top of page

Святий Миколай завітав до Едмонтону, щоб підтримати проект Діти за Мир

Bohdana Stepanenko-Lypovyk (Edmonton)


13 грудня до Інституту святого Івана (м. Едмонтон, Альберта)  завітав святий Миколай для того щоб поздоровити едмонтонських хлопчиків та дівчаток з наступаючими різдвяно-новорічними святами. Дітки з допомогою помічника Святого Миколая – Ангелика, зустріли старого-мандрівника традиційною піснею «Ой хто, хто Миколая любить».  Після чого Святий Миколай почав випробовувати дітвору на спритність та міцність з допомогою всіляких ігр. Найбільш кмітливі та спритні отримували від старенького смачненькі подарунки.

Перепочити дітки змогли під час виступу учнів Рідної школи при парафії Святого Юрія в Едмонтоні. Під керівництвом чарівної Олі Миць дітки виконали «Ой хто, хто Миколая любить», «Добрий вечір тобі», «Гей летить колядка». Виступ юних канадійських українців заставив перехопити подих у всіх присутніх. Через чистоту звучання та мелодійність виконання важко було повірити, що найстаршому виконавцю було не більше 10 років.

Після виступу учнів україномовної програми дітки побігли знайомитися з всесвітньовідомою казкою «Рукавичка». Перенести молодих дівчат та хлоп’ят в чарівний світ казки допомогла молода та енергійна працівниця Едмонтонської Міської Бібліотеки – Наталя Вановська. Саме вона проводить українсько-канадський варіант новоствореної Часу Оповідань в одному із відділів міської бібліотеки в Едмонтоні.


Edmonton1

Поки дітки насолоджувалися товариством пані Наталі та звіряток, що поселилися у рукавичці доросла мали змогу ознайомитися із новим проектом Діти за Мир зорганізований активними учасниками українського громади Едмонтону під егідою Інституту Святого Івана. Проект має на меті підтримку дітей (у тому числі дітей-сиріт) воїнів антитерористичної операції (АТО), які борються за Україну, шляхом організації поїздки групи молодих людей до Канади, для:

  1. участь в школі лідерства;

  2. вивчення англійської мови;

  3. ознайомлення з історичною діяльністю перших поселенців та фермерів з України в Канаді.

Проект буде вважатися успішним якщо діти після повернення на Батьківщину будуть підтримувати зв’язок з приймаючою сім’єю після повернення до України, розширять знання щодо української діаспори у світі, знайдуть можливість реалізувати отримані під час візиту до Канади знання в Україні, пізнають основи демократичного суспільства та можливості його збудувати. Загальні витрати необхідні для реалізації проекту включаючи кошти на подорож та програми складають 49 тисяч 600 канадських доларів. Більшість коштів буде закомульовано шляхом організації різноманітних подій по збору коштів. За додатковою інформацією звертайтеся до пані Богдани за номером телефону 780-940-6393 або електронної поштою BohStep@gmail.com.

1 view0 comments

Commenti


Post: Blog2_Post
bottom of page