top of page

У Донецьку прапорами Партії регіонів підмели вулиці

Сергій Горицвіт (Одеса)


Фермери на мітингу в Донецьку

У переддень парламентських виборів партію влади, яка так «покращила» життя українців, що воно вже стало нестерпним, не критикував хіба що ледачий. Та із сотень  повідомлень на цю тему, я вибрав лише один, як на мене, дуже показовий факт, що засвідчив утрату будь-якої довіри до неї. Знаменно, що таке прозріння продемонстрували не галичани, а фермери Донбасу, які 20 жовтня провели мітинг у центрі Донецька.

Цього дня більше ста чоловік зібралися біля пам’ятника Тарасові Шевченку під прапорами «Батьківщини» та «Свободи». Та був це не передвиборний захід, а протестна акція ображених владою фермерів Великоновосілківського та Мар’їнського районів. 25 вересня вони вже приходили сюди, звинувачуючи корумповане місцеве чиновництво у потуранні здирникам, які безпідставно перервали договори на оренду землі, унеможливили отримання ділянок із резервного фонду. Тоді вони поскаржилися  обласному начальству на корупційні дії районної влади, сподіваючись, що чиновники Донецька і перевіряючі органи звернуть увагу на це неподобство. Однак обласне керівництво залишилося глухим до їхніх вимог.

То ж тепер фермери зібралися знову, але вже під прапорами опозиційних партій. Учасники акції тримали плакати: «Продаж землі – знищення українських сіл», «Землями запасу та резерву повинні розпоряджатися сільські громади», «На землі господар фермер, а не голова адміністрації», «Продаж землі – це продаж України як держави». Виступаючі на мітингу називали представників олігархічної влади регіоналів загарбниками земель. Вони оперували реальними цифрами й фактами, зазначали , що лише в одному Мар’їнському районі чиновники з районної адміністрації  нахабно захопили 2,5 тисячі гектарів земель резерву. Засіваючи їх соняшником, вони отримують мільйонні прибутки без сплати податків і спонсорують на ці гроші партію влади. Водночас протестувальники нагадали очільникам області й про інші їхні «досягнення» – закриття шкіл у Макіївці та лікарні у Катеринівці, розбиті дороги, занехаяні дитячі садки…


Фермерів, як і багатьох інших жителів Донбасу, вже так дістала влада регіоналів, що вони завершили свою акцію своєрідним маршем презирства до неї. Наприкінці мітингу присутні винесли наперед п’ятнадцять прапорів Партії регіонів, опустили їх до землі й, підмітаючи ними тротуар, вирушили від пам’ятника Т.Шевченку до приміщення Донецької обласної державної адміністрації. Під пильними поглядами правоохоронців протестувальники покидали прапори на сходи «Білого дому» на знак зневаги до ПР. Прапори не палили, не витирали об них ноги, як це вже не раз бувало у західних регіонах країни, вони хвилин п’ятнадцять валялися на східцях, а потім якийсь чиновник зібрав їх і заніс до приміщення ОДА.

У коментарях до цієї неординарної події можна прочитати, що донеччани стали прозрівати, що і в краї, який регіонали вважали своєю вотчиною і непереможною фортецею, колишньої довіри вони вже не мають.

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page