top of page

Смолоскипний марш пам’яті Героїв Крут у Львові, погляд з Ванкувера [ФОТО, ВІДЕО]

Віталій Кубацький (Львів-Ванкувер)

Відвідини Львова завжди запам’ятовуються. Візит 29 го січня 2013 був також особливим – тихий зимовий шарм та затишок стародавнього міста був скрашений уже традиційною для Львова та цієї дати подією, а саме смолоскипним маршем пам’яті Героїв Крут, що традиційно організовувався Автономними Націоналістами.

Спеціально для УВ пропоную невелику фотопідбірку та відеозвіт із маршу.


Учасники тримають прапори із символом “Ідея Нації”, що являє собою монограму у вигляді літер «І» та «N», накладених одна на одну. Використовується Автономними Націоналістами як один із символів організації.


Козаки в одностроях УНР попереду


Колону супроводжує міліця


Багато учасників закривають обличчя масками


Вогонь передається від смолоскипа до смолоскипа


Колона вирушає на марш


Дехто прийшов взяти участь в марші разом із дітьми


Колона крокує в напрямку пам’ятника Степану Бандері


Організатори вигукують в гучномовці гасла: “Україна – понад усе!”, “Слава нації! Смерть ворогам!”, “Крути, крути, вас не забути!” “Героям Крут, тричі – Слава! Слава! Слава!”, “Герої не вмирають! Вмирають вороги!”, “Українцям – зброю! Україні – волю!”, “Ре-во-лю-ці-я!”, “Кому належить Україна? – Українцям!”, “Кому належить Львів? Нам!”.

Деякі гасла, щоправда, віддавали лівацьким дискурсом – “Мир хатам! Війна палацам!”, “Свобода! Братерство! Народна солідарність!”

Відео з маршу:


Біля пам’ятника Степану Бандері хода закінчилась і переросла в невеликий мітинг.


Зокрема перед учасниками ходи виступив народний депутат України від ВО “Свобода” Юрій Михальчишин, який підкреслив що великі дні історії обов’язково повторяться в майбутньому, тому ми, як і студенти під Крутами, повинні завжди бути готові дати відсіч новітнім окупантам [ВІДЕО].


Мітинг завершився невеликою демонстрацією піротехніки – учасники палять “фаєри”.


Формат та символіка проведення акції в багатьох читачів може викликати певні знаки запитання, а непідготовлених обивателів може навіть дещо налякати. Залишаю поле для дискусії у цьому напрямі вільним.

Єдине, що можу зазначити, ця акція була проявом самоорганізації політично активної молоді, на нібито відсутність якої часто нарікає старше покоління, вона мала жвавий відгук серед школярів, студентів та юнацтва, виглядала дійсно ефектно та красиво, несла потужний революційний запал та енергетику. Чи багато учасників могли б повторити подвиг крутянців? Важко сказати, але думаю пару десятків таки знайшлося б, в яких рука не здригнеться.

1 view0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page