top of page

Творчий вечір в Едмонтоні

Леся Гижа (Едмонтон)

Щасливим випадком став приїзд до Едмонтона української поетеси Мирослави Уніат, авторки двох збірок поезій, виданих в Україні. Мирослава навчається в Університеті Альберти на магістерській програмі з українського фольклору. Дівчина привезла з собою новий стиль презентації віршів – відеопоезію.

Молоду поетесу в червні цього року гостинно приймали в культурному Центрі члени катедри ім. Святого Івана. І ось, уже в листопаді, відбувся ще один творчий вечір Мирослави в залі УНО. Роль ведучого виконав талановитий молодий поет і музикант Андрій Ребрик. Хлопець також нещодавно приїхав з України, закохався у Мирославину поезію, і вони вдвох створили нетрадиційний спосіб донесення творчості до реципієнта. Андрій написав музику до Мирославиних віршів «Радій хвилині» та «Не заздріть».

Дарія Сторожук, яку добре знають в Едмонтоні, також подарувала слухачам дві пісні «Підступна невзаємність» та «Сповідь песиміста» на слова Мирослави. Поезія М.Уніат сучасна, актуальна, по-філософськи глибока, медитативна. Її авторка – молода дівчина, що нестримно залюблена в життя, поспішає мріяти, творити. Хоча від поезії віє свіжим вітром перемін, а кров будоражить, наче молоде вино, юнацьке бачення світу, внутрішній стан її ліричного героя сповнений мудрості, якогось життєвого досвіду з присмаком екзистенційного суму.

Прикладом цьому слугує Мирославин вірш «Вони вірять в іншого бога», де ліричний суб’єкт торкається далеко не молодечої чи розважальної теми, а одвічної, гіркої правди життя, коли люди покидають Господа заради збагачення та влади. Насправді, це глибока біблійна тема, що свідчить про серйозний підхід авторки до написання поезії.

Приємною несподіванкою на творчому вечорі Мирослави став виступ двох скрипалів Skyler Hoffos і Anna Chudyk, які грайливо змагалися в майстерності гри на скрипці. Вони виконали чудову пісню «Верховино!». Прикметно, що артисти попередньо нікому не повідомили, що приготували сюрприз. Тому Наталя Гриців, яка активно опікується молодими талантами, вважає цей випадок добрим знаменням того, що поезія є потрібною людям.

На цьому ж вечорі п. Наталя представила новостворений центр художнього слова «Сяйво» і використала для презентації відео зі студії ‘Arts of Life’ ту ж мелодію «Верховино» та свою поезію. Ольга Гижа, молода журналістка з України, прочитала вірш Наталі, що називається «Пісні та зорі». Незамінним відеоредактором і Мирославиних, і Наталиних відеопоезій став Андрій Андрієчко, без якого, власне, свято не відбулося б.

На творчому вечорі поетеси Мирослави Уніат в залі УНО, зліва направо: Едмонтонський поет Леонід Коровник, Наталя Гриців, Ольга Гижа, Андрій Андрієчко, Мар’яна Сех,  Андрій Ребрик, Мирослава Уніат, Володимир Гриців, Дарія Сторожук, Скайлер Гоффос і Анна Чудик. (Світлина студії Arts of Life).

З легкої руки та невтомної вдачі Наталі Гриців в Едмонтоні, і не лише тут, планується ще багато творчих зустрічей. Нещодавно стало відомо, що до Едмонтона приїхала ще одна сім’я – Владислав і Леся Гижі, обоє мають вчені ступені у царині літературознавства. В Україні вони займалися науковою та викладацькою діяльностями. Леся також пише вірші, має видану в Україні збірку поезій.

Знаний поет Леонід Коровник, поет і музикант Андрій Ребрик, усім відома Наталя Гриців, а також Леся Гижа, з ініціативи і за участі Мирослави Уніат вирішили об’єднатися в центр художнього слова «Сяйво». Принагідно, «Сяйво» – це нова творча група авторів, до якої можуть приєднатися бажаючі поети, письменники, а також поціновувачі мистецтва слова. Центр ставить собі за мету створення та пропагування поезії, написання творів для театру, згуртовування поетів, щоб засобом поетичного слова, через відео презентації та майстер-класи прищеплювати і розвивати любов до поезії і творчості, а з тим, і до вивчення української культурної спадщини.

Мирослава Уніат

Не вірю я, що патріоти вмерли,

Не вірю, що багатство – людства культ.

Не вірю, що всі цінності і перли

Сьогодні люди просто продають.

Я вірю у добра святе начало.

В красу і чесність кожної душі…

Хай світ навколо стане п’єдесталом

Добра і щастя, мудрості й краси.

 • • •

Наталя Гриців

Я обіцяю світові любов.

Душі – свободу, віру – небесам.

Дорогам – вільні кроки без оков

І ріки, повні вод – життя мостам.

  • • •

Леся Гижа

Я вірю в те, що сила духу

З благословенної, могутньої руки

Воскресить твою, мій народе, душу

Для славної, великої мети.

2 views0 comments

Commentaires


Post: Blog2_Post
bottom of page