top of page

Тарас Кузів – свіжий ріелтор у Ванкувері, але з солідним досвідом успішного бізнесу в Альберті

Чорноморець (Ванкувер)

Тарас Кузів – ріелтор


Тарас Кузів радо погодився зустрітись для розмови. Поєднавши приємне з корисним ми зійшлись на суші в одному з японських ресторанчиків Бернабі.  Усміхнене обличчя Тараса світило як маяк, тому пізнати молодого ріелтора в незнайомому для мене місці не склало труднощів.

УВ:  Тарасе, ми трохи знаєм наших ріелторів, чому ми раніше про тебе не чули?

ТК:  Я тільки рік як переїхав до Ванкуверу з Едмонтону, але в бізнесі вже більше 10 років.

УВ:  Важко повірити: ти такий молодий, а вже так довго працюєш з нерухомістю.

ТК:  Власне кажучи, я працюю більше з людьми, а нерухомість купується та продається по тому.

УВ: Так мені кинувся в очі твій лозунг на сторінці ріелторів: “Усі працюють з нерухомістю, а я – з людьми!” – Можеш пояснити?

ТК: Немає двох однакових клієнтів.  Один шукає на своє перше помешкання, другий бажає поліпшити свої житлові умови, третій, після того як виїхали діти, зменшує свою площу, четвертий шукає на інвестмент.

УВ:  До речі, про інвестмент.  Ціни на квартири у Великому Ванкувері зараз знизились порівняно з минулим роком і я майже був купив однокімнатний апартмент у Суреї.

ТК:  На мою думку ти вірно зробив що не купив, бо то був би не найкращий інвестмент.  Ми можем покласти всі розрахунки на папір і тоді буде зрозуміло, що з такого вкладання грошей можна очікувати прибутків не раніше ніж  років через 10.  І навіть з таким  довгостроковим вкладанням в розрахунках присутні дуже багато перемінних, або краще сказати невідомих.  Але це чудова ідея для покупця який шукає на житло для себе.  Зараз дійсно час, коли покупець спокійно може вибрати що йому до вподоби.

УВ:  Чи не означає твоя відповідь,  що ти не працюєш з інвесторами взагалі?

ТК:  Зовсім навпаки – працюю, але коли я бачу, що це поганий інвестмент, то я вважаю за обов’язок попередити про це клієнта.

УВ:  Повертаючись до купівлі житла для себе.  Що краще купувати, чи орендувати?

ТК:  Як я казав: двох однакових людей не буває.  Я зустрінусь з конкретною людиною і дам найкращу пораду.  А взагалі,  хіба можна порівняти коли ти живеш у своїй хаті чи в чиїсь?  Плата за оренду зараз майже така як моргедж, то чому не почати виплочувати своє.  Володіння нерухомістю покращує кредитову історію, дає можливість у майбутньому отримувати пільгові кредити, тощо.

УВ: Як тобі Ванкувер порівняно з Едмонтоном?

ТК: Ванкувер – чарівний, але у Едмонтоні легше з роботою,  албертяни,  до того ж,  платять найменші податки по всій Канаді.  Ми з сім’єю вибрали Ванкувер через м’який  клімат, природа та здоровий стиль життя  також подобаються моїй дружині і дітям.

УВ: Тарас,  як ти відносишся до української громади тут у Ванкувері?

ТК:  УВ – це поки мій перший український досвід на Західному Узбережжі.  А в Альберті я був досить активним активним членом нашої громади. Серед своїх клієнтів я би в першу чергу хтів би бачити українців.  Переконаний що вони залишаться задоволеними моєю роботою.

УВ:  Тарас, у мене склалось враження, що наші люди не дуже активно йдуть у свій бізнес.  Совєтська влада втлумачила у нашу свідомість що бізнес це взагалі погане слово.

ТК:  У мене такого враження не склалось.  Можливо через те, що я починав у Альберті.  Там наші люди дуже бізнес налаштовані і не бояться відкривати свою справу.

УВ:  У такому випадку, яку пораду ви дасте людині як-що вона думає про свій бізнес?

ТК:  Своя справа це не робота з 8-ї до 4-ї, тут повністю не нормований робочий день, а інколи й ніч.  Але як-що це тобі подобається, то ти цьго не помічаєш, ти цим просто живеш.   Працювати на себе мені подобається більше ніж на когось.

2 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page