top of page

Світовий Конґрес Українців звернув увагу на важливий заклик Прем’єр-міністра Польщі до примирення

Світовий Конґрес Українців, медіа-реліз

25 липня 2013 р. президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій надіслав лист до Прем’єр‑міністра Польщі Дональда Туска, в якому звернув увагу на його важливий заклик до примирення. Під час прес-конференції 12 липня 2013 р. Прем’єр-міністр Дональд Туск заявив, що, вшановуючи минуле, слід не ускладнювати, а сприяти пошуку єдності між Польщею і Україною.

Для підсилення цього заклику в Польщі він акцентував, що українці могли б заявити, що операція “Вісла” кваліфікується в рамках Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього ООН.

У своєму листі Евген Чолій звернув увагу на стійкі проросійські сили, які спрямовують Україну до вступу в Євразійський союз замість Європейського Союзу. Ці сили намагаються створити непоправний розрив у відносинах між Україною і Польщею, нинішнім найсильнішим прихильником євроінтеграції України, розпалюючи ворожнечу між поляками та українцями у зв’язку зі складним минулим, включно з операцією “Вісла” та Волинською трагедією.

“Світовий Конґрес Українців закликає Вас активно сприяти підписанню Угоди про асоціацію між ЄС і Україною на Третьому саміті країн “Східного партнерства” 28-29 листопада 2013 р. в Вільнюсі, – зазначив Евген Чолій. – Це б значно сприяло майбутній безпеці, стабільності та добробуту в Європі. Рівнож цей крок відвернув би реальну загрозу для Європи (зокрема для таких країн, як Польща) від наполегливих експансійних зазіхань Росії, цього разу під виглядом Митного союзу”.

Пропонуючи співпрацю Світового Конґресу Українців, Евген Чолій також наголосив на важливості чесно та у взаємопорозумінні порушувати питання, пов’язані з минулими конфліктами між українським та польським народами, щоб зміцнити їхні стосунки, а не розпалювати ворожнечу.

1 view0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page