top of page

Українські студенти повертаються до Парламенту Канади

Канадсько-Українська Парламентська Програма, прес реліз

Оттава, КУПП – 19 жовтня, 2012

17 вересня триста п’ять членів Парламенту Канади повернулися до роботи в першій сесії Парламенту 41-го скликання з часу утворення Конфедерації.  Тридцять три інтерни з Канадсько-Української Парламентської Програми (КУПП), яка діє вже 22 роки, також розпочали працю у Парламенті Канади.

Інтерни приїхали до Канади з університетів Берліна (Німеччина), Вааси (Фінляндія), Тбілісі (Грузія), Алгарве (Португалія), Іркутська (Росія), а також   Сімферополя, Києва, Львова, Харкова, Луганська, Дніпропетровська, Миколаєва та Одеси.

У 1990–1991 роках Ігор Бардин, адвокат з Торонто, заснував Програму з нагоди 100-річчя еміґрації українців до Канади та відновлення незалежності України.

Прибувши до Торонто, пан Бардин привітав учасників Програми, а також настановив: «Розсудливо використати час у Парламенті в щоденній співпраці з членами Парламенту, представниками уряду та простими канадцями і пізнати громадянське суспільство Канади. Спостерігати за відносинами між обраними членами Парламенту та їхніми виборцями, за прозорим функціонуванням канадської політичної системи. Запитувати та порівнювати, занотовувати свої спостереження та знахідки. Проголосувати 28 жовтня».

У 22-й щорічній Канадсько-Українській Парламентській Програмі беруть участь тридцять сім членів Парламенту, серед них міністри Джейсон Кенні та Бал Ґосал, попередні міністри Джуді Сґро, Скотт Брісон і д-р Керолін Беннетт. Також з інтернами зустрінуться та поділяться досвідом сенатори Рейнол Андрейчук та Давид Ткачук. Інтерни опублікують два випуски інформаційного бюлетеня КУПП і 22 листопада повернуться до Києва.

У Києві учасники Програми візьмуть участь у КУПП-конференції, Kyiv MODEL UKRAINE Conference, яка відбудеться за співпраці з Національним університетом «Києво-Могилянська академія». Тема цьогорічної конференції: «Різні шляхи до верховенства права».

Серед доповідачів конференції: Сергій Квіт, президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», Аллан Рок, президент Оттавського університету, Нейл Бойд, Університет Саймона Фрезена, Джон Лукас, Оксфордський університет, Ганне Северінсен з Голландської Ґельсінської групи, Богдан Вітвицький, Департамент юстиції США, Тарас Кузьо, Університет Джона Гопкінса, Софія Федина, Львівський університет імені Івана Франка, Михайло Кірсенко, «Києво-Могилянська академія», а також випускники Канадсько-Української Парламентської Програми –  Ярослав Ковальчук,  Алгарвський університет, Ольга Дмитренко, Європейський суд з прав людини, Павло Шопін, Луганський університет, Лілія Ібадова, «Юридична академія імені Ярослава Мудрого» (Харків), Альона Шкрум, Кембриджський університет, Марина Рабінович, Одеський університет, Станіслава Царкова, «Києво-Могилянська академія», та Олексій Сошенко, «Юридична академія імені Ярослава Мудрого» (Харків), адвокат компанії «Clifford Chance» (Київ). Попередні три MODEL UKRAINE Conference відбувалися у Вашингтонському, Оттавському та Оксфордському університетах.

За детальнішою інформацією просимо звертатитися до: Устини Микитюк ustyna.m@gmail.com, Олі Шудрак olyashudrak@hotmail.com, Олександра Жеки zheka.ua@gmail.com.

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page