top of page

Про підтримку озброєних сил АТО

Мирослав Петрів (Ванкувер)

Недавно оприлюднилися певні непорозуміння серед нашої громади Ванкуверу щодо збору коштів на підтримку збройних сил чи озброєних добровольчих батальйонів в Україні. На жаль таку ситуацію було легко передбачити. У багатьох із нас є брати, сестри, близькі родичі або близькі й довірені друзі на передовій цеї українсько-московської війни. Таку допомогу із особистої ініціативи і пожертви , або із пожертви з поміж вузького кола друзів можна лише хвалити.

Складнощі виринають тоді коли така ініціатива поширюється і охоплює ширше коло української громади нашого міста. Тоді скорше чи пізніше виринають підозри, сумніви і питання через брак відповідальності, звітності або просто неможливості оформлення точного звіту щодо такої підтримки збройних формувань. Виринають питання щодо покриття чи не покриття витрат на різні такі доброчинні заходи, і справді в таких обставинах може відкритися нагода для менш ніж чесних дій та схем. Бажано було б щоби такі питання не виринали і не обговорювалися на прилюдних форумах.


FUDF

Як член управи Ліґи Українців Канади та голова Конґресу Українців Канади – Ванкуверського Відділу я можу рекомендувати лише збір коштів на підтримку наших героїчних бійців на передовій цеї війни які здійснюються через відомі все-Канадські організації. Такі ініціятиви діють під наглядом цих організацій і мають обов’язок звітності цілій українській громаді Канади.

Одна із таких ініціатив це Приятелі Збройних Сил України (Friends of Ukraine Defense Forces “FUDF”)  яка діє під егідою ЛУК – http://www.lucorg.com/block.php/block_id/63. Пожертви чеком пишеться на FUDF і пересилається на адресу League of Ukrainian Canadians, 9 Plastics Ave. Toronto ON M8Z 4B6. Як уже чули усі хто були присутні на рефераті Сергія Кузана, ці кошти використовуються не лише на необхідні потреби Збройних Сил України а й на потреби добровольчих батальйонів (Правий Сектор, Азов, Айдар та інші).

Подібна ініціатива під егідою жіночого відділу ЛУК, а саме Ліґи Українок Канади (ЛУокК) це Ангели Хоронителі України (див: http://razommedia.com/angel/ ).

Пожертви можна виписати на “Guаrdian Angels Ukraine”за адресою c/o League of Ukrainian Canadian Women 2282 Bloor St. West, Suite 204, Toronto, ON, M6S 1N9 .

Пригадую що рівно ж важливою є підтримка наших крайових організацій та надбудов в Канаді. Власне через ті організації наша громада впливає на політику Канади, й тим самим на долю України. Крім підтримки вищезгаданої Ліґи на крайовому або на Ванкуверському рівні, пригадую про важливість підтримки нашої надбудови, Конґресу Українців Канади.

Чеки на підтримку КУК можна виписати на UCC і переслати на Ukrainian Canadian Congress 203-952 Main St. Winnipeg, Manitoba R2W 3P4 або можна пожертвувати «онлайн» через http://www.ucc.ca/donate/donate-now.

1 view0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page