top of page

Український Ванкувер #1

Колонка редактора (Віталій Кубацький)

Шановні читачі,

перед вами перший випуск інтернет-газети “Український Ванкувер” (УВ). Він став можливим завдяки спільним зусиллям активістів української громади Великого Ванкувера.

Передумовами створення видання стала багаторічна робота як українських організацій в Британській Колумбії (БК), так і окремих ентузіастів. Традицію періодичного інформаційного мовлення  започаткували та підтримують українські радіостанції “Наш голос”, “Четверта хвиля”, друковані бюлетені церковних громад, веб-сайти, блоги та групи в соціальних мережах, окремо слід згадати першу друковану українську газету в БК «Український Час» (редактор Микола Причина, припинила виходити в 2006 р.).

Метою нашого проекту є створення незалежного об’єднаного інформаційного порталу, який би відповідав вимогам та очікуванням сучасного українця-мешканця Великого Ванкуверу.

Ідеологічним підґрунтям УВ є патріотизм та принцип українського земляцтва. Діяльність УВ спрямована на об’єднання нашої громади для створення “українського лобі” в політичному, громадському, діловому та культурному житті Британської Колумбії та Канади загалом.

По мірі розвитку проекту, УВ виступатиме “голосом”  нашої громади у відносинах із органами місцевого самоврядування та працюватиме над утвердження позитивного іміджу українців як чисельної та організованої етнічної групи у багатокультурному канадському суспільстві.

Також, зважаючи на об’єктивну картину певного розшарування місцевої української громади відповідно до вікових, політичних, релігійних, світоглядних чи мовних уподобань, УВ засновується як майданчик для діалогу між діаспорою різних поколінь, представниками різних груп впливу та інтересів, а також україномовними, російськомовними та англомовними українцями. Наша сила в єдності!

У сфері реклами та маркетингу УВ інформуватиме про діяльність успішних українських бізнес-проектів, розповідатиме про талановитих українських фахівців, що працюють у різних сферах економіки, освітньої та культурної галузі Великого Ванкувера та Канади, таким чином стимулюючи професійне зростання та особисте самовдосконалення новоприбулих українських іммігрантів.

Значне місце у розвитку проекту займає створення та накопичення бізнес-довідника “Українського Ванкуверу” – на сторінках нашої газети ви знайдете систематизовану інформацію про наявність та діяльність українських підприємств, окремих бізнес-проектів, професіоналів, громадських та культурних організацій, церков, гуртків, клубів і т.д. Довідник постійно обновлюватиметься, ми запрошуємо усіх зацікавлених осіб розмістити у нас інформацію про свою справу.

На сторінках УВ ви також знайдете опис та календар подій, що відбуваються в українській громаді Ванкувера – фестивалі та святкування, офіційні заходи та громадські зустрічі, храмові свята та церковні служби, розважальні проекти та молодіжні вечірки і т.д. Дізнайтесь, що відбувається навколо, а також розмістіть інформацію про цікаві події, які організовуєте ви!

Цільовою аудиторією УВ є українці, що постійно чи тимчасово проживають у Великому Ванкувері (в цифрах це 60-80 тисяч за різними оцінками), а також усі, хто цікавиться українськими справами в діаспорі.

Інформаційний баланс видання здійснюватиметься орієнтовно за принципом 50/50 – співвідношення матеріалів що першочергово цікавитимуть місцевих мешканців (події в громаді) та повідомлень що мають інтерес для читача незалежно від його місця проживання.

Матеріали в УВ публікуються  українською та англійською мовами, проте редакція може розміщувати й іншомовні статті, якщо для цього буде необхідність.

Керує діяльністю проекту редакційна рада, яка є завжди відкритою для нових людей та нових талантів. Персональний склад редакційної ради станом на сьогоднішній день можна прочитати тут.

Принципами роботи УВ є:

Незалежність – проект не належить жодній із існуючих українських громадських організацій чи їх лідерам. Стратегічні рішення стосовно інформаційного наповнення газети приймаються колегіально на зборах редакційної ради.

♦ Об’єктивність – УВ є інформаційним рупором українського життя у Великому Ванкувері та об’єктивно відображає його реалії.  УВ не займається просуванням ідей, поглядів окремих осіб чи організацій, але надає однакову можливість для висловлювання усім зацікавленим сторонам у межах загальноприйнятих принципів журналістської етики.

♦ Відкритість – усі українці Ванкувера, а також представники Великої України та діаспори можуть у будь-який час долучитись до роботи проекту шляхом написання статей, інформаційних повідомлень, оголошень. Найбільш активні  дописувачі запрошуються стати нашими постійними кореспондентами та членами розширеної редколегії.

♦ Неприбутковість – УВ не є бізнес-проектом і не ставить на меті збагачення його засновників. Усі кошти, які надходитимуть в якості добровільних внесків та оплати за рекламу ітимуть на подальший розвиток газети.

Сподіваємось, що ми зацікавили вас, шановні читачі, своїм проектом. Тож у добру путь та до зустрічі на сторінках УВ!

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Opmerkingen


Post: Blog2_Post
bottom of page