top of page

Професори КІУСу удостоєні премії Фундації ім.Антоновичів 2012 р.

Канадський Інститут Українських Студій, Едмонтон

Повідомлення для преси, 15 лютого 2013

Двоє професорів Канадського інституту українських студій при Альбертському університеті, д-ри Зенон Когут і Франк Сисин, удостоєні премії Фундації ім. Антоновичів за 2012 р. Церемонія вручення нагород відбулася 10 листопада 2012 р. у приміщенні Посольства України у столиці США Вашинґтоні. Д-р Когут отримав свою нагороду «за внесок до вивчення козацької України», а д-р Сисин — «за внесок у науку в Україні».

У вступному слові президент фундації Ігор Воєвідка назвав двох лавреатів «яскравими прикладами багатолітньої праці у поширенні знань про Україну від козацьких часів до сьогодні та інтеґрації у модерну европейську історію».

Зенон Когут


Франк Сисин


Голова жюрі д-р Марта Богачевська-Хом’як при врученні нагород зазначила, що дослідження обох науковців підважують пануючі польські й російські погляди на ранньомодерну добу та доводять, «що сучасна Україна має глибоке коріння історичної нації. Їхні дослідження і наукова діяльність мали значний вплив на цілий сектор славістичних і східньоевропейських студій».

Інший член жюрі, д-р Роман Шпорлюк, назвав праці д-рів Когута й Сисина надзвичайно важливими для української історичної науки. Вони зробили великий внесок у вивчення ранньомодерної України, піднімаючи питання ідентичности, національної свідомости й політичної культури, та «сприяли формуванню сучасного бачення історичного розвитку цілої східньої Европи як для західніх, так і для східніх науковців».

У слові-відповіді д-ри Когут і Сисин подякували фундації і членам жюрі за премію. Д-р Когут наголосив, що формування української ідентичности продовжується й до сьогодні, як історично, так і географічно.

Д-р Когут сприяв становленню українських студій у Гарвардському університеті, працював старшим науковим аналітиком у Конґресовій бібліотеці США та аналітиком радянської політики в Міністерстві оборони США у Вашинґтоні. З 1992 р. він працював у КІУСі, де рік обіймав посаду виконуючого обов’язки директора, а в 1994‒2012 рр. — директора інституту, значно розширивши наукові, освітні й видавничі програми інституту та налагодивши зв’язки з Україною. Залишивши посаду директора, д-р Когут продовжує очолювати Програму дослідження Східньої України ім. Ковальських при КІУСі та викладати у відділі історії і клясичних студій Альбертського університету.

Голова жюрі Марта Богачевська-Хом’як, Зенон Когут, Франк Сисин, президент фундації Ігор Воєвідка, скарбник Андрій Левицький, секретар Роман Слонівський


Д-р Сисин відзначив швидкоплинність популярних наукових напрямів і закликав студентів сумлінно підходити до науки. Випускник Гарвардського університету, він із 1989 р. очолює Центр досліджень історії України ім. Петра Яцика при КІУСі, а також є професором відділу історії і клясичних студій Альбертського університету. Останнім часом його увагу привертає «мікроісторія» — історія малих українських поселень, української імміґрації на Захід та спогади очевидців важливих історичних процесів.

Фундація ім. Антоновичів заснована в 1980 р. відомим подружжям меценатів — Омеляном і д-ром Тетяною Антоновичами (Вашинґтон) — на підтримку українських студій і української літератури. На сьогодні вже 65 осіб отримали нагороди фундації. Серед них багато видатних письменників, науковців, політиків і дисидентів, у тому числі й неукраїнців (Дейвід Саундерс, Роберт Конквест і Збіґнєв Бзежінський).

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page