top of page

Святкування 21 річниці відновлення Української Незалежності у Ванкувері (2012)

Мірко Петрів читає привітання від Стівена Гарпера

Мірко Петрів читає привітання від Стівена Гарпера


Чорноморець (Ванкувер)

Більше ста чоловік зібралось у суботу увечері на майдані біля церкви Святої Марії у Ванкувері, щоб відсвяткувати 21 річницю відновлення Української Незалежності.  Організаторами зоходу стали Конґрес Українців Канади (Ванкувер), Ліґа Українців Канади (Ванкуверський відділ), часопис “Український Ванкувер” та музичний гурт “Нова Хвиля” під керівництвом п.Олександра Ковалевського. Вечір видався напрочуд чудовий і тому все відбувалось на відкритому повітрі.

Не обійшлося і без несподіванок. Ще під час проби музичних інструментів до нас завітав поліцай передати скаргу від когось з сусідів на надто голосну музику. Але довідавшись про причину нашого зібрання, офіцер нас всіх приємно здивував словами: “Не звертайте уваги, грайте музику, відпочивайте, вітаю вас з Днем Незалежності”. Більше того вечора ми поліції не бачили, проте мешканці околишніх будинків пізніше приєднались до танців.

Відкрив свято голова Ванкуверського відділу Конґресу Українців Канади п.Мірко Петрів. Він зачитав привітання від голови Канадійського уряду прем’єр-міністра Стівена Гарпера. Після короткої промови наша молодь під звуки українського гімну підняли державний жовто-блакитний прапор та чорно-черновий прапор УПА, якій в цьому році виповнюється 70 років.

Особливо приємно було бачити серед присутніх почесного консула України у Ванкувері п.Мир Гуцуляка, голову Української Суспільної Служби у Ванкувері

Підйом прапорів до 21 річниці відновлення Української Незалежності м.Ванкувер


п.Джой Ричмонд, керівника хору “Світанок” п.Квітку Козак,  п.Анатолія Цяцьку та інших відомих представників нашої громади.

Цього разу молоді і дітей прийшло більше ніж людей середнього віку, тож коломийка видалось запальною як ніколи.  Поруч з українським прапором на сцені стояв білоруський білий-червоно-білий стяг та лунала чарівна білоруська мова яка нам більше ніж зрозуміла.  Прийшли привітати і молдовани, і литовці, і євреї і навіть росіяни.  А що-до України, то наші люди були від усіх її частин: Керч, Київ, Львів, Дніпропетровськ, Харків, Тернопіль, Чернігів, Івано-Франківськ, Миколаїв, Черкаси, Луцьк, Хмельницький, Одеса – це тільки ті люди яких я особисто знаю.

Яке свято без смачної української їжї та ще й з пляшкою холодного пива “Оболонь”.  Завдяки нашим волонтерам, які завзято смажили ковбаси та капусту- ніхто не залишився голодним.  Щиро дякуємо Галі та Сашкові, які продавали квитки,  Олені та Сергію, що не відходили від мангалу а також Вікторії, Тарасу, Валерію та Анні.

“Нова Хвиля” – улюбленці української молоді Ванкуверу


Про музичний гурт “Нова Хвиля” треба сказати окремо. Хлопці не тільки професійні музиканти але й активні члени української громади. Їхній внесок в культурне життя Ванкуреру просто неоціненний. Кожний концерт це величезний успіх. Коли вони почали грати, то не тльки ми були зачаровані але й футболісти з сусідньго спортзалу припинили матч і висипали на вулицю а мешканці будинків на балкони.  Останнім часом до гурту приєднався кларнетист Євген Гольцов, який органічно вписується до колективу. Пан Гольцов також чудовий соло виконавець.

В репертуарі “Нової Хвилі” багато відомих українських хітів а також самих сучасних музичних творів від поп-музики різних українських авторів. Під музику гурту на танцювальний майданчик тягне як магнітом.

2 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page