top of page

Сильніші разом – Євромайдан У Ванкувері

Світлана Комінко (Ванкувер)

24 листопада 2013 року о 1 годині дня всі, кому не байдужа доля України зібралися біля музею мистецтв у центрі Ванкуверу. 10 годин різниці в часі і майже 9 тисяч кілометрів між Києвом та Ванкувером, але це аж ніяк не стало перешкодою в організації ЄвроМайдану у самому західному куточку Канади на березі Тихого океану. Адже саме тоді, коли ти знаходишся так далеко від рідного дому хочеться бути хоча б маленькою частинкою величезного ЄвроМайдану, що саморганізувався у містах України та інших країн світу, де живуть українці і присутній український дух.

Vancouver downtown, 24.11.2013 (Photo: Stanislav Nastenko)


Помаранчевий слоган Разом Нас Багато, Нас Не Подолати набрав цими днями іншого змісту. Мабуть вперше за багато років люди об’єднуються ЗА, а не ПРОТИ. Ті, що живуть, працюють чи навчаються у Ванкувері прийшли і створили ЄвроМайдан, бо так хочеться, щоб наші рідні, знайомі, друзі, і просто всі люди в Україні жили за європейськими цінностями, знаючи, що чесна праця дасть можливість достойно жити і для цього не потрібно красти і давати хабарі. Коли ти довгий час живеш у демократичній державі, то дуже часто забуваєш, що може бути інакше. Люди розслабляються і забувають, що є на світі країни, де все зовсім не так, де кожен день – це боротьба.

Ванкувер, 24.11.2013 (Фото: Леонід Душин)


Як і на українські майдани, на Ванкуверський прийшло багато молодих людей. Мабуть вперше за всю історію нашої молодії незалежної держави, нове покоління, що народилося в той самий час як Україна, свідомо вийшло на захист українських інтересів, не під політичними стягами, а під синьо-жовтим прапором. Саме це покоління мало можливість пізнати європейські цінності, подорожуючи реально чи віртуально. І саме цьому поколінню немає чого втрачати.


У них, на відміну від тих, хто виборював демократію під час помаранчевої революції, не залишилося гіркого осаду від розчарування. Вони не кажуть сьогодні при запрошенні прийти на майдан, що я вже мовляв там 9 років назад стояв. Для них свобода і незалежність – це знайомі слова і мабуть десь і цінності, адже вони діти незалежної України. Лише заради цього варто стояти до кінця, щоб Україна знову отримала можливість розвиватися в союзі інших держав, де панує верховентсво права.

Євромайдан у Ванкувері, 24.11.2013. (Фото: Леонід Душин)


ЄвроМайдан у Ванкувері створений і розпочне свою роботу у іншому форматі, що дозволить підтримати український майдан. Всім, хто хоче допомогти, звертайтеся (контакти в редакції).

1 view0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page