top of page

Служба Безпеки України обшукує канадських інвесторів

Прес-реліз

Наталка Сидорова, керівник прокету “Корупція по-українськи”

«26 квітня о 7.40 ранку  співробітники СБУ з’явились з постановою на обшук одночасно до квартир громадянина Канади Олега Чора, його громадянської дружини, головного редактора журналу «Отельер&Ресторатор» Тетяни Марущак та офісу компанії з іноземними інвестиціями « Агенція «Груп 1». Підставою для обшуку була Постанова слідчого судді Печерського району м.Києва. Метою обшуку були засоби незаконного відео спостереження, які ніби то проходять речовими доказами у справі, де Олег Чор, за даними СБУ, є свідком. Свідком чого і у якій саме справі від пана Чора НКВдисти приховують.

У постанові про обшук значилось, що справу  порушила Генеральна Прокуратура України. Через декілька днів представники СБУ зізнались, що то є «помилка», «описка», і справу порушили вони самі.

Постанова суду як засіб для проникнення в житло і пограбування громадян


За результатами обшуку будь-яких  незаконних предметов в жодному  з приміщень знайдено не було, однак з квартир незаконно були вилучені  особисті речі громадянки України Тетяни Марущак та громадянина Канади Олега Чора, у тому числі грошові кошти  в сумі 313 800 гривень.

І це не дивлячись на те, що суддя у постанові на обшук у вилученні грошових коштів співробітникам СБУ відмовив. Проте всі гроші, знайдені в обох квартирах, було забрано. Більше того, громадянку Марущак, в квартирі якої був обшук і вилучення, просто відсунули у сторону,  не записали у протоколі обшуку і навіть не дали можливості прочитати, що саме забирають з її помешкання. Це при тому, що вона є власницею квартири, і щодо неї нічого у постанові нічого не сказано.

Виявляється, в нашй країни можно прийти до людини додому, вилучити все, що заманеться і навіть не дати ії ознайомитись з протоколом. Отже: налетіли, відібрали, зникли. Що це: Служба Безпеки України або нальотчики?

У пошуках справедливості Олег Чор та Тетяна Марущак із своїми адвокатами були змушені  звернутися  в Прокуратуру м. Києва та Печерський районний суд м.Києва.

Слідчий СБУ, лейтенант Д. Алексенко, який тільки на п’ятий! раз з’явився до суду, заявив, що гроші знаходяться на експертизі, тому повернути іх можливості немає. Постанови прокуратури чи слідчого судді  про дозвіл на арешт для подальших дій (у тому числі експертизи) звісно, не існує в природі.

При цьому, представники СБУ неодноразово підкреслювали, що гроші можуть «загубитись», «переплутатись», і тоді експертиза буде проводитись з іншими купюрами. Про результати такої експертизи можна тільки здогадуватися. Принаймні, під час допиту одного із співробітників компанії йому «помилково» пред’явили незаконні прилади для прослуховування, які начебто були знайдені в офісі. На питання адвоката за яким номером вони значаться в протоколі обшуку була відповідь: «Це помилка, прилади проходять по іншій справі».

Наразі в судовому засіданні проголошена перерва до отримання результатів експертизи (до 9 липня). Перед судовим засіданням 14 червня з боку слідчого до позивачів поступили конкретні погрози, що у випадку, коли ті будуть ТАК себе поводити, робота їхніх компаній буде паралізована до закриття.

Залишається питання:  для яких додаткових маніпуляцій з документами  потрібен час до 9 липня і які існують проблеми у славнозвісного Печерського суду з виносом рішення по суті, якщо згідно чинного законодавства гроші мають бути або заарештовані, або повернені власнику наступного дня після обшуку? Ні те, ні інше не було зроблене протягом 2 місяців. Цікаво, як далеко і на яких умовах готовий піти Печерський суд Києва разом з СБУ на тлі порушень діючого законодавства України?

05 червня Прокуратурою Дарницького району міста Києва порушено справу №42013110020000366 за зверненням громадян Чор та Марущак по факту перевищення службових повноважень з боку працівників СБУ.

20 червня громадянину Чору зателефонував слідчий СБУ Д.Алексенко і повідомив, що готовий повернути йому гроші. Гроші повернули того ж дня, супроводжуючи цей процес вже відомими погрозами про те, що працювати в Україні громадянину Чору та інвесторам, яких  він представляє все одно не дадуть.

Особливо вражає той факт, що головною метою СБУ, судячи з усіх дій її співробітників насправді були комерційні таємниці компанії – в першу чергу клієнтська база та умови співробітництва з партнерами. Є всі підстави вважати, що мова йде про банальне «замовлення». Але замовлення яке: конкурентів чи це реалізація державної політики по знищенню компаній з іноземними інвестиціями в конкретній галузі. Чого і чому бояться керівники СБУ з боку іноземних інвесторів?

СБУ та суд. Ці важелі державної влади стали двоголовою гідрою, яка пожирає навкруги все що бачить у своїй ненажерності. І найстрашніше те, що більшість людей в аналогічній  ситуації годують їх самі, біжучи «домовлятись». Ми не домовляємось. Ми просто розповідаємо все як є  і заявляємо: ми підемо шляхом правди, а з негідниками ні про що домовлятись не будемо.

Про який інвестиційний клімат в Україні йде мова, якщо елементарні людські права іноземного інвестора Олега Чора та журналістки Тетяни Марущак порушують правоохоронці та судді?


В прес-конференцї взяли участь:

Олег Чор (Канада), представник канадського інвестора, що заснував бізнес в Україні (Міжнародна охоронна агенція «Груп 1»)

Віталій   Кличко, Лідер партії «Удар» (запрошений)

Тетяна Марущак, головний редактор журналу «Отельєр&Ресторатор»

Андрій Ластовецький, адвокат, голова Спілки приватних підприємців України

Наталія Сидорова, керівник проекту «Корупція по-українськи»

Посольство Канади в Україні (запрошені)

Служба безпеки України (запрошені)

Додаткова інформація  за телефонами:

067 1132928

099 7752074

або по e-mail:  otelier@yandex.ru  Тетяна Марущак

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comentários


Post: Blog2_Post
bottom of page