top of page

У Торонто успішно пройшов семінар учителів українських навчальних закладів “Вчимося разом”

Євгенія Петрова, Голова  Методичного комітету та організаційного комітету по проведенню вчительського семінару, заступник голови Шкільної ради в Торонто

15 червня 2013 р. понад 60 учителів українських шкіл, садочків та курсів українознавства з Торонто, Міссіссаґи, Оквілу і Гамільтону взяли участь у вчительському семінарі на тему “Вчимося разом”, який пройшов у Торонто під патронатом місцевого відділу Конґресу Українців Канади.

Спільне фото учасників семінару


Під час семінару пройшло 6 сесій, в ході яких ішлося про роль українського вчителя та організацію навчального процесу в українських навчальних закладах, систему оцінювання знань і вмінь учнів, роль читання і підходи до читання різних типів літератури та про особливості навчання української мови дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, у тому числі й про використання основних принципів методики Монтесорі.

Члени Методичного комітету, ведучі сесій та гості учительського семінару (зліва направо): Оксана Соколик, Зінаїда Маєвська, Геннадій Ляшенко, Оксана Винницька-Юсипович, Євгенія Щуровська, Оксана Левицька, Євгенія Петрова, Таня Сунак, Тарас Багрій, Таня Онищук, Маркіян Швець, Ірина Берлінг, Оксана Коломоєць, Анна Гаврись та Наталя Горяча.


Окрім цього, вчителі ознайомились з новим навчальним посібником з української мови “Мандрівка Україною”, який для українських шкіл діаспори створив авторський колектив Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою “Львівської політехніки”. Вищезгадані сесії провели директор школи ім. Лесі Українки Зінаїда Маєвська, голова шкільної ради Таня Сунак, колишня голова Шкільної ради в Торонто Таня Онищук, директор українського садочка “Сонечко” Анна Гаврись, учитель Рідної школи Українського Національного Об’єднання (УНО) Торонто-Захід Оксана Коломоєць та голова Комітету Рідного шкільництва Дирекції УНО Канади, заступник директора Рідної школи і Курсів українознавства УНО Торонто-Захід Оксана Левицька.

Під час семінару


Окрім цього, вчителі мали нагоду ознайомитись з книжковою виставкою педагогічних новинок та отримали допоміжні матеріали на представлені теми, а також методичні посібники та “Мандрівку Україною” для кожної школи.

Разом з місцевими освітянами в семінарі взяла участь голова Світової координаційної виховно-освітньої ради Світового Конґресу Українців докт. Оксана Винницька-Юсипович. Під час підсумкової сесії вона привітала учасників і організаторів семінару та відзначила його важливість для вчителів. До цих слів приєднався колишній голова відділу Конґресу Українців Канади у Торонто та представник національного Конґресу Українців Канади Маркіян Швець. У своєму виступі він також заторкнув тему патріотичного виховання та вивчення історії і географії в українських школах.

Пісенна подяка організаторам під час заключної частини семінару


У своїх виступах наприкінці заходу учасники відзначили, що семінар був цікавий і корисний та висловили побажання проводити такі семінари регулярно.

Щира подяка за успішно проведений вчительський семінар всім членам Методичного комітету, а особливо Тані Сунак, Оксані Левицькій, Тані Онищук та Геннадію Ляшенку, а також спонсорам, які щедро відгукнулися, щоб підтримати потреби українського шкільництва: Світовій Федерації Українських Жіночих Організацій, Крайовій управі Організації Українок Канади, Фундації ім. О. Ольжича в Канаді, Компанії MEEST Corporation Inc., Міжнародній організації українських громад “Четверта хвиля” та інформаційним спонсорам – Радіо “Пісня України” і Компанії ІМB+.

Організатором цього важливого для українського вчительства заходу став Методичний комітет Шкільної ради Торонто, основним завданням якого є підвищення професійної майстерності вчителів українських шкіл. Цей комітет розпочав свою працю рік тому та вже провів у листопаді вчительський семінар на тему вивчення теми Голодомору 2932-33 рр. в українських освітніх закладах Канади. Поштовхом до створення цього комітету стала Всеканадська вчительська конференція у Торонто в травні 2012 р., яку ініціював національний Конґрес Українців Канади.

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page