top of page

Переможці конкурсу студентських наукових робіт про український визвольний рух

Центр досліджень визвольного руху – Київ

У Києві підбили підсумки конкурсу наукових робіт серед студентів на тему «Український визвольний рух 1920—1950-х років». За результатами розгляду 37 робіт, що надішли з різних регіонів України, преміями відзначили трьох молодих науковців, ще п’ятеро отримали спеціальні відзнаки журі.

Ігор Бігун


Найвище журі оцінили роботу студента Києво-Могилянської академії Ігоря Бігуна, який дослідив співпрацю Івана Багряного з ОУН(м) і ОУН(б) під час Другої світової війни. Друге та третє місця отримали відповідно студент Національного університету «Острозька академія» Андрій Сухих з роботою «Участь ОУН (б) та ОУН (м) в організації місцевих органів влади на Новоград-Волинщині у липні — вересні 1941 р.» та студент Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Сергій Гуменний за роботу «Втеча з “комуністичного раю”: селянські переходи радянсько-польського кордону на початку 1930-х років».

Як відзначили організатори, цього року суттєво зросла не тільки кількість поданих на конкурс робіт, але й їхня якість. Тому кожен член конкурсної комісії відзначив своєю особистою відзнакою ще по одному учаснику: студент Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Василь Бельмега— нагороджений відзнакою д.і.н. Івана Патриляка за роботу «Бій УПА з енкаведистами під присілком Сеньківським 11 лютого 1945 року»; студент Національного університету «Юридична академія імені Ярослава

Володимир В'ятрович і Владислав Сапа


Мудрого» (м. Харків) Владислав Сапа — нагороджений відзнакою к.і.н. Володимира В’ятровича за роботу «Боротьба радянських сил із підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році», студент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Григорій Рій — нагороджений відзнакою к.і.н. Володимира Панченка за роботу «Соціально-політичний портрет членів Українського державного правління»; студентка Житомирського державного університету імені Івана Франка Ганна Любчак — нагороджена відзнакою к.і.н. Олега Репана за роботу «Форми і методи спротиву населення Житомирщини більшовицькій політиці колективізації (кінець 1920-х — 1930-і роки)»; студент Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ярослав Переходько — нагороджений відзнакою директора Національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого за роботу «УПА крізь призму особистості: курінний “Недоля”».

«Цього року суттєво розширився діапазон тематики, яку обирали студенти для досліджень. Якщо минулого року більшість робіт присвячено подіями Другої світової війни, то цього було кілька дуже цікавих робіт про антирадянські виступи в Україні 1920—1930-х років, як-от про спротив колективізації на Житомирщині чи повстанський селянський рух у 1920-х на Вінниччині», — відзначив член журі, кандидат історичних наук, голова вченої ради Центру досліджень визвольного руху Володимир В’ятрович.

Надзвичайно цікавими, за оцінкою журі, були також роботи, написані у жанрі мікроісторії: «УПА крізь призму особистості: курінний “Недоля”» чи «Бій під присілком Сеньківським 11 лютого 1945 року».

Члени журі зауважили, що при оцінюванні найбільше уваги звертали на вміння автора обрати  цікаву та оригінальну тему, а також його здатність до власних висновків. «Конкурс засвідчив, що підростає нове покоління серйозних і цікавих дослідників українського визвольного руху. І я буду дуже втішений, якщо наші відзначення молодих науковців стануть для них лише початком їхньої наукової кар’єри», — зазначив Володимир В’ятрович.


Для учасників конкурсу у Києві також відбувся науковий семінар, на якому студенти прослухали доповіді та мали нагоду продискувати з членами журі — істориками к.і.н. Володимиром В’ятровичем (НаУКМА), д.і.н. Іваном Патриляком (КНУ ім. Т.Шевченка), к.і.н. Володимиром Панченком та к.і.н. Олегом Репаном (Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара).

Організатори конкурсу: Інститут суспільних досліджень, Центр досліджень визвольного руху, Центр історії державотворення України ХХ століття НаУКМА та Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

Більше фото тут:

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:

history@cdvr.org.ua

0 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page