top of page

Як виявити шпигуна у своєму оточенні

Віталій Кубацький (Ванкувер)

Ви запідозрили, що хтось із вашого близького оточення шпигун іноземних розвідок, але не знаєте як його вивести на чисту воду? Або навпаки, готуючись до поїздки в Україну ви хочете приховати свої зв’язки із країнами «загниваючого Заходу» від всюдисущої СБУ-КГБ?

Не хвилюйтесь як, адже УВ познайомить вас із науковою методикою розпізнавання «ворожого елементу».

Зокрема дякуємо Сашку Лірнику із Фейсбука, який познайомив нас із фотокопією методички КГБ СРСР по розпізнаванню іноземних шпигунів. Як то кажуть і сміх, і гріх.. Розміщуємо у рубриці ГУМОР, проте за подібні жарти колись можна були «загреміти» надовго, дякуючи тій же «конторі».

Ще більше трагікомізму додає ця листівка, коли читаєш повідомлення в уже сучасній українській пресі про виклики на «співбесіду» в СБУ-КГБ викладачів іноземних мов, або усього складу Вченої ради Інституту соціології, очевидно запідозрених у шпигунстві на користь «американського імперіалізму».

Тим не менше, ось фото оригіналу, а під ним подаю свій переклад на українську (виділення особливих «перлів» жирним є мої):І. Ознаки, притаманні ворожому нелегалу в зв’язку з його тривалим проживанням у минулому за кордоном.

знання іноземної мови. (Пояснює різними причинами: вивчав у ВУЗі, виїжджав за кордон і тд.)

– вживання афоризмів, приказок або фраз, не характерних для жителів нашої країни.

– вимова з іноземним акцентом міст, фірм, прізвищ відомих закордонних діячів (не Бродвей, а Броудуей і тд.)

– неправильна вимова російський слів, особливо схожих по звучанню з іноземними (телеграма, телефон), відсутність місцевого діалекту.

– помилки при написанні російських букв при заповненні документів, листів (Т – t, B – w, У – u, И – i).

– незвичайна обізнаність, в деталях, про життя за кордоном і в цей же час слабке знання радянської дійсності і місцевих порядків.

– знання питань держави, устрою СРСР, діяльності КПРС і органів радянської влади, наших законів в тій мірі, в якій їх не знає звичайний радянський громадянин і в той же час не знає звично прийнятних скорочень назв рад. організацій і смислу (ЖКО, ЖКК, жировка і тд)

зовнішній вигляд: завжди підтягнутий, акуратний, виявляє якості культурної, незвично ввічливої, шанобливої людини, що не завжди притаманне рядовому трудівнику. Послужливий, запобігливий, особливо по відношенню до жінки (встає, коли в кімнату заходить жінка, при зустрічі знімає капелюх, рідко обмінюється рукостисканнями).

– вміння робити коктейлі і манера їх «струшувати»

– намагання обійтись без медичної допомоги, самолікування або бажання заплатити лікарю за виклик і тд.

– схильність до певної їжі, нехарактерної для даної місцевості і вміння її готувати. Пошук рідкісних видів харчів (міноги, устриці і тд.)

мало вживає хліба за обідом, розбавляє спиртні напої льодом, водою і п’є їх невеликими дозами, ніби смакуючи.

– при користуванні телефоном-автоматом неправильно робить набір, так як конструкція апаратів різна, а при користуванні телефоном в закладі надає оплату, що широко поширено за кордоном.

– за звичкою може покласти ноги на підвищення, жувати жвачку або закурити в автобусі, кіно, магазині, що прийнято в багатьох закордонних країнах.

вироблена звичка на виробництві працювати тільки добре (за кордоном погана робота власнику не потрібна).

ПС. Пройшовши цей тест, аwтор виявив що він 100% «шпійон»… тсс..

1 view0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page