top of page

“Українці. Боротьба без кордонів”: 70-річчя Ліґи Українців Канади, 65-річчя Ліґи Українок Канади та

Ліґа Українців Канади, пресове повідомлення (23 лютого 2020)

21-23 лютого 2020 року у Торонто Українському Культурному Центрі Олд Милл відбулися 3-річні Крайові З’їзди: XXVIII З’їзд Ліґи Українців Канади (ЛУК) та XXII З’їзд Ліґи Українок Канади (ЛУ-окК).

До Торонто прибули делеґати з Канади (Калґарi, Ванкуверу, Едмонтону, Вінніпеґу, Лондону, Ст. Кетеринс, Ошави, Оттави, Монтреалю).

Учасники з’їзду ЛУК і ЛУ-окК

Обидва З’їзди відбувалися на тлі складної політичної ситуації в Україні. Під час сесій було заслухано звіти відділів та керівних органів ЛУК і ЛУ-окК, oбговорили питання перспективи діяльності ЛУК і ЛУ-окК, працю Media Group – тижневика “Гомін України”, телабачення “Forum TV”, радіо “Пісня України” та вплив фондів та проектів “Приятелі ЗСУ”, Фонд “Ангели Хоронителі України”, “Друг Героя”.

Протягом 3 років ЛУК та ЛУокК підтримали наших українських воїнів, їхніх родин, дітей, сиріт та переміщених осіб. Фонд “Приятелі збройних сил України” зібрав та передав понад $2,000,000 CAD гуманітарної допомоги на схід України.

Представники ЛУК Орест Стеців, Роман Медик, Богдан Чернявський та Ігор Козак не одноразово їздили на лінію фронту де вони зустрічалися з українськими воїнами, обговорювали їхні потреби і гуманітарну допомогу.

Фонд “Ангели Хоронителі України”, яким опікується ЛУ-окК, провів медичну місію у Луцьку та величезну працю з фізичної реабілітації українських воїнів фінансово підтримавши програму фізичної реалібіталіції в УКУ. Проект сімейної реабілітації для родин воїнів, які страждають від психологічних наслідків війни, такяк ПТСР, провів дво-тижневий відпочинково-реабілітаційний табір на Львівщині де взяли участь 20 родин. Психологічна реабілітації воїнів, ветеранів, політв’язнів російських тюрм, вдів та переміщених дітей продовживалась теж у рамках проекту “Друг Героя”. За допомогою спеціально тренованих терапевтичних собак цей проект здійснює 250 візитів на рік та щомісячно відвідує 100 осіб які потребують каністерапії.

У рамках Крайових З’їздів були переглянуті короткометражні документальні фільми: “Місія Схід” про поїздку в Донбас, “Shоres of Freedom” режисера Адріани Лугової, про украйнських “діпістів” (DP) які імігрували через Pier-21, та “Рух Опору Капітуляції” про події в Україні. З нагоди відзначення 70-ліття Ліґи Визволення України/Ліґи Українців Канади, 65-ліття Об’єднання Жінок Ліґи Визволення України/Ліґи Українок Канади, 70-ліття в-ва “Гомін України”, у суботу, 22 лютого 2020 р. в Українському Культурному Центрі Old Mill відбувся величавий ґала-бенкет. Почесним гостем та головним промовцем на урочистості був 22-й Прем’єр Міністр Канади достойний Стівен Гарпер.

Головою Крайової Управи ЛУК переобрано Романа Медика. Головою Крайової Управи ЛУ-окК обрано Галину Винник з м. Торонто, Онтаріо. Обидва Крайові З’їзди схвалили спільні резолюції — «дорожню карту» — на наступну каденцію щодо спільної внутрішньої і зовнішньої діяльности обидвох організацій.

У суботу, 22 лютого відбувся величавий Бенкет з нагоди відзначення 70-річного ювілею Ліґи Українців Канади, 65-річчя Ліґи Українок Канади та 70-річчя видавництва “Гомін України”.

Гасло події “Українці. Боротьба без кордонів” відзначає самовіддану працю учасників визвольних змагань, які прибули до Канади повоєнною хвилею еміґрації і продовжили невтомну багаторічну визвольну боротьбу за Українську Справу в аванґарді Українського Визвольного Фронту.

22-й Прем’єр Міністр Канади достойний Стівен Гарпер

Почесним гостем та головним промовцем на урочистості був 22-й Прем’єр Міністр Канади достойний Стівен Гарпер, який привітав ювілярів та відзначив особливий вклад Українських Державницьких Організацій у боротьбу за свободу і незалежність України та відстоюванні свобод і людських прав у Канаді та світі.

Серед присутніх гостей були депути федерального парламенту Канади та провінційних парламентів, очільники та представники дипломатичних представництв Канади та України, голови надбудов та українських громадських організацій, чисельні гості.

Історію створення та працю Ліґи Визволення України (ЛУК), Об’єднання Жінок Ліґи Визволення України (ЛУ-окК) і їхнього пресового органу тижневика “Гомін України” було представлено у фільмі та виставці, спеціально підготовлених до ювілеїв. Кульмінацією вечора стало нагородження Стівена Гарпера високими відзнаками.

Як великий друг України та поборник демократичних цінностей, Стівен Гарпер був відзначений Орденом Свободи, який є найвищою державною нагородою України для іноземців.

Від імені Ради Українських Державницьких Організацій Світу Стівена Гарпера було нагороджено спеціальною відзнакою – Pinnnacle Award за його видатні та численні досягнення і великий вклад в українсько-канадську спільноту, українсько-канадські відносини та підтримку України міжнародним співтовариством.

Ліґа Українців Канади, Ліґа Українок Канади та видавнитво “Гомін України” щиро дякує усім, хто підтримує нашу багаторічну, самовіддану боротьбу за територіяльну цілісність та державну незалежність України.

Дякуємо усім, хто прийшов на ювілейні відзначення та надіслав нам привіти.

Слава Україні! Слава Канаді!

Більше фото та інформації є на фейсбук сторінці ЛУК – https://www.facebook.com/LeagueofUkrainianCanadians

0 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page