top of page

Українець заснував Академію Плавання у Ванкувері

Знайомство з Олімпійським Тренером України Дмитром Кононенком

Розмову записала Світлана Комінко (Ванкувер)

Як давно і звідки приїхали до Канади?

Я народився і виріс на той час у великiй країні під назвою Радянський Союз, в місті Харків, Україна.  Вибір моєї кар’єри був визначений тоді, коли я, як один з найкращих студентів потрапив на практику від Харківського Педагогічного Університету в Олімпійський Центр для підготовки збірної команди СРСР до Олімпійських Ігор.

З 1978 року я асистував заслуженим тренерам СРСР і переймав досвід викладання плавання спортсменам Олімпійського рівня.

swim coach 1

Дмитро Кононенко


Чи це вірно сказати, що піком вашої кар’єри в Україні було тренування Олімпійської чемпіонки? А з чого почалася ваша кар’єра? Хто привив любов до плавання?

Після закінчення магістратури я отримав роботу, як фахівець з освітньої та фізичної культури, в Дитячій Юнацькій Спортивній Школі Олімпійського резерву (ДЮСШОР) в Харкові.  Завдяки успішним виступам моїх спортсменів та високих досягнень моєї команди, мені було запропоновано очолити Олімпійський Центр в Харкові і продовжувати викладацьку діяльність в спортивному інтернаті – школі при Комітеті Фізичної Культури та Спорту Харківської області.  За 10 років викладання плавання і фізичного розвитку мої найкращі вихованці захищали честь України на всесоюзних і міжнародних змаганнях, а згодом представили вже незалежну Україну, як державу, і на Олімпійських подіумах.  З моєю активною участю було підготовлено кілька спортсменів для Олімпіад 1988, 1992, 1996 і 2000.  Через імміграції я змушений був передати моїх спортсменів таких як Яна Клочкова, Ігор Червінський та Ігор Снітко іншим наставникам, які продовжили підготовку вище перерахованих спортсменів до Олімпіади 2000.  Нажаль, будучи у Ванкувері я тільки міг спостерігати по телебаченню за виступом моїх вихованців і радіти за їх досягнення на Олімпіаді 2000 в Австралії.

Чим займалися в Канаді післі переїзду? Чому власне хотіли продовжувати тренувати дітей та молодь?

У Канаді я продовжив свою тренерську кар’єру з викладання плавання маленьким дітям в Канадському спортивному клубі за $200/місяць.  Напевно, ті люди, які мріють виїхати в Канаду здивуются, що такому фахівцю, як я, так мало платили, але це реальність іміграційного життя.  Високо освічений з величезним досвідом роботи професіонал повинен зарекомендувати себе заново в іншій країні.  Саме тому мені доводилося підробляти на 2 роботах, щоб прогодувати себе і сім’ю. Мені довелося докласти багато зусиль, щоб отримати необхідну освіту викладача з плавання в Канаді і стати активним членом Канадської Асоціації Вчителів і Тренерів (Canadian Swimming Coaches and Teachers Association (CSCTA) ); Асоціації Британської Колумбії з плавання (Swim BC); Національної Канадської Асоціації з плавання (Swimming Canada) і державних організацій по Канадському Спорту (Sport Canada).

Багато хто може переплутати роботу звичайного тренера або рятувальника, який вчить дітей плаванню в Канадських басейнах з моїми придбаними заслугами, але це помилково.  Справа в тому, що для того, щоб стати рятувальником ( Lifeguard ) або інструктором з плавання / тренером ( Red Cross Water Safety Instructor or Swimming Coach ) треба всього 7-10 днів.  І відповідно рівень такого короткого навчання говорить сам за себе.  Зазвичай це школярі або студенти, які не мають належних ні знань, ні досвіду для навчання дітей плаванню.

Мені довелося відпрацювати більше 18 років в різних спортивних клубах і навіть в університетській команді Канади і підготувати безліч спортсменів Олімпійського рівня вже у Канаді.  Багато з них отримали та отримують безкоштовно університетську освіту (Bachelor’s Degree) в кращих університетах Північної Америки.  Я думаю, що завжди приємно, коли діти можуть оплатити своє навчання в університеті завдяки спорту і академічно, подвійна вигода.  А також деякі з моїх Канадських вихованців отримували зарплату, яка не оподатковується за їх досягнення на змаганнях. Дякую Богу за мудрість, знання і досвід, який я можу передати поколінням, навчити дітей кращому і бути корисним суспільству.

Нажаль я помітив одну величезну проблему в тренувальному процесі в Канаді – це дуже низький рівень тренерів / інструкторів для дітей від 6-12 років.  Дуже часто мені доводиться стикатися з тим, що або діти проплавали кілька років в якихось групах і клубах і ніяких результатів не досягли, та й ще гiрше навчилися невірній техніці плавання.

Я завжди дивувався, коли мені говорили Канадські тренери: ” Що ти робиш зі своїми дітьми?  Чому вони у тебе так добре і швидко плавають? ”  Я вважаю, що спорт впливає на розумовий і фізичний розвиток, і тому до плавання треба підходити серйозно.  Хороший лікар вилікує, а поганий залікує.  Теж саме і в освіті і спорті.  Перш за все це дисципліна, яка необхідна для розвитку дітей, особливо в Канаді.  Тут без організованості і дисципліни не можливо отримати вищу освіту, а тим більше безкоштовно.

swim coach 2

Розкажіть будь-ласка про ваш центр? Хто може приймати участь у ваших програмах?

Мені завжди хотілося створити Олімпійський Центр або Спортивну Школу, як на Україні з високо професійним навчанням з плавання.  Ця ідея й спонукала мене організувати свою Академію з Плавання ( ADVENT Swim Academy ).   Це зайняло багато сил і енергії, щоб нарешті нашу організацію зареєстрували з усіма спортивними місцевими та національними організаціями в Канаді.  Тепер наші вихованці зможуть виступати на Обласних, Канадських і Міжнародних Чемпіонатах, і навіть на Олімпіаді.

Можливо є рекомендаціїї для батьків, які сумніваються чим зайняти свою дитину в плані переваг плавання над іншими видами спорту?

Головна порада батькам, не витрачати час і гроші даремно на звичайні уроки з плавання зі звичайними інструкторами, а приводити дитину до нас відразу як тільки він або вона не боїться води.  Завжди легше навчити дитину правильної техніки дихання і спортивним способам плавання ніж переучувати.  Плавання це запорука безпеки вашої дитини на воді, запорука доброго здоров’я, оскільки плавання рекомендується лікарями навіть для хворих людей.  Це той спорт, який розвивається в Канаді і є більше шансів для великих досягнень як в спортивній кар’єрі так і в професійній. З плаванням набагато більше можливостей отримати безкоштовну освіту в університетах по всьому світу.  Лише в Північній Америці близько 645 університетів і коледжів включаючи Гарвардський університет пропонують таку можливість, в той час як, наприклад, з синхронного плавання тільки 5.  Наша Академія співпрацює з деякими провідними університетами і ми можемо допомогти нашим вихованцям отримати вищу освіту, використовуючи плавання.  Ми будемо раді всім бажаючим від малечі до дорослих, хто хоче отримати консультацію та уроки з плавання з професійними педагогами в нашій Академії. Наша сторінка: https://adventswim.com  і телефон: (604) 419.0513

1 view0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page