомагає. Ось вона проголошує: «Голосуємо – колишню команду проффесіоналів годувати на 15 гривень у день… доки не здохнуть». На іншому малюнку бабуся-спікер закликає провести кастрацію і просить голосувати «за», а кіт її підправляє: «Бабо, не кастрацію, а люстрацію!!!». Либонь, мова має йти про усунення від влади ставлеників колишньої комуністичної імперії та заборону компартії.


З кожним днем лавина таких нових малюнків із досить ущипливими текстами наростає. Підключилися до цього і наші співвітчизники з діаспори. Щоправда, малюнок, який  надійшов із Лондона, не дуже оптимістичний, бо його автор сумнівається у перемозі на виборах опозиціонерів. Тому-то кіт із своєю господинею вирішили в разі поразки емігрувати на п’ять літ до Бразилії.


А киянка родом із Дніпродзержинська розповіла, що з великим задоволенням розміщує пости своїх земляків усюди і додає: «Дякую вам за сміливість та небайдужість. Хочеться, щоб ця влада боялася народу а не навпаки, і не думала що всі бидло… Зараз молодь значно прогресивніша та розумніша за це болото, дуже вірю що наше покоління зможе кардинально змінити Україну». Не злякався переслідувань і погроз і автор білборду Максим Голосний, він заявив, що це не піар, а намагання розбудити наше суспільство, і доки він у строю, не залишить спроб це зробити.

Отак після яєць та вінків Януковича та його команду стали атакувати тепер коти. Регіональна влада, сама того не бажаючи, спровокувавши цю котовасію і дала нам у руки не вила, а більш гостру зброю – сміх. Не дарма ж філософи радять людству сміючись розставатися з минулим.


•••

ВІД РЕДАКЦІЇ: Дивіться більше фотожаб про бабусю і кота на тематичній сторінці на Фейсбук – постійно оновлюється!

#гумор

0 views0 comments
Post: Blog2_Post
bottom of page