top of page

Статус біженця для українців: поради юриста із Ванкуверу


Важливо, НЕ потрібно подавати на статус біженця в аеропорті, якщо у вас є шанс уникнути цього. Подібна дія має бути ОСТАННІМ заходом у тому випадку, якщо вас депортують або відмовляють у в’їзді.

Чому?

На це питання немає простої відповіді. 

It’s not a simple matter. Головним чином тому, що таке прохання НЕ надає вам права перебувати у Канаді у статусі біженця.


У вас є лише один шанс у житті, щоб подати прохання на біженство. Не гайте його, якщо маєте інші варіанти дій. 


Подаючи прохання про біженство у порту в’їзду, ви маєте надати докази персонального переслідування в Україні (наприклад є докази того, що ФСБ полює персонально на вас, і йдеться не про загальні проблеми країни) в інтерв’ю в аеропорту, яке проводиться поліціянтом міграційної служби. Загалом відбувається два таких інтерв’ю: – перше пройде у відповідній кімнаті аеропорту; – друге відбудеться у місті, де вас будуть перехресно допитувати та перевіряти, причому такий допит може тривати з 9-ї до 3-ї дня, і ці допити ДУЖЕ прискіпливі.


Заява про подання на біженство запускає час, у який ви маєте заповнити спеціальну форму, що по суті є вашим головним документом у суді по справі подання на біженство. Вам надається всього 15 діб (у ковідні часи термін тимчасово збільшували). За звичай для того, щоб підготувати якісне подання потрібно витратити суттєво більше часу, адже більшість людей не розуміє механізмів процесу і навіть самої суті того, що з ними відбувається.


Судді мають бути надані докази персонального (не загального) переслідування, а слухання зазвичай відбувається через рік, або навіть більший проміжок часу.

Існує 4 шляхи для того, щоб стати біженцем у Канаді:


Отримати такий статус від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та отримати спонсорування від канадського уряду..


Отримати такий статус від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців та отримати спонсорування від не комерційної канадської організації або групи з 5 або більше громадян (процес займає не менше ніж 3 роки, щоб розглянути запит, при чому людина якої це стосується весь цей час перебуватиме у таборі для біженців, за межами країни і вони все ще мають довести правомірність запиту у канадському посольстві у країні їх тимчасового проживання.

Якщо вас не визнано біженцем Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців і ваше життя під загрозою, добирайтеся як можете до кордону Канади та вже там ви маєте два варіанти дій.


Подати на статус біженця у місці прибуття (Port of Entry Claim).


Подати на статус біженця перебуваючи в країні (Inland Claim), що є найкращим варіантом. Зробити це можна прибувши в країну у статусі відвідувача або туриста (так ви отримуєте легальні 6 місяців для перебування у Канаді). За ці шість місяців ви можете гарно підготуватися до проходження процесу. Цей час вам також знадобиться для того, щоб знайти гарного канадського міграційного адвоката (вам підійде далеко не кожен, потрібно шукати людину, що на цьому спеціалізується). Гарнесенько підготувавшись, ви можете подати заяву на біженство та отримати статус конвенційного біженця (Convention Refugee). Відповідно подаючи заяву на біженство ви отримуєте найкращі шанси на позитивне рішення за вашою справою.

У оптимальному випадку українці зможуть прибувати в Канаду без потреби проходити через усі перелічені процеси, адже зараз канадський уряд готує спеціальні візи для Українців. Всі ці рішення та процеси мають набрати чинності у кінці березня 2022 року. Слідкуйте за інформацією на офіційних сайтах Канади. Ми оновимо цю статтю, як тільки з’явиться додаткова інформація. 

Слід зазначити, що якщо вам довелося потрапити на терени Канади не за державною програмою ви маєте намагатися в’їхати зі статусом відвідувача та негайно зв’язатися з міграційним адвокатом, щоб визначити, чи ви можете розраховувати на успіх подання заяви на біженство.

Міграційна поліція може не дати можливості в’їхати у Канаду зі статусом відвідувача і депортувати людину, у такому випадку необхідно негайно подавати заяву на біженство і зв’язуватися з міграційним адвокатом. Пам’ятайте, що ви маєте лише один шанс отримати статус біженця.

Цей шанс один не тільки для Канади, але також і для Сполучених Штатів Америки, Сполученого Королівства, Австралії та кількох інших країн. Це означає, що ви не зможете вдруге податися на біженство і в цих країнах також. Якщо ви не маєте грошей на адвоката, вам буде надано безплатного адвоката від служби правової допомоги — у більшості випадків такі адвокати мають мало досвіду. Ідеальним варіантом є пошук професійного адвоката, що погодиться захищати вас за ті невеликі гроші, що надаються службою правової допомоги.

Інформація для громадян України, що прибувають до Ванкуверу доступна тут.


2 views0 comments

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page