top of page

Українська діаспора у Ванкувері провела консультації із канадським Департаментом із міжнародних спра

В суботу, 30 травня 2015 р., в приміщенні університету Саймона Фрейзера (SFU) відбулася консультативна зустріч представників національних діаспор Ванкувера з державним міністром Еліс Вонг (Minister of the State Alice Wong) та працівниками канадського Департаменту із міжнародних справ, торгівлі та розвитку (Department of Foreign Affairs, Trade and Development, DFADT). На заході були присутні делегаціі від української, філіпінської, в’єтнамської та африканських громад.

Делегати від національних діаспор України, Філіпін, В'єтнаму та Африки

Делегати від національних діаспор України, Філіпін, В’єтнаму та Африки


В своєму виступі пані міністр відзначила велику роль недержавних організацій в розбудові громадянського суспільства та значний потенціал до співробітництва з державою, і перший крок в цьому процесі є обмін ідей з метою генерування нових програм та ініціатив.

Далі учасники розділилися на групи з рівним етнічним представництвом, секретарем та модератором задля вельми жвавої «брейнстормингової» сесії, після чого відбулось засідання панелі з чотирьох представників.

Учасники дискутують за круглим столом

Учасники дискутують за круглим столом


Першим завданням цієї роботи було віднайти спільні проблеми та інтереси, які б об’єднували всі громади та допомогли б знайти спільну мову в діалозі з урядом.  Увагу слухачів привернула інформація про наявність в Україні двох мільйонів переміщених осіб зі східних областей, охоплених війною, велику кількість дітей війни, поранених бійців та інвалідів, які потребують фінансової підтримки та реабілітації, а також професійної перекваліфікації та освіти.

Представники української діаспори зокрема проінформували присутніх та представників уряду про роботу ініціативних груп та організацій, які діюсь у нашій громаді у Ванкувері (Жовто-Блакитна Лінія Тепла, Жовто-Блакитна Лінія Життя, Конгрес Українців Канади, Кленова Надія для України та ін.).

Міністр Вонг вітає представників української діаспори

Міністр Вонг вітає представників української діаспори


Делегати від в’єтнамської громади говорили про порушення прав людини в їхній країні, торгівлю людьми, загрозу війни у Східному морі, а також про великі можливості в сфері торгівлі з В’єтнамом. Громада Філіпін активно лобіювала створення дешевої системи грошових переказів з Канади, відзначила успіх державно-приватного партнерства в побудові шкіл та лікарень, проблеми корупції та роз’єднаності діаспори Філіпін в Канаді на безліч різних організацій, які не можуть дійти згоди.

Представники країн Африки в якості найбільших загроз назвали проблеми безпеки, низький рівень державного управління та великий рівень безробіття та кількість біженців.

Наступним питанням дискусії було віднайти можливості покращення та співробітництва, тобто вироблення конкретних кроків щодо подолання описаних вище негараздів. Тут ми почули одностайну думку про необхідність підтримки малих недержавних організацій, направлених на довготермінові задачі, як-то освіта та подолання безробіття, а також гуманітарна допомога.

За підсумками консультацій модератори Ради Британської Колумбії з міжнародного співробітництва (BC Council for International Cooperation, BCCIC) підготують узагальнюючу доповідь, яку ми з задоволенням розмістимо на сторінках УВ. Також всі бажаючі запрошуються вступити до BCCIC (www.bccic.ca) в порядку індивідуального членства або як представники організацій.

Принагідно повідомляємо, що федеральний уряд Канади оголосив про грант з підтримки малого та середнього бізнесу в Україні. Заявки приймаються до 4 серпня 2015. З умовами програми можна ознайомитись тут: http://www.international.gc.ca/development-developpement/partners-partenaires/calls-appels/ukraine-sme-pme.aspx?lang=eng

(с) Український Ванкувер

0 views0 comments

Komentarai


Post: Blog2_Post
bottom of page