top of page

Українці Ванкувера про рік минаючий та сподівання від року наступного

Редакція Українського Ванкувера провела невелике опитування серед українців, що живуть у Великому Ванкувері. Питання були простими:

1. Минає непростий 2014 рік, яким словом чи порівнянням можна було б його підсумувати? 2. Яку головну подію за 2014 Ви б назвали? 3. Про що б Ви хотіли поговорити через рік у грудні 2015?

Ділимося з читачами відповідями, що ми отримали.

Говорить Єпископ Нью-Вестмінстерський Кен Новаківський:

Bishop Ken in December 2014 making a pastoral visit to soldiers in the Military Hospital in Kyiv

Bishop Ken in December 2014 making a pastoral visit to soldiers in the Military Hospital in KyivДуже важко описати одним словом останній рік в Україні чи для мешканців Британської Колумбії. Я б хотів зазначити, що Революція Гідності, яку пережила Україна, принесла багато смутку але й також велику надію на краще майбутнє; мешканці Британської Колумбії, новоприбулі з України, тут народжені та місцеве населення зрозуміли що те, що стається в іншому кінці світу: “Революція Гідності” чи падіння літака Малазійських авіаліній, війна в Україні чи студентська революція в Гонґ-Конзі, не залишить їх без якогось впливу.

Найголовнішою подією за 2014 рік вважаю Революцію Гідності. Звичайно, що найважливіша подія для життя Української Греко-Католицької Церкви буде Патріарший Собор, що проходитиме в серпні в Івано-Франківську. Українські Греко-Католицькі єпископи з цілого світу разом з представниками духовенства, вищих навчальних закладів та делегатами з кожної архієпархії, єпархії та екзархату зберуться, щоб обговорити пасторальну програму “Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом.”   На протязі останніх трьох років ця ініціатива, яка базується на Пастирському Листі Блаженнішого Святослава, була представлена вірним нашої Церкви.

Делегати Собору будуть мати можливість поділитися досвідом, успіхами та труднощами цієї програми. Також вони матимуть можливість внести свої пропозиції до Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви.

Говорить Володимир Шаталюк:

володимир

Володимир Шаталюк


Оглядаючись на рік, що минає, на думку спадає  тільки одне слово – «війна». Це найбільша трагедія, що сталася з українським народом з часів Другої світової війни. Головна подія року – це підпал Росією війни в Україні. Всі наші думки та дії направлені на підтримку України в цій боротьбі проти московської навали, вже вкотре за всю історію.

А через рік у грудні я б хотів обговорювати поразку Росії  разом з її угрупуваннями сепаратистів  (ДНР і ЛНР). Будемо сподіватися, що комплексна дія санкцій Заходу, криза на ринку нафти, падіння рубля унеможливить суттєву підтримку сепаратистів Росією і дасть змогу Збройним Силам України, Національній Гвардії та добровольчим батальйонам загасити полум’я збройного конфлікту. А поки будемо сподіватися на світліше майбутнє і робити все від нас залежне для прискорення розквіту України як країни. Бажаємо всім і нам подолання кризи якнайскоріше!

Говорить Ольга Зарудіна:


olga zarudina

Ольга ЗарудінаЯ б порівняла 2014 рік для України як останні насильницькі спроби Радянського Союзу відновитися. На жаль…

Головною подією за 2014 рік стали спроби перезавантаження влади в Україні, чому постійно заважає вплив із східних кордонів. Сподіваюся, що за рік ми будемо святкувати нову, справжню незалежність і самостійність.


Говорить Галина Чорненька:


Halyna Chornenka

Halyna Chornenka
На мою думку, 2014 рік можна назвати роком кардинальних змін і серйозних випробувань. Головною подію минулого року вважаю Майдан. А за рік я хотіла б поговорити про те, як Україна змінилася на краще, як ці зміни торкнули кожного, і що ми починаємо перемагати у війні з корупцією та байдужістю. А ще я хотіла б поговорити про те, як Росія відмовилась від війни з Україною, бо не змогла впоратись із вибухами протестів у середині власної країни.

Говорить Наталя Малишев:


Наталя Малишев

Наталя Малишев


Якщо спробувати одним словом визначити все, що сталося в Україні за цей рік – для мене це слово “Відродження” Нація прокинулася в листопаді 2013, а в 2014 ми остаточно стали єдиним народом. Україна – велика країна, тому що її відчувають будинком все, що народилися на її землі.

Всі, у кого є совість, незалежно від складу крові і мови спілкування. Не часто простій людині вдається взяти участь у битві Добра і Зла, цивілізації і варварства. У нас цей шанс є, будемо гідні його. Через рік, згадуючи 2015, хотілося б говорити тільки про Перемогу, і про те “як багато встигла Україна за цей час”

Говорить Марк Максвуд:

Марк Максвуд

Марк МаксвудОдним словом охарактеризувати почуття цього року – це біль за мою Батьківщину. Головною подією назву, звичайно ж, Майдан. Якось раптово світло в кінці тунелю з’явилося і народ український повстав, що не може не радувати і не викликати почуття гордості. Путін проявляє себе як закінчений злодій в історїї і тим самим стає найлютішиим ворогом моїм до заходу днів.

А про що говорити в 2015 році мені все одно, аби тільки сили добра і справедливості об’єдналися та перемогли зло. Сподіваємося і віримо в  найкраще майбутне для українців, де б вони не проживали на даний час.

Говорить Валерій Жуков:

Zhuk

Жуков Валерій


Біль за Україну і наш народ – лейтмотив настрою протягом всього року.

Щодо головної події за минулий рік, безумовно, це Майдан! А у 2015 хотілося б, щоб закінчилася війна. Щоб не гинули наші найкращі брати і сестри.

Сподіваюся, Україна переможе внутрішнього ворога – корупціонерів і промосковських зрадників. Сподіваюся, наша молодь візьме в руки Україну і направить на правильний чесний шлях!

Говорить Олена Жукова: 

Жукова Олена

Жукова Олена


Мабуть, це слово “Надія”. Надія на те, що Україна нарешті увійде в сім’ю європейських народів.

Головною подією року вважаю Майдан – активний протест народу проти корупції та зарвався влади.

За 12 місяців я би хотіла поговорити про повалення путінської хунти і свободу для моїх друзів-росіян. За Україну я вже спокійна!

0 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page