top of page

Українське православ’я в Канаді потребує реформ: 8 та 9 грудня зустрічайте у Ванкувері голову

Чорноморець (Ванкувер)

Володимир Шевчук (Walter Chewchuk )

Володимир Шевчук (Walter Chewchuk )


Події 21 та 22 квітня цього року, коли вельмишановний Патріарх УПЦ КП Філарет перебував з візитом у Торонті, розбудили свідомість тисяч православних українців Канади.  Не стільки сам візит голови найчисленнішої в Україні Церкви, скільки лист Митрополита Юрія про заборону православним зустрічатись з Патріархом Філаретом.

Парафіяни були обурені поведінкою Консисторії, почався процес взаємних образ та звинувачень. Як реакція на кризу, миттєво, на початку травня створюється Братство для Оновлення Українського Православ’я в Канаді. На чолі Братства стає добре відомий в Українських колах Канади директор Собору Святого Володимира у Торонті, президент Ордену Святого Андрія пан Володимир Шевчук (Walter Chewchuk).

На той час пан Володимир був членом Консисторії, але змушений був скласти свої повноваження через незгоду з діями керівництва Української Православної Церкви Канади.  Справа в тому, що випадок з Патріархом Філаретом, який до речі є прямим порушенням п.11 Патріаршого Указу 1990 року, далеко не єдине свідчення про необхідність оновлення нашої Церкви.

Але нехай про це скаже сам Голова Братства пан Володимир Шевчук.  Так як це прийнято в демократичному суспільстві – у відвертій та відкритій дискусії.  Для цього пан Володимир приїздить до Ванкуверу на запрошення української православної громади. Запрошуються всі зацікавлені незалежно від віросповідання.

Перша зустріч відбудеться у суботу, 8-го грудня, о 3-й годині по полудні в Українській Православній Церкві Св. Трійці, що на розі вулиці Мейн та 10 авеню: 154 10 Ave E  Vancouver, BC.  Вхід вільний.  Тема лекції “Contemporary Issues in the Ukrainian Orthodox Church of Canada”, мова лекції українська та англійська, щоб всі все зрозуміли.

Друга зустріч відбудеться наступного дня, в неділю, 9-го грудня, о 2:30 по полудні в Українському Домі для сеньорів, що знаходиться на розі вулиці Керр та 154 авеню у Ванкувері: 7007 Kerr St, Vancouver, BC.  Тема лекції  “Strategic Struggles Within the Ukrainian Orthodox Church of Canada”. Вхід вільний, перекуски, кава,чай.

1 view0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page