top of page

Один день у Товаристві імені Івана Франка


Чорноморець (Ванкувер) Український Ванкувер (УВ) не лише запрошує гостей до себе. Ми й самі полюбляємо заходити у гості та поспілкуватись у приємному товаристві.

Так нещодавно випала нагода відвідати Українське Товариство ім. Івана Франка (УТІФ), що у Річмонді. Перші враження дуже приємні – гарні приміщення, все чисте і в хорошому стані.

На першому поверсі –  зал на 200 людей, велика кухня, сцена. На другому поверсі – бібліотека, стіни прикрашені картинами із подій української історії та світлинами з історії самого Товариства.

Зустрівся з головою УТІФ паном Юрієм Брандаком та його дружиною Анною. Подружжя Брандаків добре відоме в українських колах за багаторічну працю в  Українській Суспільній Службі та інших наших організаціях. А пані Анна є моя “канадійська хресна мама”, вона мене зустрічала на летовищі в день коли я перший раз ступив на канадську землю.

Пан Брандак сприйняв новину про вихід у світ Українського Ванкуверу дуже схвально та радо запропонував приміщення УТІФ для проведення тематичних заходів.

На кухні зустрів веселу жіночу компанію, десь з десятеро осіб, які ліпили вареники і жваво розмовляли про свої справи.

Довідавшись що вечором збирається читальний клуб, я вирішив прийти до УТІФ ще раз у цей же день. Увечері я зустрів ще більше знайомих, серед них Адам та Квітка Козаки. Голова клубу – пані Тереза Герчак,вона ж і бібліотекар.

Засідання проходило в бібліотеці з чаєм та свіжим печивом від пані Герчак. Бібліотека в водночас є і кінозалом з системою всесторонього звуку. Ділились враженнями від роману української письменниці з Чікаго Ірени Забутко ” The Sky Unwashed” про людей з Прип’яті під час чорнобильської трагедії. Було цікаво дізнатись як бачить жінка, яка народилась та виросла в Америці, хоча і українка і двомовна, наше совдепівське Полісся та ще й під час атомної трагедії.

Ще цікавіше як сприйняла Україну перших років незалежності інша американська письменниця, зовсім не українка J.Skeslien Charles в романі “Moonlight in Odesa”. Про цю книжку теж говорили і дискутували.

Наступна тема для книжкового клубу – Андрій Курков, дуже популярний зараз в Україні письменник з Києва. Щоб брати книжки читати додому треба бути членом Товариства, я записався, внесок 15$ на рік.

Бібліотека працює по суботах з 10-тої до 14-тої. Адреса: 5311 Francis Road, Richmond B.C. tel. 604-274 4119, вебсайт www.ivanfranko.ca

А  як хочете побачити відомий танцювальний гурт “Тропак”, то приходьте до Івана Франка на Маланку (Українский Новий Рік) 14 січня. Дивіться в розділі Календар.

1 view0 comments

Comentarios


Post: Blog2_Post
bottom of page