top of page

Секрети отримання іпотеки в Канаді

Ірина Рудавська, спеціаліст з іпотечного кредитування та нерухомості (Ванкувер)

Важливі дрібниці, які варто врахувати, беручи займ у банку

Якщо Ви звичайна людина з гарним доходом, кредитною історією, мінімумом боргів і початковим внеском, здається, що банку і бажати більше нічого ,ніж прийняти вас як свого клієнта. І запропонувати Вам іпотеку при найкращих умовах. Власне, так воно і є. Насправді, Ви для банку оптимальний клієнт.

Але при існуючих цінах на житло, особливо у Ванкувері, часто Ваші бажання не зовсім збігаються з можливостями. Тому ось кілька порад, як можна отримати іпотеку на більш вигідних умовах і на більшу суму.


apt4

Як банк вираховує максимальну суму покупки, на яку Ви можете претендувати? Дуже просто – він бере Ваш сімейний річний дохід, дивиться на видатки по іпотеці (платежі, податки тощо) і дає Вам 40-42% від передбачуваної суми доходу. Здавалося б просто, бери калькулятор та й рахуй, скільки можна отримати.


APT9

Але чому ж все-такі радять звернутися до професіонала за іпотеками для отримання попередньої згоди банку до того як почати пошуки житла? Та тому, що є дуже багато підводних каменів, про які багато хто не знає.

Тому, якщо Ви будете розглядати купівлю житла і максимальну суму іпотеки, на яку Ви зможете розраховувати, кілька практичних порад:

  1. Намагайтеся всі баланси за кредитними лініями і картками привести до нульового балансу (але не закривати!).

  2. Якщо у Вас є можливість внести 20% від суми покупки, то внесіть ці 20%. Так як в цьому випадку максимальна амортизація 30 років, а не 25. А це допоможе зменшити місячні платежі і, відповідно, збільшити суму іпотеки.

  3. Якщо ж у вас немає 20%, не витрачайте часу на їх накопичення. Набагато дешевше буде купити житло з 5% -10% початкового внеску і більш інтенсивно виплачувати іпотеку, ніж намагатися накопичити на початковий внесок, паралельно оплачуючи рент і всі інші витрати. Знову ж таки, ціни продовжують рости, особливо це видно по Ванкуверу і Калгарі. І коли Ви заробите на 20% від ціни житла, ціна вже збільшиться. Тут Ви виступаєте в ролі зайця, який ніяк не наздожене черепаху.

  4. Якщо у Вас дешевий рент (наприклад Ви живете в кооперативі) – я б радила все таки увійти на ринок нерухомості – наприклад купити житло в хорошому районі і здавати його. При нинішніх цінах на рент винаймач не тільки покриє всі витрати по іпотеці, але й буде виплачувати тіло кредиту. А через 5-10 років, коли Ви будете готові, Ви зможете продати нерухомість і виплачені гроші витратити на свої цілі (наприклад на покупку невеликого будиночка в Іспанії – там ціни зовсім ніякі в порівнянні з Ванкувером).


apt5

Завжди звертайтеся до професіоналів до того, як Ви витратите час свій та ріелтора, а потім дізнаєтеся, що на покупку будиночка Вашої мрії з видом на океан Вам не вистачає якихось трьох- чотирьох мільйонів ,  які банк Вам чомусь ніяк не дає …

ВІД РЕДАКЦІЇ: Зконтактувати з Іриною Рудавською та отримати професійну консультацію з іпотечного кредитування  можна перейшовши за цим посиланням. Також читайте більше статей щодо ринку непрухомості у Ванкувері у нашій рубриці Бізнес.

2 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page