top of page

Українці Ванкуверу підтримали революційні події в Україні

Софія Пилипенко (Ванкувер)

Серед громади українців Ванкуверу вже стало традицією збиратися у неділю, щоб підтримати Майдан у найкритичніші часи. Сьогодні, 26 січня, коли подією дня для багатьох жителів Ванкуверу стала гра улюбленої хокейної команди, українці зустрілися перед Vancouver Art Gallery для проведення акції протесту. З метою інформування канадійського суспільства, активісти підготували листівки та стенди з фотографіями, що засвідчують порушення прав людини в Україні та засуджують протиправні дії діючого режиму. Було запалено свічки з чорними стрічками, щоб вшанувати пам’ять загиблих.
Надія Стефин запросила представників місцевих ЗМІ, щоб поширити інформацію про проведену сьогодні акцію. Зокрема, журналісти CBC News взяли інтерв’ю у декількох активістів для вечірнього випуску новин. Статті про подію вже з’явилися на веб сторінках провідних видань The Province та Vancouver Sun, а такожнавіть в провладній українській пресі (газета “2000”).


Рішення про проведення акції було прийняте на термінових зборах громадської ради українців Ванкуверу, скликаних в четвер ввечері Світланою Комінко. На запрошення відгукнулися та були присутні на акції більше п’ятдесяти небайдужих українців. Представники польської та грузинської громад також підтримали українців та долучилися до акції.


Під час основної частини акції гучномовець передавався з рук в руки – і кожен охочий мав можливість висловити свої почуття та сказати один одному слова підтримки. Волонтери роздавали листівки перехожим, пояснювали ситуацію, що склалася зараз в Україні, та відповідали на питання. Крім того, було проведено збір підписів петиції, що закликає уряди Канади, Сполучених Штатів Америки та Європейського Союзу вжити заходів для припинення насилля та покарання винних у зловживаннях владою. Бажаючі висловили підтримку та написали побажання усім українцям на великих жовтих і блакитних постерах. Серед них: “Борімося – поборемо!”


Завершилася акція ходою до Консульства Сполучених Штатів Америки та World Trade Centre, що розташований на Canada Place. Побачивши українські прапори, деякі водії сигналили на знак підтримки.


Варто зазначити, що сьогодні кількість членів Facebook-групи Ukrainians in Vancouver досягла сімсот людей. Ще декілька місяців тому, група налічувала менше чотирьохсот учасників. Майдан дійсно об’єднує! Слава Україні!


В статті використані фото- та відеоматеріали відзняті учасниками акції протесту. 

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Commentaires


Post: Blog2_Post
bottom of page