top of page

Українська громада Торонто організувала зустріч-прийняття для членів канадського парламенту

Конференція Українських Державницьких Організацій Канади (КУДОК) oрганізувала прийняття – подяку для членів Канадського Парламенту за підтримку проекту пам’ятника жертвам комунізму в Оттаві  – “Tribute To Liberty”

В неділю, 5 лютого 2012  українська громада  Торонто та околиць зібралися в домі ім. Тараса Шевченка в Етобіко, Онтаріо, щоб привітати і подякувати трьом членам Канадського Парламенту з Етобіко та Мисисаґа за підтримку України і за поміч у збірці коштів на пам’ятник жертвам комунізму в Оттаві.

Депутати Боб Декарт (Мисисаґа-Еріндейл), Тед Oпиц (Eтобіко-Центр), і Бернард Tроттіє (Eтобіко-Лейкшор) були почесними гостями та головними доповідачами на  добродійному обіді.


Учасники зустрічі

Після канадського та українського гімнів у виконанні оркестри “Батурин”, Петро Кардаш, голова ЛУК Eтобіко/Мисисаґа та голова Керівного комітету цього обіду, висловив свої вітання громаді, членам парламенту та п. Аліді Форстманіс –  голові проекту Tribute to Liberty (TTL) (Поклін Свободі). Як член Ради директорів TTL, п. Кардаш представив   п. Форстманіс всім присутнім запрошуючи її до слова.

Аліде Форстманіс подякувала П. Кардашу та членам керівного комітету за проведення благодійного обіду. В своїй промові, вона поділилася з громадою інформацією про створення організації TTL  та про пам’ятник жертвам тоталітарного комунізму. Розповідаючи про виконану роботу на сьогоднішній день А.Форстманіс також зауважила, що перед організацією (ТТЛ)  ще залишилось чимало складних завдань, які ще мають бути завершені для встановлення пам’ятника в столичному  регіоні Оттави.

Завершуючи свою промову, вона поділилася своїм баченням майбутнього ТТЛ, де усі громади в Канаді, батьківщини яких постраждали від комуністичної тоталітарної жорстокості матимуть пам’ятник в столиці країни, щоб вшанувати пам’ять жертв. За подробицями щодо проєкту пам’ятника жертвам комунізму загляньте тут: http://www.tributetoliberty.ca/ .

В своїй розширеній та емоційній промові Боб Декарт нагадав всім гостям про страждання українського народу під час Голодомору, та зауважив що встановлення пам’ятника було би прикладним відображенням жертв тоталітарного комунізму.

Він також зазначив поточні проблеми української канадської громади в зв’язку з подіями в Україні та розповів про кроки зроблені урядом Канади для врегулювання ситуації, в тому числі: поїздки прем’єр-міністра Гарпера в Україну і лист президенту Януковичу, який включав занепокоєння Канади щодо ситуації з Юлією Тимошенко, позачергові дебати у канадському парламенті про суд над Юлією Тимошенко і нинішню політичну ситуацію в Україні.

У своєму виступі Тед Опиц сказав, що він пишається тим, що міністр закордонних справ Канади, Джон Берд офіційно заявив про серйозне заклопотання щодо політично мотивованого арешту колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.  Тед Oпиц теж підкреслив чітку позицію прем’єр-міністра Канади Стівена Гарпера в питаннях демократії та прав людини в Україні.

“Прем’єр-міністр надав тон канадсько-українським відносинам у своїй історичній промові у Львові, коли він заявив, що “базою зовнішньої політики Канади є просувати цінності: свободу, демократію, права людини і верховенство права та підтримувати всі установи, які поширюють: права власності, неупередженої судової системи, і, перш за все, свободу вираження думок і свободи преси ” заявив Опиц.

У своєму виступі, Бернард Tроттіє висловив згоду з відзначеними заувагами своїх колег, включаючи підтримку вільних і справедливих виборів до українського парламенту цього року, звільнення Юлії Тимошенко з в’язниці, підтримку верховенства закону, громадянського суспільства, демократії та прав людини.

Потім він звернув увагу на пам’ятник жертвам тоталітарного комунізму, кажучи: “За залізною завісою, ці основні ідеї (демократія і права людини) не переважали. Права людини не дотримувалися… Багато мільйонів людей загинули у вимушеному голоді або через розстріли. Багато хто з вас сьогодні тут, є нащадками людей, які страждали від цієї жорстокої долі… Ми повинні нагадувати людям, що комунізму, задуманому в 19-м столітті, реалізованому з великим людським стражданням в 20 столітті, не буде більше дозволено нищити життя в 21 столітті  і за межами цього століття. “

На завершення програми, Марія Крет, голова Ліґи Українок Канади – Етобіко, подякувала всім присутнім та почесним гостям українською мовою, а Петро Кардаш висловив подяку англійською.  “Ми щиро вдячні Бобу Декарту, Теду Oпицу і Бернарду Троттіє, що знайшли час, цього недільного пополудня підтримати благородну справу. Крім того, ми вдячні їм за постійну підтримку нашої громади.

Особливо вдячні за підтримку під час недавнього візиту в Канаду Романа Kруцика, сприяння звільнення з в’язниці колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та вільних і справедливих виборів в Україні восени цього року. Всі ці важливі питання будуть розглянуті під час слухань про Україну в комітеті закордонних справ в наступному місяці на 5 і 7 березня, 2012 року. Ми пишаємося тим, що в даний час майбутні слухання координуються через Крайову Управу Ліґи Українців Канади”.

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page