top of page

Протистояння між місцевими церквами перенесли у суд Нью-Вестмінстера

ВІД РЕДАКЦІЇ: до УВ звернулись прихожани Української Православної Церкви святих  Петра і Павла, що у Нью-Вестмінстері, з проханням розмістити наступне оголошення та роз’яснення до нього. Зважаючи на широкий резонанс та суспільну значимість нижчеописаного протистояння для місцевої української  громади, запрошуємо й іншу сторону конфлікту висловити свою позицію.


29 березня з 10-ї ранку до 4-ї по полудні відбудеться засідання суду між парафією Української Православної Церкви Київського Патріархату святих  Петра і Павла що у Нью-Вестмінстері та Консисторією Української Православної Церкви Канади. Запрошуються всі бажаючі. Слухання відбуватиметься у приміщенні Нью-Вестмінстерського суду за адресою:  668, Сarnavon Street, New Westminster BC

Історія цього конфлікту почалась ще в червні 2006 року, коли парафіяни Церкви святих  Петра і Павла на зборах прийняли рішення закрити свою церкву.  Рішення здивувало всіх, а найбільше самих парафіян і тому наступними зборами парафія була відновлена. Але тепер на їхньому шляху стала сама Консисторія, яка заявила про перехід церковної власності до себе.

Громада церкви з цим не могла погодитись, тоді офіційний Вінніпег (там перебуває керівництво Української Православної Церкви Канади – ред.)  відмовив Нью-Вестмінстерові у священникові. Листування та безрезультатні перемовини тривали до 30 грудня 2009 року, коли парафіяни вирішили перейти під омофор Київського Патріархату з метою мати можливість запрошувати священників від патріарха Філарета (УПЦ КП – ред.) Це тільки підлило олії у вогонь і без того вже розігрітих відносин.

В четвер, 29.03, відбудеться суд. Якщо його виграють парафіяни, то церква скоріше повністю офіційно перейде до Київського Патріархату. Якщо переможе  Консисторія, то заплановані Великодні Свята для православних прихожан Нью-Вестмінстерської церкви можливо і не відбудуться, і не тільки Великодні.

На судове слухання запрошуються всі бажаючі. Від подвір’я церкви що у Нью-Вестмінстері, за адресою 304-8th Street, з 9-ї до 9:30 ранку буде впроваджено транспортування людей до приміщення суду – адреса 668, Carnavon Street. (Парковка для авто під церквою у Нью-Вестмінстері – безкоштовна, під судом – платна.)

0 views0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page