top of page

Пастирське Привітання на Різдво

Христос Рождається! Славімо Його!

Дорогі Браття і Сестри,

Bishop Ken signing the book of memorial at the Arc de Triomphe during the November 2014 Holodomor commemorations in Paris

Bishop Ken signing the book of memorial at the Arc de Triomphe during the November 2014 Holodomor commemorations in Paris


Коли я виростав на фермі у преріях, перед тим, як на Святвечір із сім’єю сісти до Святої Вечері, я і мої два брати мали звичай іти з батьком до стайні та роздавати худобі трохи їжі з нашого святкового столу. Потім ми всі поверталися до будинку, знаючи, що мама вже чекає на нас і що дім переповнений приємним запахом дивовижних страв. Наймолодшому братові казали йти до вікна, і через відшкрябане від морозу скло виглядати за першою зіркою у вечірньому небі. Лише тоді ми могли починати нашу особливу вечерю. Згодом, залежно від погоди і стану доріг, ми могли або ще того вечора їхати до нашої парафії на Різдвяні Богослужіння, або вже наступного дня. А які у вас спогади про Різдво з дитинства? Я не пригадую, чи цей час був повязаний з нервовим переживанням для моїх батьків або інших дорослих.

Однак сьогодні, як доросла людина, я розумію, наскільки тривожним може бути цей Різдвяний час для багатьох людей. Часто нам може бути важко пам’ятати про пріоритет самого свята, яким є Різдво нашого Спасителя. Кожного року, після того, як ми відзначаємо День Подяки і виконуємо сподівання нетерплячих дітей, які очікують цукерок під нашими дверима, на нас вкотре звалюється комерційна сторона «свят сезону». Ми можемо настільки втягнутися в «бізнесову» сторону Різдва, що забуваємо про справжню причину для того свята. Передріздвяний піст\Пилипівка добігає до кінця. Ми придбали подарунки, відправили Різдвяні відкритки, і спланували всі деталі Різдвяного свята. Однак саме зараз є час для того, щоб духовно приготуватися до народження Дитяти Христа, і згадати про тих, хто може бути самотнім на це Різдво, тих, що шукатимуть захисту в притулках, одиноких батьків з фінансовими труднощами, тощо. Задумаймося над цим. Ісус, Воплочене Слово Боже, прийшов у цей світ в найсмиренніший спосіб, народився у бідній родині в місці, де тримали худобу. Першими його привітали пастухи, люди, що жили одиноким життям на окраїні суспільства. Це делікатне Дитя, котре взяло на себе людську вразливість і потребувало милосердя, є всемилостивий Бог, що запрошує нас проявити милосердя до інших: наших подругів, дітей, внуків, родичів, сусідів, і так, особливо незнайомців!

Де б ми не жили, намагаймося бути знаком Божої присутності, добра і милосердя. Будьмо на зразок ангела, який закликав до пастухів: «Не бійтеся, я звіщаю вам велику радість, котра буде всім людям. Бо нині народився вам у місті Давидовому Спаситель, Котрий є Христос Господь» (Лк. 2: 10-11) Будьмо схожі на зорю, яка приводить інших до Вифлеєму, щоб зустріти Господа.

Нехай Господь наш Ісус Христос, що народився в місті Давидовому і був покладений у ясла своє Пречистою Матірю, Приснодівою Марією, благословить вас і ваші родини, як ви будете святкувати і проголошувати Добру Новину про Його Різдво!

Щиро ваш у Новонародженому Господі,

Кен


Єпископ Нью-Вестмінстерський для українців католиків Британської Колумбії і Юкону

1 view0 comments

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page