top of page

Українська школа у Ванкувері

Світлана Бесага, методист

Світлана Бесага, методист


4 жовтня 2014 року у Ванкувері на Ash Street розпочала свою роботу Українська школа. Основним завданням школи є створення умов, при яких діти мали би можливість не тільки зберегти свою рідну мову, активно користуючись нею, а також розширити словниковий запас та розвинути мовленнєві вміння та навички.

Двадцять троє маленьких учнів прийшли на перші уроки. У розкладі стоять математика, українська мова, та комбінований урок – я і світ (все сторонній розвиток дитини: ліплення, малювання, культурознавство, історія, співи, виготовлення аплікацій, витинанок тощо). Невдовзі планується розділити українську мову на письмо і читання та додати музичне виховання.

Людмила Воробйова, вчителька української мови

Людмила Воробйова, вчителька української мови


Діти вчаться писати в українських прописах, привезених спеціально з України, разом із підручниками, наочністю та навчальними матеріалами. Сорока п’яти хвилинні уроки проходять по суботах, у першій половині дня.

До викладацької роботи взялися професійні вчителі – спеціалісти з педагогічними дипломами, випускники українських профільованих університетів. Додатковою вимогою була наявність досвіду роботи в українських школах та університетах. Це важливо, тому що школа створена за українськими стандартами. Таким чином школярі мають певні переваги, набуваючи досвіду навчання і в канадській школі з Північно-Американським стилем викладання, і в українській школі з європейським стилем навчання та вимогами до знань.

Наталя Кудрик, вчителька культурології

Наталя Кудрик, вчителька культурології


Педагогічна Рада школи склала календарне планування на перше і друге півріччя на основі програм Міністерства Освіти України. Плани-конспекти уроків пишуться вчителями згідно методичних рекомендацій, з урахуванням особливостей «мішаних» класів, де є дітки з різним рівнем володіння українською мовою.

Кожен урок має триєдину мету, яку продумує вчитель і підбирає відповідні завдання: навчальну, розвиваючу та виховну. Таким чином педагогічний склад намагається створити  у Ванкувері цілком українську школу по духу, стилю та дисципліні.

Наталя Тимків, вчителька математики

Наталя Тимків, вчителька математики


Також за вибором батьків діти мають можливість відвідувати уроки катехізису.

Наразі кипить робота по підготовці Різдвяного Вертепу, діти вчать свої ролі,  батьки готують костюми, вчителі проводять репетиції. Чекаємо з нетерпінням Різдвяного виступу маленьких українських школярів!

(c) Український Ванкувер

0 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page