top of page

Українці в Ванкувері закликають спільно молитись за український народ

Олександр Лебедь (Ванкувер)

Події які відбуваються в Україні надихнули мене написати дану статтю – звернення до всього нашого українського співтовариства яке проживає в Ванкувері.

Друзі, з огляду того, що відбувається в Україні, знову наступає ніч і знову можливі важкі протистояння народу з “Беркутом” – давайте усі разом молитися – хто в дома, хто де знаходиться, хто не може бути присутній на барикадах. Захистимо молитвою наших братів та сестер в Україні!


Молитовник «Господи воззвах к тебі» появився у Львові на весні 1947 року, в хвилини,  коли  по причині воєнного лихоліття багато українців знайшлося далеко поза межами батьківщини. Він був виданий для всіх українських емігрантів тих часів. І “Молитва за Український Нарід” яка надрукована в даному виданні і сьогодні є актуальна. Пропонуємо всім українцям проживаючим у Канаді помолитись разом з нами за український нарід даною молитвою.

Молитва за Український Нарід (мова та стилістика оригіналу збережена – ред.)

“Спасителю наш, Ісусе Христе, що цілим серцем любиш ввесь людський рід, а в Свойому безмірному Провидинні безнастанно промишляєш про кожний нарід зокрема! Поглянь милосердно й на наш Український Нарід, що з повною надією припадає до Тебе, свого найліпшого Вітця і премудрого царя. Ми діти Українського народу, покірні Твоїй святій чолі, любимо всі народи, що Ти їх відкупив Своєю святою Кров`ю на хресті, а передовсім любимо християнською любов`ю цей наш Український Нарід.

Тим то з любви до нього, а радше до Тебе, наш Боже, просимо прости йому всі провини, поправ злі його нахили, а добрі скріпи; змилосердься над ним у всіх його потребах; борони його перед несправедливостями ворогів та безнастанно зливай на нього щедре Своє благословення. Благаємо Тебе також про особливу опіку й поміч для нього, щоб серед усіх досвідів та спокус світу, диявола і його слуг міг він все зберігати небесне світло, перемагати витрівалістю у добрім всякі труднощі і завжди належати до благословенного Твойого Божого царства і тут, на цім світі, і в небесній батьківщині.

Дай нам ласку, щоб ми всі до одного, злучені єдністю віри й союзом любови під Твоїм проводом, йшли завжди дорогами правди й справедливості, любови і спасіння. Пошли Українському Народові святих, великих Своїх слуг, щоб прикладом і словом були його мудрими провідниками в усіх напрямках народного, суспільного й політичного життя.

Дай його провідникам світло Твоєї премудрості з неба, дай йому численне і добре святе духовенство. Завжди опікуйся цим народом, щоб він став народом святим, сповним своє Боже посланництво, навернув ввесь Схід до світла віри, а вічному Цареві приносив безпрестанну славу, честь поколінь во віки вічні. Амінь

Господи, оглянь з неба, і подивись на наше смирення як Щедрий, і змилосердься, будь-ласка вбережи наш народ від злості, ненависті та насилля, прошу не допусти щоб проливалася людська кров. Боже, прости нам гріхи, якими згрішили і будь з нами, подаруй нам мир, любов та спокій. Господи, наверни до Себе серця ворогів наших. Якщо ж неможливо запеклим навернутися, то поклади межу їхньому злу і захисти від них обраних Твоїх. Боже, бережи Україну! Амінь.”

Дякуємо всім хто помолився разом з нами даною молитвою за Український Народ.


І на завершення даного зверенення до всіх українців які проживають у Ванкувері  хочемо зацитувати уривок даного молитовного видання, щоб ми замислились над тим чи повинні ми стояти просто осторонь і просто спостерігати що відбувається в Україні, чи все ж таки активно підтримати громадський рух в підтримку Майдану в Україні тут у Ванкувері? А нас , українців, проживаючих в Ванкувері 87 000 чоловік.

Цитата з  Молитовника «Господи воззвах к тебі», 1947:

Не   покидай   свого   народу (мова та стилістика оригіналу збережена – ред.)

“Ти належиш до Українського Народу. Відректися свойого народу – це річ нечесна, тим більш тоді , коли спонукою для того , як звичайно буває, є матеріальна користь, наприклад одержання посади, вища платня, бажання приподобатись можним цього світу і тим зискає протекцію і т.п. Той хто в такий спосіб покидає рідний нарід, заслуговує на погорду , і то не лише в свойому рідному народі, але й у народі, що до нього він перейшов.

Чесні люди не будуть його шанувати, а й він сам, такий відступник, у глибині свого сердця буде себе стидатися. Закиди совісті в такої людини нараз є причиною того, що вона, наперекір своїй совісті , робиться ворогом властного покинутого народу і стає в ряди тих,  що його переслідують. Тому держися того народу,  в якому Господь Бог покликав тебе до життя.

Держися свого рідного народу навіть і тоді, коли одруження злучило тебе з людиною іншої національності.

Слава Україні.”

Громадський рух в підтримку Майдану (Ванкувер) в неділю, 26го січня 2014 року о 15.00  проводить акцію протесту проти порушень прав людини, що масово відбуваються зараз в Україні. Мітинг відбудеться в центрі Ванкувера, на східцях Art Gallery (Robson Square). Просимо всіх небайдужих прийти та підтримати наших сестер та братів в Україні.

Більше інформації на Facebook – https://www.facebook.com/events/1459330370955920/

Email: info@ukrainianvancouver.com

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page